Geri Dön

Karneler nasıl olacak, verilecek mi 2021? Karneler ne zaman verilecek?

Karnelerle ilgili gelişmeler öğrenciler tarafından merak ediliyor. Koronavirüs nedeniyle okullarda yüz yüze eğitim yerine uzaktan eğitime geçilmişti. Uzaktan eğitime geçilmesinden sonra karne günü yaklaşırken karnelerin verilip verilmeyeceği ve karne günü ile ilgili detaylar merak konusu. Peki karneler alınacak mı, ne zaman verilecek 2021?

Karneler nasıl olacak, verilecek mi 2021? Karneler ne zaman verilecek?

Karne verilecek mi? sorusunun cevabı öğrenciler tarafından merak ediliyor. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, karnelerle ilgili bir açıklama gerçekleştirdi. Bakan Selçuk'un açıklamasından sonra karnelerle ilgili durum araştırılmaya başlandı. Peki karne günü var mı, karneler alınacak mı? İşte ayrıntılar...

KARNE ALINACAK MI, NE ZAMAN VERİLECEK?

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, karneler ilgili açıklama yapmıştı. Bakan Selçuk; "Evet dijital bir karne var çünkü bizim yüz yüze karne vererek hareketliliği artırmak gibi bir niyetimiz tabii ki yok. O yüzden de bir dijital karne söz konusu. Liseler için birinci dönemle ilgili notlandırma süreci bittikten sonra karne olabilir." ifadelerini kullandı.

Yakaladılar! Adliyede çiçeklerle karşıladılarAfyonkarahisar’da devremülkleri olan kişilere ulaşarak , Arap ve Avrupalı turistlere kiraya verilmek üzere teminat miktarları alıp kar payı vereceklerini söyleyerek dolandırıcılık yapan çete çökertildi. 7 binin üstünde kişiyi yaklaşık 150 milyon TL dolandırdıkları öne sürülen ve jandarmanın düzenlediği operasyonda gözaltına alınan 7’si kadın 33 kişi adliyeye sevk edildi. Olayda mağdur olan bir kadın adliye girişinde operasyonu gerçekleştiren jandarmayı yaptırdığı buket çiçek ile karşılaması dikkatlerden kaçmadı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet