Geri Dön
Gündem‘Kartal’ ABD’de yarışacak

‘Kartal’ ABD’de yarışacak

Kartal Şehit Öğretmen Hüseyin Ağırman Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin öğrenci ve öğretmenleri dünyanın en saygın robot yarışmalarından birine ilçelerinin adını taşıyan robot takımı ile hazırlanıyor.

‘Kartal’ ABD’de  yarışacak

Lisenin elektronik, makine ve bilişim bölümlerindeki öğretmenleri ve öğrencilerinden oluşan Kartallar isimli takım, 19-22 Mart 2020 tarihinde ABD’nin Hudson kentinde düzenlenecek robot yarışması için Kartal adında bir robot yaptı. Öğrenci ve öğretmenler ABD’de ki First Robotics Competition için tamamen okulun atölyelerinde yaptıkları Kartal isimli robotla dünyanın önde gelen robot takımlarıyla mücadele ederek dereceye girmeye çalışacaklar.

Geleceğin teknolojisi kullanıldı

Dünya Liselerarası Robot Şampiyonası için çok önemli olan yarışma için Endüstri 4.0 ile uyumlu; robotik kodlama, yapay zekâ, makine öğrenmesi gibi konuları uygulayan öğrencilerin robotu, 2.5 metrelik duvarı aşarak topladıkları topları hedef bölgelere götürmeye çalışacak. Takımın başarılı üyelerinden Hakan Çelik, “Çok iyi hazırlandık ve dereceye gireceğimize inancımız yüksek. Fırsat verilirse kendimizi daha iyi göstereceğimize inanıyoruz” dedi.

Elektrik-Elektronik Teknolojisi öğretmeni Gazi Saban ise, “Robot takımımızın hedefi ABD yarışmasında iyi performans göstererek Dünya Robot Şampiyonası’na katılmak” diye konuştu.

Makine Teknolojisi ve Tasarımı Öğretmeni İhsan Mutlu ise “ Bugüne kadar pek çok robot turnuvasına katıldık. ABD’de yapılan Del Mar Regional 2019 Robot yarışmasında En iyi Endüstriyel Tasarım ödülünü aldık.  2 kez Türkiye şampiyonu olduk. Destek verilirse çok güzel işler yaparız” ifadelerini kullandı.

 

Olası NATO üyeliği savaş sebebi! Büyük gerginlik
12 kente uyarı kritik uyarı! İşte son rapor
Resmi Gazete'de yayımlandı! Erdoğan'dan 'Türkiye' kararı
İkiz gibi! Gerçek Çizmeli Kedi bulundu, internet yıkıldı
Cezası 835 TL! Daha ağır sonuçları olabiliyor
Hande yeni bir polemiğin fitilini ateşledi! 'Alkollü ortamda nasıl anlasınlar?'
Toplumdaki algı yıkılıyor! Ellerinize sağlık usta
Fenerbahçe'nin yıldızı için transfer açıklaması!
Sınır ticaretine sınırlama geldi! 13 ile limit
İlişkiyi gizlemenin bedeli: 84 milyon
Gece yarısı can pazarı! Eşini öyle görünce gözyaşlarına boğuldu
Burak Yamantürk kızını kucağına aldı, adını koydu! 'Gördüğümüz an ağladık'
Türkiye sınırına yığıldılar! Sipariş yağıyor
Fenerbahçe'yi yıktı! Trabzonspor transfer görüşmelerine başladı
Haftanın Fırsat Ürünleri Bu Cumartesi Şok’ta

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler