Üsküdar

Üsküdar

Son dakika Üsküdar haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Üsküdar gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Üsküdar haber sayfamızda...

Üsküdar

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 10.335 uskudar haberi bulunmuştur.
Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan aşı çağrısı: İlim insanlığın ortak malıdır
Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan aşı çağrısı: İlim insanlığın ortak malıdırKoronavirüs salgınına karşı en etkili önlem olarak kabul edilen aşıların formülünün paylaşılması önerisinde bulunan Erdoğan, “İlim tüm insanlığın ortak malıdır. İlimde kıskançlık olmaz. Hele hele insanlığın sağlığıyla alakalı böyle bir konuda” ifadelerini kullandı
8.05.2021Siyaset
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan yeni anayasa çalışmalarıyla ilgili flaş açıklama
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan yeni anayasa çalışmalarıyla ilgili flaş açıklamaSon dakika gelen habere göre; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, cuma namazı sonrası basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. Yeni anayasa çalışmalarıyla ilgili Erdoğan, “Bizim hazırlığımız da şu anda bitti, bitmek üzere, bittiğinde kendilerine sunacağız. Bununla da kalmayıp muhalefete de sunacağız, sivil toplum kuruluşlarıyla da konuşacağız" şeklinde konuştu.
8.05.2021Siyaset
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan yeni anayasa çalışmalarıyla ilgili flaş açıklama
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan yeni anayasa çalışmalarıyla ilgili flaş açıklamaCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, cuma namazı sonrası basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. Yeni anayasa çalışmalarıyla ilgili Erdoğan, “Bizim hazırlığımızda şu anda bitti, bitmek üzere, bittiğinde kendilerine sunacağız. Bununla da kalmayıp muhalefete de sunacağız, sivil toplum kuruluşlarıyla da konuşacağız" şeklinde konuştu.
7.05.2021Haberler
İstanbul'da dev operasyon! Aranan 24 şüpheli yakalandı
İstanbul'da dev operasyon! Aranan 24 şüpheli yakalandıGelen bir son dakika haberine göre, İstanbul genelinde aranan kişilere yönelik operasyonda 24 şüpheli yakalandı.
5.05.2021Gündem
Üsküdar’da giysi toplama kutusuna girip çıkamayan  kişiyi itfaiye kurtardı
Üsküdar’da giysi toplama kutusuna girip çıkamayan kişiyi itfaiye kurtardıÜsküdar'da giysi toplama kutusuna giren kişi itfaiye ekiplerinin çalışması sonucu kurtarılarak hastaneye kaldırıldı.
4.05.2021Haberler
Süleymaniyede bayram sabahı - Yahya Kemal Beyatlı
Süleymaniyede bayram sabahı - Yahya Kemal BeyatlıYahya Kemal Beyatlı , saf şiir anlayışının Türk edebiyatındaki iki önemli kurucu isminden biri olarak gösterilir. Şair , "Eğil Dağlar: İstiklal Harbi" 1966'da ve 1968'de yayımlanan "Siyasi Hikayeler" isimli kitaplarında, Türk edebiyatında büyük ilerleme taşı teşkil eden şiirlerinden başka, makale, deneme, hatıra, tarih gibi çok sayıda düz yazı eseri de ortaya koymuştur. Süleymaniyede bayram sabahı şiiri şairin en ünlü şiirlerinden biridir.
3.05.2021Şiirler
‘Ülkemizi büyüten işçi kardeşlerim’
‘Ülkemizi büyüten işçi kardeşlerim’Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nü kutladı. Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, “Alın teri dökerek çalışırken ülkemizi de büyüten işçi kardeşlerimin 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nü tebrik ediyorum” ifadelerini kullanan Erdoğan’ın tweetinde, önceki gün paylaştığı 1 Mayıs mesajı ile ilgili görsel de yer aldı.
2.05.2021Siyaset
At Eş Anlamlısı Nedir? At Kelimesinin Eş Enlamı Olan Sözcükler
At Eş Anlamlısı Nedir? At Kelimesinin Eş Enlamı Olan SözcüklerAtgiller familyasından olan at, binek hayvanı olarak kullanılır. Türk - İslam kültüründe önemli bir yere sahip olan at için, Osmanlı Devletinde ve Selçuklularda özel çiftlikler kurulmuştur. Atlı savaşçılara süvari denir. Dilimizde at kelimesinin geçtiği birçok deyim ve atasözü bulunuyor. Bunlardan en yaygın olanı ''Atı alan Üsküdar'ı geçti'' sözüdür. At eş anlamlısı nedir? İşte, merak edilen tüm detaylar.
Cumhurbaşkanı Erdoğan işçileri selamladı
Cumhurbaşkanı Erdoğan işçileri selamladıCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Küplüce'den geçtiği sırada yol üzerinde bulunan kentsel dönüşüm alanında durdu. Buradaki işçileri selamlayan Erdoğan ardından Vahdettin Köşkü'ne geçti.
1.05.2021Siyaset
Aşı tedarikinde sıkıntımız yok
Aşı tedarikinde sıkıntımız yokCumhurbaşkanı Erdoğan, aşı konusunda herhangi bir sıkıntı olmadığını vurgulayarak, “Şu anda elimizde zaten yeteri derecede aşımız var. Yine yaptığımız görüşmelerle Rusya’dan Sputnik aşısı da inşallah geliyor, gelecek” dedi
1.05.2021Siyaset
Kapanmanın ilk gününde sıkı denetim
Kapanmanın ilk gününde sıkı denetim17 günlük tam kapanmanın ilk günü İstanbul’da, meydanlar, sokaklar ve sahiller sessizliğe büründü. Milliyet olarak tam kapanmanın ilk gününde İstanbul’un caddelerini ve meydanlarını dolaştık.
1.05.2021Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan yerli aşı üretimi için tarih verdi
Cumhurbaşkanı Erdoğan yerli aşı üretimi için tarih verdiCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, cuma namazı çıkışı sonrası basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Yerli aşı üretimine eylül-ekim geçileceğine inandığını belirten Erdoğan, "Aşı tedariğinde bir sıkıntı var mı?" sorusunu da yanıtladı. İşte Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamaları...
30.04.2021Haberler
Son dakika haberi:  Cumhurbaşkanı Erdoğan yerli aşı üretimi için tarih verdi
Son dakika haberi: Cumhurbaşkanı Erdoğan yerli aşı üretimi için tarih verdiGelen son dakika haberine göre; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, cuma namazı çıkışı sonrası basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Yerli aşı üretimine eylül-ekim geçileceğine inandığını belirten Erdoğan, "Aşı tedariğinde bir sıkıntı var mı?" sorusunu da yanıtladı. İşte Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamaları...
30.04.2021Siyaset
Tarih dizileri tarih bilinci oluşturuyor mu?
Tarih dizileri tarih bilinci oluşturuyor mu?Türkiye tarihinin sağduyulu bir biçimde öğrenilmesi birey-toplum ilişkisinin sağlıklı kurulmasını sağlama potansiyeli taşıyor. Bu nedenle Türkiye tarihinin kendi başına değil, mutlaka dünya tarihi ile beraber değerlendirilmesi gerek. Üsküdar Üniversitesi İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi Tarih Bölüm Başkanı Dr. Öğretim Üyesi Uygar Aydemir, Selçuklu ve Osmanlı tarihini anlatan dizilerin öncelikle birer televizyon gösterisi olduğunu belirterek tarih bilinci ile tarih dizilerine ilişkin değerlendirmede bulundu.
30.04.2021Kültür Sanat
Üsküdar dönüşümü için 3 mahalle daha
Üsküdar dönüşümü için 3 mahalle daha İstanbul Üsküdar’da mevcut kentsel dönüşüm projelerine yenileri ekleniyor.
29.04.2021Ekonomi
Son dakika: Tam kapanmada metro çalışıyor mu? Yasakta metrolar açık mı, kapalı mı?
Son dakika: Tam kapanmada metro çalışıyor mu? Yasakta metrolar açık mı, kapalı mı? Tam kapanmada İstanbul metro seferleri değişti mi, çalışma saatleri nedir? Beklenen açıklama geldi. 17 günlük tam kapanmada metro çalışma saatleri ile ilgili son dakika gelişmeleri araştırılıyor. Koronavirüs tablosundaki vaka sayısını artışı ile yeni tedbirler gündeme gelmişti. Alınan yeni kararlar doğrultusunda sokağa çıkma yasağında metro seferlerinde değişiklik yapıldı. İşte, İstanbul metro sefer saatleri...
28.04.2021Gündem
Son dakika haberi: Metro İstanbul seferlerine tam kapanma düzenlemesi geldi
Son dakika haberi: Metro İstanbul seferlerine tam kapanma düzenlemesi geldiSon dakika haberine göre; Tam kapanma tedbirleri kapsamında metro seferlerine düzenleme getirildi. Metro İstanbul tarafından yapıldı. İşte açıklamanın tam metni...
28.04.2021Gündem
Ümraniye’de evden hırsızlık yapan şüpheliler kamerada
Ümraniye’de evden hırsızlık yapan şüpheliler kameradaÜmraniye'de girdikleri evden 8 bin lira, bin Euro ve 22 bin liralık ziynet eşyası çaldıkları belirlenen 4 şüpheliden 2'si yakalandı. Tutuklanan şüpheliler, cadde üzerinde yürürken güvenlik kameralarına da yansıdı.
28.04.2021Haberler
“Lazarus”, Think House sahnesinde
“Lazarus”, Think House sahnesindeKovid-19 önlemlerini alıp pandemide de perde açan Think House, ‘Lazarus’ adlı oyununu 19 Mayıs ve 20 Mayıs’a erteledi
28.04.2021Kültür Sanat
Üsküdar’da yaşam ve emlak piyasası hakkında her şey
Üsküdar’da yaşam ve emlak piyasası hakkında her şeyBir yanda tarihi yarımada, diğer yanda Boğaziçi köprüsü, Üsküdarlıların manzaraları arasında Kız Kulesi, Galata Kulesi ve Çamlıca Tepesi de yer alıyor… İstanbul’un hakkını vererek yaşamak, tarihi dokusunu koklamak isteyenler Üsküdar’da yaşamayı tercih ediyor. Ev fiyatları ise Marmaray’dan sonra artış gösterdi.
27.04.2021Emlak
CHP’den Biden’a ortak tepkiye ‘evet’
CHP’den Biden’a ortak tepkiye ‘evet’CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu başkanlığında toplanan MYK toplantısında ABD Başkanı Joe Biden’ın 1915 olayları için “soykırım” ifadesini kullanması masaya yatırıldı.
27.04.2021Siyaset
Çocuğunuzu dijitalde kaybetmeyin!
Çocuğunuzu dijitalde kaybetmeyin!Uzaktan eğitimle uzun süre ekran karşısında kalan çocuklar, dijital dünyanın tehlikelerine maruz kalabiliyor. Bu durum çocukların yaşam rutinleri ve eğitim hayatlarının bozulmasına neden oluyor
27.04.2021Gündem
142 yeni Halk Ekmek büfesi kurulacak
142 yeni Halk Ekmek büfesi kurulacakİstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Meclisi, 2020 yılının Aralık ayı meclis oturumunda 142 yeni Halk Ekmek büfesinin kurulması oybirliğiyle kabul edildi.
27.04.2021Gündem
Bu sergiyi kaçırmayın!
Bu sergiyi kaçırmayın!Sanatın her dalında başarıdan başarıya koşan ender isimlerden Dr. Begüm Gücük, Bilkent Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Grafik Tasarım alanında lisans eğitimini aldıktan sonra Sofya Ulusal Sanat Akademisi’nde Reklam, Tasarım ve Afiş Sanatları dalında yüksek lisans ve doktora yaptı.
25.04.2021Cadde
Bakan Kurum, Üsküdar'da kentsel dönüşüm alanlarını inceledi
Bakan Kurum, Üsküdar'da kentsel dönüşüm alanlarını incelediÇevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Kirazlıtepe Mahallesi'nde çok önemli bir kentsel dönüşüm sürecini başlattıklarını, bu çerçevede 2 bin konutluk projenin ihale sürecini yürüttüklerini belirterek en son etabın ihalesinin de pazartesi günü yapılacağını kaydetti.
24.04.2021Haberler

Benzer Haber Etiketleri

recep tayyip erdoğanüsküdaraşıcumhurbaşkanıİstanbul

Üsküdar ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.