Geri Dön
GündemKocaeli’de kısıtlamayı ihlal eden 568 kişiye ceza kesildi!

Kocaeli’de kısıtlamayı ihlal eden 568 kişiye ceza kesildi!

Kocaeli’nde dün sokağa çıkma kısıtlamasını ihlal eden 568 kişiye idari para cezası uygulandı. Denetimler esnasında sosyal mesafe kuralına uyulmadığı tespit edilen 9 iş yerine ve izin verilen saatler dışında çalıştığı tespit edilen 1 iş yerine de idari para cezası uygulandı.

Kocaeli’de kısıtlamayı  ihlal eden 568 kişiye ceza kesildi!

İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri, dün uygulanan sokağa çıkma kısıtlaması kapsamında bin 158 iş yerini denetledi, 15 bin 892 kişinin kimliklerini kontrol etti.

Yapılan sorgulamalarda sokağa çıkma kısıtlamasını ihlal ettiği belirlenen 456 kişiye idari para cezası uygulandı. Ayrıca ekipler, maske takma kuralına uymayan 89 kişiye, sigara içme yasağına uymayan 16 kişiye ve karantinada olması gerekirken sokağa çıkan 7 kişiye idari para cezası uyguladı.

Denetimler esnasında sosyal mesafe kuralına uyulmadığı tespit edilen 9 iş yerine ve izin verilen saatler dışında çalıştığı tespit edilen 1 iş yerine de idari para cezası uygulandı.

Muğla'da nesli tükenmekte olan Karakulak araç çarpması sonucu öldüMuğla'nın Seydikemer ilçesinde, Türkiye'de sayısı çok az olan ve nesli tükenme tehlikesinde olan 'Karakulak' (Caracal caracal) adıyla bilinen yabani kedi türü, çiftçi Yusuf Siper (30) tarafından ölü bulundu.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet