Geri Dön
GündemKarantinayı ihlal edenlerin bahaneleri pes dedirtti!

Karantinayı ihlal edenlerin bahaneleri pes dedirtti!

İstanbul Avcılar’da sokağa çıkma kısıtlamasında şok eden anlar yaşandı. Dolaşmaya, benzin almaya, araçla alışverişe çıkanlara tek tek ceza kesildi.

Karantinayı ihlal edenlerin bahaneleri pes dedirtti!

Avcılar’ın girişindeki Namık Kemal Caddesi’nde sabit denetim noktası oluşturuldu. Ekipler, geçiş yapan araçların plaka bilgilerini ve içindekilerin sokağa çıkma izin belgeleri olup olmadığı tek tek kontrol etti. Muayenesi geçmiş veya zorunlu trafik sigortası bulunmayan araçlar dün çekici ile otoparklara çektirilirken, sahipleri veya sürücülerine ceza yazıldı.

Koronavirüs salgını nedeniyle hafta sonunda uygulanan 56 saatlik sokağa çıkma kısıtlamasını ihlal edenler hakkında ise Umum Hıfzıssıhha Kanunu’na muhalefet suçundan 3 bin 150 TL para cezası uygulanabilmesi için tutanak tutuldu. Polisin tutanak tuttuğunu gören sürücülerden biri, hamile eşi ile dolaşmak için Esenyurt’tan geldiğini belirtirken, saat 17.00’ye kadar dışarı çıkmanın serbest olduğunu bildiğini söyledi. Tutanağı imzalamak zorunda kalan adamın eşi dışarıda gezen çok sayıda kişi bulunduğunu, onlara ceza yazılmadığı için imza atmayacağını söyledi.Polis, hazırladığı tutanağı alarak, kadının imza atmak istemediğine dair altına not düştü.

Direksiyon başında durdurulan 16 yaşındaki ehliyetsiz sürücü, pazartesi günü annesinin işe gideceğini, araca benzin doldurmaktan geldiğini söyledi. Araç sahibine teslim edilmek üzere otoparka çektirilirken, sürücü hakkında tutanak düzenlendi. Otomobil ile alışverişten dönen bir aile de denetim sırasında durduruldu, haklarında ceza tutanağı düzenlendi. Sürücü işlem yapan polis hakkında şikayetçi olacağını, kaymakamlığa itiraz edeceğini belirtirken, güçlükle ikna edilerek aracına bindirilebildi.

 

19 yıl sonra aydınlatılan cinayetin 2 şüphelisi suçlamaları kabul etmediKocaeli'nin Derince ilçesinde, 2001 yılında darp edildikten sonra boğularak öldürülen Kasım Aydın'ın (20), 19 yıl sonra yakalanan katil zanlıları Hidayet İlkme ve Tamer Korkmaz'ın yargılanmasına başlandı. Suçlamayı kabul etmeyen zanlılardan Aydın'ın cep telefonunu İstanbul'da sattığı belirlenen İlkme ise, savunmasında para ile satın aldığını söyledi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet