Hıristiyan

Hıristiyan

Son dakika Hıristiyan haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Hıristiyan gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Hıristiyan haber sayfamızda...

Hıristiyan

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 4.705 hıristiyan haberi bulunmuştur.
Pakistan Hakkında Bilgiler; Pakistan Bayrağı Anlamı, 2022 Nüfusu, Başkenti, Para Birimi Ve Saat Farkı
Pakistan Hakkında Bilgiler; Pakistan Bayrağı Anlamı, 2022 Nüfusu, Başkenti, Para Birimi Ve Saat FarkıPakistan – resmi adıyla Pakistan İslam Cumhuriyeti- Asya’da bulunan bir İslam devletidir. Halkın %97’si Müslüman’dır. Nükleer silahlara sahip tek İslam devleti olup, komşusu Hindistan ile sürekli kavga halindedir. Pakistan hakkında daha detaylı bilgiyi sizler için derledik.
5.01.2022Tatil
Genel Kültür Soruları 2022: En Zor, Kolay, Zeka, Mantık, Şaşırtmalı Genel Kültür Soruları ve Cevapları
Genel Kültür Soruları 2022: En Zor, Kolay, Zeka, Mantık, Şaşırtmalı Genel Kültür Soruları ve CevaplarıGenel bilgi olarak da adlandırılabilen genel kültür kişinin toplumsal olaylar, tarihe yön veren gelişmeler gibi pek çok etkileşim hakkında ne kadar bilgi sahibi olduğunu gösteren, bütünsel bir kavramdır. Genel kültür edebiyat, tarih, coğrafya, tarih gibi kavramları içerisine yer alır. KPSS gibi yazılı sınavlarda da karşımıza çıkan genel kültür çoğunlukla toplumlarda öne çıkmış olan ve tarihsel bir akışa da yön vermiş olayların bilinmesi olarak adlandırılabilir. Zor, kolay, eğlenceli, mantık, şaşırtmalı, coğrafya, tarih genel kültür soruları ve cevapları için “Genel Kültür Soruları 2022” içeriğimizden detaylı bilgi alabilirsiniz.
3.01.2022Eğitim
Mezarı açtıklarında inanamadılar! Rus-Ukrayna çatışmasını Prens'in kemikleri çözecek
Mezarı açtıklarında inanamadılar! Rus-Ukrayna çatışmasını Prens'in kemikleri çözecekABD'li Wall Street Journal'ın özel haberine göre, 11. yüzyılda Wise Yaroslav (Bilge Yaroslav) adlı bir prens, Baltık ve Karadeniz arasında uzanan prenslikleri birleştirdi, yasaları oluşturdu ve doğu Slavların ilk siyasi devletini kurdu. Hem Rusya hem de Ukrayna, onun kendi atası olduğunu iddia ediyor. Ukrayna, Yaroslav'ın kayıp kemiklerinin peşine düşerken, hayret verici bir bulguyla karşılaştı.
2.01.2022Dünya
Diri diri yaktılar! Ülke kabusu yaşıyor, insan avı başladı
Diri diri yaktılar! Ülke kabusu yaşıyor, insan avı başladıŞubat ayında gerçekleştirilen askeri darbe sonrası kaosa sürüklenen Asya ülkesi Myanmar'da, sivilleri 'avlamaya' çıkan askerler, bir köyü basarak onlarca insanı diri diri yaktı.
30.12.2021Dünya
Kanada, zorla yatılı okula gönderilen yerlilere 31 milyar dolar ödeyecek
Kanada, zorla yatılı okula gönderilen yerlilere 31 milyar dolar ödeyecekKanada, ayrımcılığa maruz kalan yerli çocuklara ve ailelere 40 milyar Kanada doları (yaklaşık 31 milyar ABD doları) ödeyecek.
14.12.2021Dünya
Hollanda'da seçimlerden dokuz ay sonra hükümet kuruluyor!
Hollanda'da seçimlerden dokuz ay sonra hükümet kuruluyor!Hollanda'da 2. Dünya Savaşı'ndan bu yana en uzun süre devam eden koalisyon arayışları, seçimlerden 271 gün sonra anlaşmayla sonuçlandı.
14.12.2021Dünya
Türkiye karşıtlığıyla oy arıyor
Türkiye karşıtlığıyla oy arıyorFransa'da yapılacak cumhurbaşkanlığı seçiminde Cumhuriyetçiler Partisi’nin (LR) adayı olan ve Emmanuel Macron karşısında büyük şans tanınan Valerie Pecresse, dünyada “daha egemen bir Fransa” istediklerini söyledi.
14.12.2021Dünya
Hadid Suresi Oku: Hadid Suresi Türkçe Okunuşu, Anlamı, Tefsiri, Arapça Yazılışı, Fazileti, Diyanet Meali
Hadid Suresi Oku: Hadid Suresi Türkçe Okunuşu, Anlamı, Tefsiri, Arapça Yazılışı, Fazileti, Diyanet Mealiİslam alemi için önemli bir yere sahip olan Hadid Suresi, Medine devrinde tebliğ edilmiştir. Toplamda 29 ayeti bulunan sure, Mushaf sıralamasında 57. sırada yer almaktadır. Surenin adı il ayette paylaşılan “hadid” kelimesinden gelmektedir. Yani bu ismin manası; demir, öfkeli ve kızgın manalarına gelmektedir.
30.11.2021Sureler
Gerçek Truva’da saklı! Viking Tanrısı Odin, Türk mü?
Gerçek Truva’da saklı! Viking Tanrısı Odin, Türk mü?İsveç’teki tarihsel araştırmaların öncü isimlerinden Prof. Sven Lagerbring, Viking Tanrısı Odin’in, oğlu Thor’un, hatta tüm İsveçlilerin Türk olduğunu iddia ediyor! Peki bu iddianın dayanağı ne? İşte tarihle mitolojinin kesiştiği ilginç hikâyenin ayrıntıları...
29.11.2021Gündem
Çin'de seçimler ikinci tura kaldı, adaylardan ilk sözler
Çin'de seçimler ikinci tura kaldı, adaylardan ilk sözlerİlk turda yüzde 28'de kalan sağcı aday Kast "Komünizm ile özgürlük arasında bir seçim yapacağız" dedi, yüzde 25 oy alan solcu aday Boric ise "Onlar bize savaş ilan ettiler ama biz umut ilan edeceğiz" diye konuştu.
22.11.2021Dünya
Şili'de yeni devlet başkanını ikinci tur seçimleri belirleyecek
Şili'de yeni devlet başkanını ikinci tur seçimleri belirleyecekŞili'de düzenlenen genel seçimlerde hiçbir adayın geçerli oyların yüzde 50'den fazlasını elde edememesi nedeniyle ikinci tur seçimlerine gidilecek.
22.11.2021Dünya
Şili Pazar günü sandığa gidiyor
Şili Pazar günü sandığa gidiyorGüney Amerika ülkesi Şili'de seçmenler, ülkeyi 2022-2026 yıllarında yönetecek devlet başkanını belirlemek için 21 Kasım Pazar günü düzenlenecek genel seçimlerde oy kullanacak.
19.11.2021Dünya
Yılbaşı Ağacı Nedir? Nasıl Süslenir Ve Nasıl Temizlenir?
Yılbaşı Ağacı Nedir? Nasıl Süslenir Ve Nasıl Temizlenir?Yeni yıla sayılı günler kala çeşitli hazırlıklar içerisine girerken başka bir tatlı telaşın başladığı da görülmektedir. Bu telaş, yılbaşı ağacı ve yılbaşı ağacı süslemeleri temin edilmesidir. Fakat en güzel yılbaşı ağacı nasıl süslenir konusu da merak edilmektedir. İşte ilgiyle okuyacağınız yılbaşı ağacı nedir, yılbaşı ağacı nasıl süslenir ve konu hakkında çok daha fazlasını sizler için derledik.
8.11.2021Eğitim
Bartholomeos ile Blinken arasında kritik görüşme
Bartholomeos ile Blinken arasında kritik görüşmeABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken, ABD'yi ziyaret eden Fener Rum Patriği Bartholomeos ile dini azınlıkların durumunu ve Heybeliada'daki Ruhban Okulu'nun açılmasını görüştü.
26.10.2021Dünya
‘Müziğin diliyle anlaşıyoruz’
‘Müziğin diliyle anlaşıyoruz’Ünlü müzisyen Jordi Savall, yarın akşam CRR’ye konuk olacak. Savall, “Farklı kültürlerde olsa da aynı ruhla müzik yapıyoruz. Müzik anlamayı mümkün kılan tek dil” diyor
25.10.2021Kültür Sanat
ABD ve Çin'in gözü burada! Başkanlık seçiminde efsane boksör, aktör, diktatörün oğlu...
ABD ve Çin'in gözü burada! Başkanlık seçiminde efsane boksör, aktör, diktatörün oğlu...Filipinler anayasasına uygun olarak altı yıllık görev süresinin ardından istifa eden Filipinler Devlet Başkanı Rodrigo Duterte'nin yerini almak için, Çin ve ABD için kritik önemde olan ülkede yapılacak seçimde birbirinden çok farklı profildeki adaylar tüm dünyanın dikkatini çekti.
10.10.2021Dünya
Her şeyden vazgeçti! Japon prenses duyuruyu yaptı
Her şeyden vazgeçti! Japon prenses duyuruyu yaptıJapon Prenses Mako, tüm ülkeyi şaşkına çevirecek kararının ardından, beklenen açıklamayı yaptı. Prenses Mako, bu kararla birlikte kraliyet statüsünden vazgeçmiş oldu.
1.10.2021Dünya
‘Dünyanın en havalı diktatörü’
‘Dünyanın en havalı diktatörü’El Salvador Devlet Başkanı Nayib Bukele, halkın protestolarının ardından Twitter hesabında kendisi için “Dünyanın en havalı diktatörü” yazdı. Bir sosyal medya fenomeni profili sergileyen Bukele, ülkesinde otoriter bir rejim kurmakla suçlanıyor.
22.09.2021Dünya
‘Türkiye ile ilgili yargıların üstesinden gelmek istiyorum’
‘Türkiye ile ilgili yargıların üstesinden gelmek istiyorum’Almanya seçimlerinde Hıristiyan Birlik partilerinin (CDU/CSU) adayı Armin Laschet, Milliyet’e verdiği demeçte, Türkiye ile ilgili çok fazla klişe ve basmakalıp yargılar olduğunu, kendisinin bunların üstesinden gelmek istediğini belirtti.
21.09.2021Dünya
Hıristiyan liderler iklim için birleşti
Hıristiyan liderler iklim için birleştiHıristiyan liderler ilk kez iklim için birleşti Katoliklerin ruhani lideri Papa Françesko, İngiltere’de Canterbury Başpiskoposu Justin Welby ve İstanbul Ortodoks Patrikhanesi Ekümenik Patriği ve İstanbul Başpiskoposu Bartholomeos, ilk kez ortak açıklama yayınlayarak iklim değişikliğinin “felaket sonuçları” konusunda uyarıda bulundu.
9.09.2021Dünya
‘Şeytan’ yeniden iş başında!
‘Şeytan’ yeniden iş başında! Yayımlandığı dönemde birçok tartışmaya neden olan “The Exorcist” (Şeytan) 50 yıl sonra yeniden beyazperdede olacak. Hâlâ tüm zamanların en rahatsız edici filmi olarak sinema tarihindeki yerini koruyan “The Exorcist”, bizi dehşet içinde yerlerimize çivilemek için geri geliyor...
Fatih’e yazılan 5 bin mısralık şiir
Fatih’e yazılan 5 bin mısralık şiirİtalya’daki kütüphane arşivinde İtalyan bir şair tarafından Fatih Sultan Mehmet için yazılmış yaklaşık 5 bin mısralık Latince bir epik şiir keşfedildi
21.07.2021Kültür Sanat
Cannes’ın başarılı kadın sinemacıları
Cannes’ın başarılı kadın sinemacılarıSıklıkla bir erkekler kulübü olmakla eleştirilen Cannes Film Festivali’nde bu yıl da kadın sinemacılar fazlasıyla azınlıktaydı. Ancak gösterildikleri bölümlerin en beğenilen filmleri kadın sinemacıların imzasını taşıyor
18.07.2021Kültür Sanat
Olimpiyat ateşi sinemada yanıyor
Olimpiyat ateşi sinemada yanıyor32. Yaz Olimpiyat Oyunları bir yıl gecikmeyle Tokyo’da 23 Temmuz’da başlıyor. Sinema tarihinde olimpiyat ruhunu öne çıkaran beş filmi sizin için seçtik
18.07.2021Kültür Sanat
Hariri, hükümeti kurma görevini bıraktığını açıkladı!
Hariri, hükümeti kurma görevini bıraktığını açıkladı!Lübnan'da 22 Ekim'de yeni hükümeti kurmakla görevlendirilen Saad el-Hariri, Cumhurbaşkanı Mişel Avn ile anlaşamadığı için görevi bıraktığını duyurdu.
15.07.2021Dünya

Benzer Haber Etiketleri

Hıristiyan ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.