Geri Dön

Karınca istilası nedir? Karınca istilası nerede?

Doğu Afrika'da baş gösteren çekirge istilası sonrası şimdi Umman'da karınca istilası ortaya çıktı. Sosyal medya bu konuyu konuşurken vatandaşlar sıklıkla Karınca istilası nedir? Karınca istilası nerede? siye sormaya başladı.

Karınca istilası nedir? Karınca istilası nerede?

 

Dünya corona virüsüyle mücadele ederken ilk önce çekirge istilası sonrası karınca istilası baş gösterdi. Dünya bu olayları konuşurken son olarak ortaya çıkan karınca istilası için bilgi almak isteyenler Karınca istilası nedir? Karınca istilası nerede? sorusunu sormaya başladı.

KARINCA İSTİLASI UMMAN'DA

Son dönemde Doğru Afrika ülkeleri, Hindistan, Pakistan ve Irak gibi birçok bölgede görülen çekirge sürülerinin ardından Umman'da karınca istilası boy gösterdi.

UMMAN NEREDE?

Umman ya da resmî adıyla Umman Sultanlığı, güneybatı Asya'da, Arap Yarımadası'nın güneydoğusu kıyısında yer alır. Kuzeybatıda Birleşik Arap Emirlikleri, batıda Suudi Arabistan, güneybatıda ise Yemen ile sınır komşusudur. Güneyde ve doğuda Hint Okyanusu, kuzeydoğuda ise Basra Körfezi ile çevrilidir.

 

Gri listede yer alan Yoldaş Selim Çelik tutuklandıHatay Amanoslar'daki operasyonda sağ yakalanan, yurt dışında kaçak bulunan eski Barış ve Demokrasi Partisi (BDP) Genel Başkanı ve 24. Dönem HDP Muş Milletvekili Demir Çelik'in "Terörden Arananlar Listesi"nde "Gri Kategori"de yer alan oğlu "Savaş" kod adlı Yoldaş Selim Çelik tutuklandı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber