Geri Dön
GündemKısa çalışma ödeneği ne zaman bitecek? Kısa çalışma ödeneği ne zamana kadar uzatıldı?

Kısa çalışma ödeneği ne zaman bitecek? Kısa çalışma ödeneği ne zamana kadar uzatıldı?

Pandemi döneminde devlet tarafından çalışanlar için sağlanan kısa çalışma ödeneği destek paketinin süresi uzatıldı. Bu destekten faydalanan vatandaşlar kısa çalışma ödeneği ne zaman bitecek arayışına girdi. Peki Kısa çalışma ödeneği ne zamana kadar uzatıldı?

Kısa çalışma ödeneği ne zaman bitecek? Kısa çalışma ödeneği ne zamana kadar uzatıldı?

Son dakika haberleri arasında Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Bilgin: "Nisan ayına ilişkin kısa çalışma ve işsizlik ödeneği ödemelerini bugün (5 Mayıs 2021) yapıyoruz." açıklamasında bulunmuştu. Kısa çalışma ödeneğinden yararlanan vatandaşlar ise meraklı arayışa geçti. Kısa çalışma ödeneği ne zaman bitecek? Kısa çalışma ödeneği ne zamana kadar uzatıldı?

KISA ÇALIŞMA ÖDENEĞİ NE ZAMAN BİTECEK?

Kısa çalışma ödeneği 30 Haziran 2021 tarihinde sona erecek.

Kısa Çalışma Uygulaması

Genel ekonomik, sektörel, bölgesel kriz veya zorlayıcı sebeplerle işyerindeki haftalık çalışma sürelerinin geçici olarak en az üçte bir oranında azaltılması veya süreklilik koşulu aranmaksızın işyerinde faaliyetin tamamen veya kısmen en az dört hafta süreyle durdurulması hallerinde, işyerinde üç ayı aşmamak üzere sigortalılara çalışamadıkları dönem için gelir desteği sağlayan bir uygulamadır.

Ehliyetsiz sürücü kazaya neden olduElazığ'da, 16 yaşındaki ehliyetsiz sürücünün kırmızı ışık ihlali nedeniyle meydana gelen trafik kazasında, 2 kişi yaralandı. Kazaya yol açan ehliyetsiz sürücü kaçmak isterken bekçiler tarafından yakalandı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet