Geri Dön

Karayılan: Süreç bitti

KCK Yürütme Komitesi Üyesi Murat Karayılan, “Kobani saldırısı ile Kuzey’deki süreç aslında bitmiştir. Son sözü başkan Apo söyleyecektir” dedi.


T24’ün haberine göre Sterk TV’ye açıklamalarda bulunan Karayılan, IŞİD saldırılarını değerlendirdi. Türkiye’nin IŞİD’i desteklediğini savunan Karayılan “IŞİD çeteleri Kobani halkını yok etmek istiyor. Artık sınırların bir anlamı kalmamıştır. Kuzey halkı Kobani’ye geçmelidir. Türkiye tarafından Kobani’ye geçişler olmamıştır. MİT bilinçli böyle haber yayıyor, orada Kobani halkı savaşıyor. Kobani saldırısı ile Kuzey’deki süreç aslında bitmiştir. Son sözü başkan Apo söyleyecektir” diye konuştu. Kobani’nin ova olduğunu belirten Karayılan, PKK’lıların ve Peşmerge’nin bu nedenle Kobani’de savaşamayacağını ve bölgeye gitmediklerini söyledi. Karayılan ayrıca tampon bölge ile amaçlananın Rojava’daki kantonları tasfiye etmek olduğunu öne sürdü.

Sağlık Bakanı Koca: ''Vakaların izole olmalarını, evde takibini, hareketliliğini görmek üzere bir aplikasyon geliştirildi''Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Koronavirüs Bilim Kurulu Toplantısının ardından düzenlediği basın toplantısında açıklamalarda bulundu.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber