Hıristiyan

Hıristiyan

Son dakika Hıristiyan haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Hıristiyan gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Hıristiyan haber sayfamızda...

Hıristiyan

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 4.672 hiristiyan haberi bulunmuştur.
Diaspora için maliyeti düşük bir buluş oldu
Diaspora için maliyeti düşük bir buluş olduMeclis raporunda, Ermenilerin soykırım iddialarını duyurmak için 1980’li yıllarda Türk diplomatlarına yönelik kanlı eylemlerini, siyasal kampanyaya kaydırdıkları tespitine yer verildi
16.05.2021Gündem
Grek Alfabesi Nedir? Grek Alfabesi Türkler Tarafından Kullanılmış Mıdır?
Grek Alfabesi Nedir? Grek Alfabesi Türkler Tarafından Kullanılmış Mıdır?Kökü oldukça eskilere dayanan ve günümüzde de kullanılmaya devam eden alfabelerden en önemlisi Grek’dir. Yunan alfabesi olarak da bilinen Grek Alfabesinin tarihi milattan önce dokuzuncu yüzyıla dayanır. Ülkemizde dahil olmak üzere dünya genelinde en çok kullanılan alfabelerden birisi olan Latin alfabesinin arası olarak da bilinir. Grek alfabesi nedir ve Grek alfabesi Türkler tarafından kullanılmış mıdır sizin için detayları derledik.
11.05.2021Eğitim
Kazıda ortaya çıktı! 5 insan iskeleti bulundu
Kazıda ortaya çıktı! 5 insan iskeleti bulunduAydın'ın Kuşadası ilçesindeki tarihi Kadıkalesi- Anaia Höyüğü'nde bu yıl yapılan kazılarda 13'üncü yüzyıldan kaldığı tahmin edilen ikisi çocuk 5 insana ait iskelet bulundu. Aydın Arkeoloji Müzesi Müdürü Abdulbari Yıldız, "Mezardaki iskeletlerin duruş ve gömülüş tarzına baktığımızda Hıristiyan dinine mensup insanlar olduğunu anlıyoruz. Mezarlarla ilgili antropolojik çalışma devam ediyor" dedi.
6.05.2021Gündem
'Hıristiyan' Bulmaca Cevabı Nedir? Harf Harf Bulmacada 'Hıristiyan' Yanıtları
'Hıristiyan' Bulmaca Cevabı Nedir? Harf Harf Bulmacada 'Hıristiyan' YanıtlarıBulmaca, çocuk yaşlı demeden her yaştan insanın hem kelime haznesini geliştirmek hem de eğlenmek için çözdükleri bir oyundur. Farklı şekillerde olabilen bulmacalarda pek çok soru bulunur. Bulmacada en çok karşılaşılan kelimelerden birisi de Hristiyan kelimesidir. Peki Hristiyan kelimesinin bulmacadaki cevabı nedir? Harf har bulmacada Hristiyan kelimesinin yanıtları nelerdir? İşte bulmacada çıkan Hristiyan kelimesinin anlamları.
5.05.2021Eğitim
Sosyal medyayı sallayan görüntüler için şaşırtan savunma!
Sosyal medyayı sallayan görüntüler için şaşırtan savunma!Antalya'nın Manavgat ilçesinde 5 yıldızlı bir otelde dün çekilen ve sosyal medyada tepki çeken görüntülerin ardından farklı bakanlıklardan ekipler ayrı ayrı denetime gelerek, inceleme başlattı. Otelin bir yetkilisi ise turistlere yönelik düzenlenen paskalya kutlaması sırasında ortaya çıkan görüntülerin başka bir otelde animatörlük yapan Ukraynalı tarafından çekildiğini öne sürdü.
3.05.2021Haberler
Son dakika... Sosyal medyayı sallayan görüntüler için şaşırtan savunma!
Son dakika... Sosyal medyayı sallayan görüntüler için şaşırtan savunma!Antalya'nın Manavgat ilçesinde 5 yıldızlı bir otelde dün çekilen ve sosyal medyada tepki çeken görüntülerin ardından farklı bakanlıklardan ekipler ayrı ayrı denetime gelerek, inceleme başlattı. Otelin bir yetkilisi ise turistlere yönelik düzenlenen paskalya kutlaması sırasında ortaya çıkan görüntülerin başka bir otelde animatörlük yapan Ukraynalı tarafından çekildiğini öne sürdü. Öte yandan konu hakkında açıklama yapan Antalya'ya Valisi Ersin Yazıcı otelin 'Güvenli Turizm Sertifikası'nın iptal edildiğini duyurdu.
3.05.2021Gündem
Soykırım yalanı konusunda 78 kitap yazan Prof. Ataöv: Biden, soykırımı  kendi tarihinde ara
Soykırım yalanı konusunda 78 kitap yazan Prof. Ataöv: Biden, soykırımı kendi tarihinde araMilliyet’e konuşan Prof. Ataöv, “ABD Başkanı Biden, soykırımcı arıyorsa, Amerikan tarihi ve Amerika kıtasındaki 286 farklı köken ve halktan 100 milyon yerlinin 18. yüzyılın başında itibaren nasıl katlettiklerine baksın” dedi
28.04.2021Siyaset
Son dakika: İletişim Başkanı Altun'dan Biden yönetimine sert tepki: Kati surette reddediyoruz
Son dakika: İletişim Başkanı Altun'dan Biden yönetimine sert tepki: Kati surette reddediyoruzCumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, "Biden yönetiminin 1915 olaylarını 'soykırım' olarak etiketlemesini kati surette reddediyoruz, en sert şekilde telin ediyoruz" ifadelerini kullandı.
24.04.2021Siyaset
Trudeau, Hıristiyanlığa karşı olmakla suçlandı
Trudeau, Hıristiyanlığa karşı olmakla suçlandıKanada Başbakanı Justin Trudeau, Paskalya tatilinden "uzun bir hafta sonu" diye bahsedince eleştiri topladı.
4.04.2021Dünya
Evanjelizm Nedir, Amaçları Nelerdir? Evangelist Kimlere Denir?
Evanjelizm Nedir, Amaçları Nelerdir? Evangelist Kimlere Denir?Çeşitli vaaz türleri bulunmaktadır. Evanjelizm de bunların arasında yer almaktadır. Evanjelizm nedir? Evanjelizmin amaçları nelerdir ve kimler evangelist olur? İşte, merak edilen tüm detaylar.
25.03.2021Eğitim
Sidharta şiiri - Asaf Halet Çelebi
Sidharta şiiri - Asaf Halet ÇelebiAsaf Halet Çelebi şiiri başladığı noktada bitirir; yani mistik bir şair olarak girdiği edebiyat dünyasında yine mistik şair olarak yer alır. O, seçkin bir okur kitlesine hitap eden şiirler yazmıştır. Bu metinlerin zengin bir zengin bir göndermeler dünyası vardır. İslâm (Mevlevilik), Hıristiyan ve Budistlerin sufizminden şiirine taşıdığı konu ve kavramlarla şiirini inşa etmeye çalışır. Sidharta şiiri de Şairin şiir anlayışının bir ürünüdür. İşte Sidharta şiirinin sözleri.
18.03.2021Şiirler
Miraç Kandilinde hangi ibadetler yapılır? Miraç Kandilinde okunacak dualar ve sureler
Miraç Kandilinde hangi ibadetler yapılır? Miraç Kandilinde okunacak dualar ve surelerBu gece Miraç Kandili. Müslümanlar ve tüm İslam alemi için en mübarek gecelerden olan Miraç gecesinde dua etmek ve ibadet etmek kat kat sevap anlamına gelir. Hz. Peygamber (S.A.S)'in Allah katına yükselişini ifade eden bu gecede namaz kılmak, tövbe etmek ve günahlardan arınmak gerekir. Peki, Miraç Kandilinde hangi dualar okunur? Kandil gecesi için özel bir namaz var mıdır?
10.03.2021Gündem
Savaş ve şiddette kadınlar! Köleliğe zorladılar
Savaş ve şiddette kadınlar! Köleliğe zorladılarBoko Haram, DAEŞ, El Kaide ve Eş-Şebab gibi örgütler, nüfusu terörize etmek, sivilleri stratejik alanlardan uzaklaştırmak ve insan ticareti yoluyla gelir elde etmek için kadınlara cinsel şiddet uyguluyor. Avrupa’dan Asya’ya dünyanın birçok bölgelerinde yaşanan kriz ve savaş kadınların sırtına ek yük bindiriyor. Eşleri savaşta yaralanan, ölen veya esir alınan kadınlar hayatta kalma mücadelesi verirken savaş stratejisi olarak kullanılıyor.
8.03.2021Gündem
Son dakika... Papa, Bağdat'ta: Kardeşçe yaşamak gerçek diyalog ister
Son dakika... Papa, Bağdat'ta: Kardeşçe yaşamak gerçek diyalog isterKatoliklerin dini lideri Papa Franciscus'ün tarihte ilk kez düzenlenen Irak ziyaretinde yaptığı açıklamada, "Irak'ı riske atan bölgesel gerginliklere karşı durmak gerekir. Irakın kalkınması ve barışı için uluslararası topluma görev düşüyor" dedi.
5.03.2021Dünya
266 Nerenin Telefon Kodu? +266 Hangi Ülkeye Ait?
266 Nerenin Telefon Kodu? +266 Hangi Ülkeye Ait?Her ülkenin bir alan kodu bulunur. Bu kodlar zaman içinde değişmez. Alan kodları, ülkelerin telefonlar üzerindeki kimlikleri gibidir. 266 alan kodu da bir ülkeye aittir. +266 alan kodunun hangi ülkeye ait olduğunu merak ediyorsanız sizler için derledik.
21.04.2020Telefon Kodu
DSÖ bu kez umut verdi! Dünyada Kovid ölümleri düştü
DSÖ bu kez umut verdi! Dünyada Kovid ölümleri düştüDünya Sağlık Örgütü (DSÖ), dünya çapında 14-21 Şubat tarihleri arasında Kovid-19 vaka sayısının yüzde 11, can kaybının da yüzde 20 düştüğünü duyurdu. Örgüt, Kovid kaynaklı ölü sayısının art arda 3 haftadır düşüşte olduğunu açıkladı.
25.02.2021Dünya
Al-İ İmran Suresi Okunuşu Ve Anlamı: Türkçe Tefsiri, Arapça Yazılışı, Fazileti, Diyanet Meali
Al-İ İmran Suresi Okunuşu Ve Anlamı: Türkçe Tefsiri, Arapça Yazılışı, Fazileti, Diyanet MealiAl-i İmran süresi Medine’de indirilmiştir. Kuran-ı Kerim’in 3. süresidir. 200 ayetten oluşmaktadır. Al-i İmran süresinden önce en uzun süre olan Bakara, sonrasında ise Nisa süresi bulunmaktadır. Al kelimesinin anlamı aile, akraba veya sülale demektir. Al-i İmran süresinin 33.ayetinde yer alan imran ailesi anlamına gelen “Al-i İmran” dan oluşmaktadır. İniş sırasına göre 89. süre olmakla birlikte mushafta ki sıralaması üçüncüdür. Al-i İmran süresinin eman, tayyibe, kenz isimleri de bulunmaktadır.
5.02.2021Sureler
Bakara suresi Türkçe - Arapça meali (oku - dinle) Bakara suresi kaç ayet?
Bakara suresi Türkçe - Arapça meali (oku - dinle) Bakara suresi kaç ayet? Bakara Sûresi, Kur’an’ın ikinci suresidir. Kur'anın en uzun sûresi olan Bakara suresi, 286 ayetten oluşur. Arapça veya Türkçe olarak Bakara suresini araştıranlar için Bakara suresinin mealini ve tüm ayrıntılarını haberimizde derledik. İşte Bakara suresi okumak veya dinlemek isteyenler içinde seçenekler haberimizde...
5.02.2021Sureler
‘Kırmızı bölge’nin taşınması gündemde
‘Kırmızı bölge’nin taşınması gündemdeHollanda’nın başkenti Amsterdam’da ‘turizmin yenilenmesi’ planı kapsamında ‘red light’ (kırmızı ışık) olarak bilinen genelev bölgesinin şehir merkezinden uzakta bir ‘erotik merkeze’ taşınması gündeme geldi
3.02.2021Dünya
Hollanda'nın önde gelen gazetesi Trouw, Wilders'in partisinin kapatılmasını istedi
Hollanda'nın önde gelen gazetesi Trouw, Wilders'in partisinin kapatılmasını istediSeçimlere haftalar kala yayımlanan "PVV anayasayı ihlal ediyor" başlıklı başyazı, Avrupa ülkesinde büyük gürültü kopardı. Geert Wilders'in partisinin seçim vaatleri arasında İslam'ın yasaklanması, camilerin kapatılması gibi faşist başlıklar var.
1.02.2021Dünya
Armin Laschet ve Türkiye
Armin Laschet ve TürkiyeAlman Hıristiyan Demokrat Birlik Partisi (CDU) nihayet yeni liderini seçti...
17.01.2021Dünya
Merkel’in halefi Türk dostu Laschet
Merkel’in halefi Türk dostu LaschetAlmanya’da Merkel’in partisi Hıristiyan Demokrat Birlik’in (CDU) genel başkanlığına Armin Laschet seçildi. Liberal politikalara desteğiyle tanınan Laschet, Türkiye ve Almanya arasındaki ilişkilerin geliştirilmesine büyük emek vermiş bir isim
17.01.2021Dünya
Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın'dan Whatsapp ve tedbir açıklaması
Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın'dan Whatsapp ve tedbir açıklamasıSon dakika haberine göre; Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, dış siyasetteki mücadele alanlarından iç politikadaki sıcak tartışmalara, gündeme ilişkin merak edilen başlıkları CNN TÜRK'te Ne Oluyor programında değerlendirdi. Tedbirlerin devam edeceğini söyleyen Kalın, son günlerin en çok konuşulan olayı Whatsapp sözleşmesiyle ilgili açıklama yaptı.
10.01.2021Gündem
Haliç'te denizden haç çıkarma töreni gerçekleştirildi!
Haliç'te denizden haç çıkarma töreni gerçekleştirildi!Hıristiyan inancına göre Hz. İsa'nın doğumu ve vaftiz edilmesinin yıl dönümü nedeniyle Haliç'te denizden haç çıkarma töreni yapıldı. Pandemi nedeniyle iki kişinin katıldığı törende denize atılan haçı Vasily Kürkçü kıyıya getirerek birinci oldu.
6.01.2021Gündem
Bir efsane daha gitti
Bir efsane daha gittiAltınordu’nun efsane futbolcularından Matteo Vitali, 98 yaşında yaşlılık nedeniyle yaşama gözlerini yumdu.
4.01.2021Ege

Benzer Haber Etiketleri

nedirotelBidenABDHollanda

Hıristiyan ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.