Geri Dön
GündemKeldani çift 6 gündür kayıp

Keldani çift 6 gündür kayıp

Yok olmaya yüz tutmuş Keldanicenin son temsilcileri olan Hıristiyan aileler, bir bir bölgeyi terk ederken kalan az sayıdaki aile, topraklarında yaşamayı sürdürüyor.

Keldani çift 6 gündür kayıp

Bu ailelerden biri olan Diril ailesi, aniden ortadan kayboldu. İstanbul Keldani Kilisesi Papazı Remzi Diril’in, Şırnak’ın Beytüşebap ilçesine bağlı Kovankaya Köyü’nde yaşayan anne ve babası olan Hurmuz ve Şimoni Diril’den altı gündür haber alınamıyor. Bölgenin karla kaplı olması nedeniyle köy yolu, karla mücadele ekipleri tarafından açılmaya başlandı. Kato dağı’nı İHA ve askeri helikopterle karış karış arayan güvenlik birimleri, çiftin PKK tarafından veya mal varlıkları nedeni ile fidye için kaçırılmış olabileceği ihtimali üzerinde duruyor. 

İsrail saldırısında anne ve 4 kardeşini kaybeden Suzi babasına kavuştuİsrail'in Gazze Şeridine düzenlediği saldırıda yıkılan evlerin enkazı altında kalan 6 yaşındaki Suzi Eşkuntana, 7 saat boyunca enkazda kaldıktan sonra kurtarıldı. Babasına hastanede kavuşan Suzi, Duyduğum tek şey kardeşlerimin çığlıkları dedi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet