Geri Dön
Gündem‘Kartal Timi’ uyuşturucu satıcılarına geçit vermiyor

‘Kartal Timi’ uyuşturucu satıcılarına geçit vermiyor

Diyarbakır Bağlar İlçe Emniyet Müdürlüğü bünyesinde oluşturulan terör, narkotik, asayiş ve özel harekat polislerinin de olduğu 4 farklı branştan uzman 60 kişilik 'Kartal Timi' okul önlerinde uyuşturucu satıcılarına göz açtırmıyor.

‘Kartal Timi’ uyuşturucu satıcılarına geçit vermiyor

Bağlar İlçe Emniyet Müdürlüğü'nce 'Narko Alan Diyarbakır' projesine destek amacıyla 21 Eylül'de kurulan 4 farklı branştan 60 kişilik uzman 'Kartal Timi' polisleri görevlerini sürdürüyor. Aralarında terör, narkotik, asayiş ve özel harekatın da olduğu tim, okul önlerinde şüpheli görülen kişilere Genel Bilgi Taraması (GBT) ve üst araması yaptı. Bu kapsamda ekipler, aynı zamanda okul çevrelerindeki internet kafeler, kıraathane ve park ve bahçe alanlarında da kontroller yaptı.

Kentin en kalabalık ilçesinden olan 400 bin nüfuslu Bağlar ilçesinde okulların çevresinde düzenli olarak görev alıyor. Kaynartepe Mahallesi ile ilçedeki birçok okul çevresine konuşlanan 'Kartal Timi'ne yaya personel ve zırhlı araçlar da eşlik ediyor. Ekipler aynı zamanda Koşuyolu semtinde bulunan Bağlar İlçe Emniyet Müdürlüğü'nden her gün düzenli olarak okul dağılış saatleri öncesinde de toplantılar yapıyor. Görev dağılımının ardından riskli bölgelere konuşlanan timler, zehir tacirlerine göz açtırmıyor.

Mahalleye giren 4 farklı branştaki polisler, şüphelileri ararken çocuklarla da yakından ilgilendi. 'Kartal Timi' ekibinde görev alanları gören çocuklar yanlarına gelerek tanıştı. Polislerin yakın ilgi gösterdiği çocuklardan 9 yaşındaki Furhan Alihan ile 13 yaşındaki Arda Akay, polis olmak istediklerini söyledi. Arda Akay, polisleri çok sevdiğini belirtti.

Kaynartepe Mahalle Muhtarı İlhami Altun, uygulamanın çok güzel ilerlediğini belirterek, "Herkes memnun. Herhangi bir sıkıntı yok. Emniyete teşekkür ediyoruz. Kaynartepe Mahallesi olarak bu duruma çok seviniyoruz" dedi.

Esad rejimine Hatay tepkisi: Toprağımızda gözü olanların halini tarih okuyanlar görür
Meteoroloji raporu yayımladı! Pazar günü değişiyor
En yakınındaki isim ele geçirildi! Dikkat çeken detay... Altüst olacak
Merkez Bankası'ndan piyasaya bir müdahale daha
Jandarma ekipleri inanamadı! Tam 1 ton ağırlığında...
Akılalmaz olay! Koronavirüs aşısı olmamak için bunu yaptı
Tuttuğu balığın ağzını açınca hayatının şokunu yaşadı
Fenerbahçe'nin yıldızı için transfer açıklaması!
İlyas Salman vasiyetini açıkladı! 'Dünyadaki kirimle gideceğim'
Türkiye sınırına yığıldılar! Sipariş yağıyor
Fenerbahçe'yi yıktı! Trabzonspor transfer görüşmelerine başladı
18 yaşındaki Türk genci dünya turuna çıkıyor! Günde 2-3 saat çalışıp...
Sıla ve İlker Kaleli'nin bakışları sosyal medyayı salladı!
Türkiye'den tek kare girdi! AP dünyaya geçti
Haftanın Fırsat Ürünleri Bu Cumartesi Şok’ta

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler