Geri Dön
GündemKızılcahamam – Çerkeş Tüneli nerede, açıldı mı? Kızılcahamam – Çerkeş Tüneli ne zaman bitecek?

Kızılcahamam – Çerkeş Tüneli nerede, açıldı mı? Kızılcahamam – Çerkeş Tüneli ne zaman bitecek?

Son dakika haberleri arasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, KızılcahamamÇerkeş Tüneli Açılış Töreni'ne canlı bağlantı ile katıldı. Vatandaşlar ise Kızılcahamam – Çerkeş Tüneli nerede, açıldı mı? Kızılcahamam – Çerkeş Tüneli ne zaman bitecek? sorularına cevap aramaya başladı. İşte Kızılcahamam – Çerkeş Tüneli hakkında merak edilenler...

Kızılcahamam – Çerkeş Tüneli nerede, açıldı mı? Kızılcahamam – Çerkeş Tüneli ne zaman bitecek?

KızılcahamamÇerkeş Tüneli bugün açılıyor. Açılış törenine Cumhurbaşkanı Erdoğan'da canlı bağlantı ile katılım sağladı. Tünelin öneminden bahseden Cumhurbaşkanı Erdoğan vatandaşları arayışa geçirdi. Peki Kızılcahamam – Çerkeş Tüneli nerede, açıldı mı? Kızılcahamam – Çerkeş Tüneli ne zaman bitecek? İşte yeni tünel hakkında bilinenler...

KIZILCAHAMAM - ÇERKEŞ TÜNELİ NEREDE, AÇILDI MI?

Ankara'nın Kızılcahamam ilçesini Çankırı'nın Çerkeş ilçesine bağlayan 2 bin 71 metrelik Kızılcahamam-Çerkeş Tüneli, bugün hizmete girdi.

Projeyle Kızılcahamam ile Çerkeş arasında yüksek rakım ve eğimden kaynaklı kış şartlarının etkisi en aza indirilerek, ulaşım standardı artırılmış ve güvenli trafik akışı sağlanmış oldu.

6 kilometrelik mevcut güzergahın uzunluğu tünelle 3,6 kilometreye düşürülerek yol 2,4 kilometre kısaltıldı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıkladı

Özellikle ulaşım sektörü açısından büyük önem taşıyan Kızılcahamam – Çerkeş Tüneli'nin bölgeye hayırlı olmasını diliyorum. Bu proje mevcut güzergahı, 2.4 kilometre kısaltarak vakitten ve yakıttan tasarruf sağlayacaktır.

İnsan ve yük ulaşımını ne kadar kolaylaştırırsak, kalkınma hedeflerimize de o kadar çabuk ulaşırız.

Geçmişte her şeyi eziyete dönüşen yolcuklar artık keyifle yapılan seyahatlere dönüştü.

Kanser ve Beslenme | Sağlık Sohbetleri - Cnnturk.comCnnturk.com'da yepyeni bir sağlık programı başladı. Moderatörlüğünü Elif Tümen'in yaptığı Sağlık Sohbetleri programında bu haftanın özel konusu "Kanser ve Beslenme". Tıbbi Onkoloji Uzmanı Prof. Dr. Erdem Göker ve Tıbbi Onkoloji Uzmanı Prof. Dr. Şuayib Yalçın kanser ve besleme ilişkisinin yanı sıra kanser hastalarının tedavisinde beslenmenin önemini, klinik beslenmenin tedavi başarısına etkisi ve kanserli hastaların hayat kalitesi üzerindeki etkisini anlatıyor. (Sponsorlu İçerik)

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet