Geri Dön

KKTC'de koronavirüs şüphesi! Yeni açıklama geldi

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde (KKTC) Gazimağusa Devlet Hastanesi'nde bir hasta koronavirüsü şüphesiyle Lefkoşa Devlet Hastanesi'ne sevk edildi.

KKTC'de koronavirüs şüphesi! Yeni açıklama geldi

DHA'ya açıklama yapan Gazimağusa Devlet Hastanesi Başhekimi Mustafa Kalfaoğlu, hastanın dün acile geldiğini belirterek, "Dün acilden evine gitmiş. Ama bu sabah yeniden gelince, koronavirüs şüphesi nedeniyle hastayı Lefkoşa Devlet Hastanesi'ne sevk ettik" dedi. 

Hastanın 74 yaşında olduğunu ifade eden Kalfaoğlu, "Hastamız Dubai'de Çinlilerin de olduğu bir tura katılmış. Buradan döndükten sonra rahatsızlanmış" dedi.

Lefkoşa Devlet Hastanesi Başhekimi Adil Özyılkan da "Hastanın gözlem altına alındığını, araştırmaların sürdüğünü" belirtti.

74 yaşındaki G.E'nin, Lefkoşa Devlet Hastanesi'nde oluşturulan karantina odasına konulduğu öğrenildi.

KKTC Sağlık Bakanlığı'nın da konuyla ilgili açıklama yapacağı kaydedildi.

Gaziantep'te sosyal mesafeye uyulmuyorSağlık Bakanı Fahrettin Koca, Bilim Kurulu toplantısının ardından Gaziantep'le ilgili açıklamalarda bulundu. Gaziantep'te vaka sayılarının arttığını belirten Koca, kente uyarıda bulundu ve koronavirüs tedbirlerine uyulmadığını belirtti. Polis ekipleri sosyal mesafe ve maske kuralına uymayanlara ceza kesti.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber