Kktc

Kktc

Son dakika kktc haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan kktc gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan kktc haber sayfamızda...

Kktc

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 9.912 kktc haberi bulunmuştur.
Rakiplerine gözdağı verdi
Rakiplerine gözdağı verdiPetek Dinçöz, önceki akşam KKTC’deki sevenlerine müzik şöleni yaşattı.
25.02.2024Cadde
2024 SAĞLIK BAKANLIĞI PERSONEL ALIMI BAŞVURU EKRANI-KILAVUZU-ÜCRETİ: 📌 Sağlık Bakanlığı personel alımı başvurusu nasıl yapılır? Sağlık Bakanlığı 27 bin personel alımı başvurusu branş dağlımı nedir?
2024 SAĞLIK BAKANLIĞI PERSONEL ALIMI BAŞVURU EKRANI-KILAVUZU-ÜCRETİ: 📌 Sağlık Bakanlığı personel alımı başvurusu nasıl yapılır? Sağlık Bakanlığı 27 bin personel alımı başvurusu branş dağlımı nedir?Sağlık Bakanlığı 27 bin personel alımı başvurusu adaylar tarafından merak ediliyor. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, kılavuz hakkında açıklama yaptı. Bakan Koca'nın açıklaması sonrasında ise Sağlık Bakanlığı personel alımı kılavuzu beklenmeye başlandı. Sağlık Bakanlığı, 27 bin sözleşmeli personel alımı için ilana çıktı. Sağlık Bakanlığı personel alımı kılavuzu yayımlandı ve başvuru ekranı açıldı. Peki Sağlık Bakanlığı 27 bin personel alımı başvurusu nasıl yapılır?
21.02.2024Bilgi Rehberi
KKTC Cumhurbaşkanı Tatar: İki devlet esasına dayalı çözümden başka çaremiz yok
KKTC Cumhurbaşkanı Tatar: İki devlet esasına dayalı çözümden başka çaremiz yokKuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Bağcılar'da 'İzler Silinmeden Kıbrıs Fotoğraf Sergisi'nin açılışına katıldı. Tatar, “Kıbrıs'ın gerçeklerine baktığımızda komşuluk ilişkileriyle iki devlet esasına dayalı bir çözümden başka bir çaremiz yoktur. Her ne kadar Güney Kıbrıs'ta bizlerin tarihi varsa, yaptıklarımız varsa, eserlerimiz varsa, biz Kıbrıs'ta artık iki devleti savunuyoruz" dedi.
21.02.2024Gündem
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz: Kıbrıs'ta çözüm, bölgesel istikrar ve refaha da katkıda bulunacak
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz: Kıbrıs'ta çözüm, bölgesel istikrar ve refaha da katkıda bulunacakCumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, KKTC'nin tarihi lideri Rauf Denktaş'ı anma toplantısındaki konuşmasında KKTC'nin gelişebilmesi, Doğu Akdeniz bölgesinde bir çekim merkezi haline getirilmesi için ortak çalışmaların sürdürüldüğünü açıkladı.
20.02.2024Haberler
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz: Kıbrıs'ta çözüm, bölgesel istikrar ve refaha da katkıda bulunacak
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz: Kıbrıs'ta çözüm, bölgesel istikrar ve refaha da katkıda bulunacakCumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, KKTC'nin tarihi lideri Rauf Denktaş'ı anma toplantısındaki konuşmasında KKTC'nin gelişebilmesi, Doğu Akdeniz bölgesinde bir çekim merkezi haline getirilmesi için ortak çalışmaların sürdürüldüğünü açıkladı.
20.02.2024Gündem
‘Müzik susmasın bağışlansın’
‘Müzik susmasın bağışlansın’Haluk Levent, şehit haberleri ve felaketlerden sonra konserlerin ertelenmesine tepki gösterdi. Şarkıcı, “Müzik susmasın, konserden elde edilen gelir şehit ailelerine bağışlansın” dedi.
19.02.2024Cadde
‘Evlilik güzel ilerliyor’
‘Evlilik güzel ilerliyor’Tuğçe Kandemir, KKTC’deki Nuh’un Gemisi Deluxe Hotel’de sahne aldı.
19.02.2024Cadde
‘Gözlerini göremeden bitti’
‘Gözlerini göremeden bitti’Yaşar, önceki akşam KKTC’deki Concorde Tower Otel’de sahne aldı.
18.02.2024Cadde
F-16 satışında son viraj dönüldü, Türkiye düşmanı 'ağladı!'
F-16 satışında son viraj dönüldü, Türkiye düşmanı 'ağladı!'ABD lideri Biden'ın imzaladığı bir genelgeye tutunan Michael Rubin, skandal yazısında Batı Şeria ve Gazze ile KKTC'yi karşılaştırdı, Azerbaycan'a da kin kustu. Eski istihbaratçı, Washington'ın Ankara'nın 'zorbalığı'na boyun eğdiğini ileri sürdü.
17.02.2024Dünya
KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar Gaziantep'te temaslarda bulunuyor
KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar Gaziantep'te temaslarda bulunuyorKuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Tatar, Gaziantep'te temaslarda bulunuyor. Gaziantep Üniversitesi'ndeki Kıbrıs Barış Harekatı 50.Yıl Etkinliği'ne katılan Tatar "Doğu Akdeniz'de büyük Türk siyasetine hizmet eden KKTC Kıbrıs Barış Harekatı ile gerçek oldu” dedi.
13.02.2024Haberler
Tarihi adım! Karar onaylandı, Türk SİHA'ları Geçitkale'de
Tarihi adım! Karar onaylandı, Türk SİHA'ları Geçitkale'deKKTC Meclisi’nde, Geçitkale Havalimanı’na Türk SİHA’ları konuşlanmasına ilişkin karar onaylandı. Türkiye’nin çok kritik bir adım attığına değinen uzmanlara göre Ankara sadece Rum tarafına değil bölgede planı olan tüm güçlere çok net bir mesaj verdi.
13.02.2024Gündem
Hamsi bolluğu ihracat rakamlarına yansıdı
Hamsi bolluğu ihracat rakamlarına yansıdıTürkiye genelinde bu yılın Ocak ayında hamsi ihracatından 758 bin 405 dolarlık gelir elde edilirken, geçen yılın aynı döneminde ise bu rakam 568 bin 942 dolar gerçekleşmişti.
13.02.2024Ekonomi
'Türkiye ile birlikte geleceğe yürümenin bahtiyarlığı içindeyiz'
'Türkiye ile birlikte geleceğe yürümenin bahtiyarlığı içindeyiz'Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, “Güçlü ve yeni Türkiye Yüzyılı’nda, emin adımlarla Türkiye Cumhuriyeti milli savunma sanayi gibi büyük projeleri başarırken, Doğu Akdeniz'de bağımsız Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti ve mavi vatanda ve göklerde hava sahasında büyük milletimizin ulusal ve milli çıkarları bakımından birlikte geleceğe yürümenin bahtiyarlığı ve mutluluğu içerisindeyiz” açıklamasını yaptı.
12.02.2024Dünya
‘Yalnız gireceğim’
‘Yalnız gireceğim’Hakan Altun, Sevgililer Günü’ne yalnız gireceğini söyledi.
12.02.2024Cadde
Bakan Güler ile Ertuğruloğlu bir araya geldi
Bakan Güler ile Ertuğruloğlu bir araya geldiMilli Savunma Bakanı Yaşar Güler, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Dışişleri Bakanı Tahsin Ertuğruloğlu'nu kabul etti.
8.02.2024Haberler
96 kişinin öldüğü apartmanın müteahhidi: Hastalıklarım var, tahliyemi istiyorum
96 kişinin öldüğü apartmanın müteahhidi: Hastalıklarım var, tahliyemi istiyorumAdana’da 6 Şubat'taki ilk depremde yıkılıp, 96 kişiye mezar olan Alpargün Apartmanı'nın tutuklu müteahhidi Hasan Alpargün (72), ikinci duruşmada, "Hiçbir suç ve kabahatim yoktur. 73 yaşındayım ve hastalıklarım var, burada tedavi olamıyorum. Tahliyemi istiyorum" dedi.
8.02.2024Gündem
YDS BAŞVURU EKRANI 2024: YDS/1 başvurusu nasıl yapılır? YDS sınav ücreti ne kadar, hangi bankalara yatırılacak, nasıl ödenecek?
YDS BAŞVURU EKRANI 2024: YDS/1 başvurusu nasıl yapılır? YDS sınav ücreti ne kadar, hangi bankalara yatırılacak, nasıl ödenecek?YDS sınav başvurularının başladığını ÖSYM duyurdu. Yabancı dil seviyesini tespit etmek için YDS2ye girecek olanlar 2024 YDS/1 sınav başvuru ekranı, sınav ücreti ve ücretin yatırılacağı bankalar merak ediliyor. Peki 2024 YDS başvurusu nasıl yapılır? YDS sınav ücreti hangi bankalara yatırılacak?
7.02.2024Bilgi Rehberi
Hafızalardan ve yüreklerden silinmeyecek! 'Bir dakikada dünyam alt üst oldu'
Hafızalardan ve yüreklerden silinmeyecek! 'Bir dakikada dünyam alt üst oldu'Deprem hafızalara, bir babanın, enkaz altında hayatını kaybeden kızının elini bırakmadığı fotoğraf karesiyle kazındı. Adıyaman’da KKTC’li sporcu çocuklar, öğretmenleri ve turist rehberlerinin hayatını kaybettiği İsias Otel de depremin bir başka acı simgesi...
6.02.2024 Gündem
Yıldız Tilbe seyyar satıcıların iyilik meleği oldu
Yıldız Tilbe seyyar satıcıların iyilik meleği olduTürkiye’de yaşanan felaketler sonrası afetzedelere yaptığı milyonlarca lira destekle günlerce konuşulan Yıldız Tilbe, bu kez sokak satıcılarına el uzattı.
5.02.2024Cadde
Terhisine 25 gün vardı: Korktuğum başıma geldi
Terhisine 25 gün vardı: Korktuğum başıma geldiKahramanmaraş merkezli 6 Şubat’taki deprem felaketinde Osmaniye'de annesi, babası ve kız kardeşinin de olduğu 13 yakınını kaybeden Mahmut Can Yağlıcı (25), Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde (KKTC) vatani görevini sürdürürken terhisine 25 gün kala acı haberi aldı.
2.02.2024Gündem
BM'nin Barış Gücü kararına Dışişleri Bakanlığı'ndan tepki
BM'nin Barış Gücü kararına Dışişleri Bakanlığı'ndan tepkiDışişleri Bakanlığı, Kıbrıs Adası’nda konuşlu olan Birleşmiş Milletler Barış Gücü’nün (BMBG) görev süresinin uzatılmasına ilişkin Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Dışişleri Bakanlığı tarafından yapılan açıklamayı destekledi.
30.01.2024Gündem
‘Erkekler yaşlandıkça karizmatik oluyor’
‘Erkekler yaşlandıkça karizmatik oluyor’Bengü, KKTC’deki Girne Rocks Otel’de sahne aldı.
30.01.2024Cadde
Tugay Kerimoğlu sportif direktör oldu!
Tugay Kerimoğlu sportif direktör oldu!Galatasaray'ın eski futbolcusu ve antrenörü Tugay Kerimoğlu, kariyerine Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde sportif direktör olarak devam edecek.
29.01.2024Futbol
TBMM Başkanı Kurtulmuş: İsrail'in en büyük gücü İslam dünyasının dağınıklığı
TBMM Başkanı Kurtulmuş: İsrail'in en büyük gücü İslam dünyasının dağınıklığıTBMM Başkanı Numan Kurtulmuş resmi ziyaret gerçekleştirdiği başkent Manama’da Bahreyn Temsilciler Meclisi Başkanı Al Musalam ile görüştü.
29.01.2024Gündem
Ve Aleyna sahnede
Ve Aleyna sahnede“Sahnelerim engelleniyor” diyen Aleyna Tilki, KKTC’deki Elexus Hotel’de konser verdi.
29.01.2024Cadde

Benzer Haber Etiketleri

Kktc ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.