Geri Dön
GündemKasım ara tatili ne zaman? İlk ara tatil ne zaman yapılacak?

Kasım ara tatili ne zaman? İlk ara tatil ne zaman yapılacak?

Ekim ayının son günleri yaşanırken öğrencileri de ara tatil heyecanı sardı. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından bu yıl içerisinde ilk kez uygulanacak olan ara tatiller ile öğrenciler birer haftalık iki tatil fırsatı yakalayacak. Verilen ara tatiller yaz tatilinden düşülecek. Peki 2019-2020 eğitim öğretim yılında ilk ara tatil ne zaman verilecek?

Kasım ara tatili ne zaman? İlk ara tatil ne zaman yapılacak?

2019-2020 eğitim öğretim yılı içerisinde yer alan yüz binlerce öğrenci MEB tarafından bu yıl içerisinde ilk kez uygulanacak olan ara tatilin heyecanı içerisinde Yüz binlerce öğrenci Eylül ayından itibaren başlayan eğitim öğretim yılı içerisinde 1,5 aylık süreyi geride bıraktı. Bu yıl uygulanacak olan iki ara tatil ile öğrenciler 15 tatil ve Yaz tatilinin yanı sıra birer haftalık tatil yapma fırsatını elde edecek. Verilecek olan iki ara tatil Yaz tatili süresinden düşürülecek.

İLK ARA TATİL NE ZAMAN?

2019-2020 eğitim öğretim yılı içerisinde ilk ara tatil 18-22 Kasım tarihleri arasında verilecek. 25 Kasım'da yeniden ders başı yapacak olan öğrenciler 17 Ocak'a kadar ara vermeden ilk dönemi tamamlayacak.

Yarıyıl tatili ise 20-31 Ocak tarihlerinde olacak. 3 Şubat tarihinde ders başı yapacak olan öğrenciler 6-10 Nisan 2020'de ise ikinci ara tatilini yapacak.

Milliyet'te Haftanın Özeti (11 Haziran 2021)İşte Türkiye'de ve dünyada bu haftanın öne çıkan haber başlıkları;

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet