Geri Dön
GündemKilise saldırganı yakalandı

Kilise saldırganı yakalandı

İstanbul Üsküdar’da bulunan Surp Krikor Ermeni Kilisesi’nin giriş kapısı üzerinde bulunan Haç işaretini kıran Mazlum D. (26), polisin 200 ayrı güvenlik kamera görüntüsünü incelemesiyle yakalandı.

Kilise saldırganı yakalandı

23 Mayıs Cumartesi günü 19.20 sıralarında Üsküdar Kuzguncuk Mahallesi’nde bulunan Surp Krikor Ermeni Kilisesi’nin dış giriş kapısı üzerinde bulunan yaklaşık 50 cm uzunluğundaki sarı renkli Haç işareti kırılarak yere atıldı. Olay gününden 3 gün sonra fark edilen ve kilise yönetimine bildirilen saldırıyla ilgili Kilise Vakfı’nın yaptığı şikayet üzerine harekete geçen Üsküdar İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri, başta kilise ve kilisenin etrafında bulunan iş yerlerinden temin ettiği 200 ayrı kamera görüntüsünü incelemeye aldı.

Yapılan incelemede, saldırganın Mazlum D. olduğu tespit edildi. Hırsızlık, tehdit, hakaret, mala zarar verme, başkasına ait kimlik belgesi kullanma ve ruhsatsız silah taşıma gibi suçlardan çok sayıda suç kaydı bulunan Mazlum D., adresine düzenlenen baskınla yakalanarak gözaltına alındı. Emniyette sorguya alınan ve verdiği ifadede saldırının planlı bir saldırı olmadığını, bir anlık sinirle gerçekleştiğini ifade ettiği öğrenilen Mazlum D.’nin bağlantıları ve ilişkilerine yönelik polisin incelemesi devam ediyor.

Bakan’dan tepki

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, Ermeni Kilisesi’ne yapılan saldırıyı kınadı. Gül, Twitter hesabındaki paylaşımında, “Kuzguncuk’ta Ermeni Kilisesi’ne yapılan saldırıyı kınıyorum. Başkalarının kutsallarına saygı, en temel değerlerimizden biridir. Hukuk devletinde bu türlü eylemler asla kabul edilemez” dedi.

Sancaktepe'de İETT şoföründen darp isyanıSANCAKTEPE'de otobüse arka kapıdan binen yolcu, kendisini ikaz eden şoförü darp etmeye çalıştı. Şoför olay sonrasında Psikolojim bozuldu diyerek aracı yol ortasında bıraktı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet