Geri Dön
GündemKocaeli'de vaka sayılarındaki düşüş risk haritasına yansıdı!

Kocaeli'de vaka sayılarındaki düşüş risk haritasına yansıdı!

Kocaeli’nde tam kapanmayla birlikte vaka sayısındaki düştü. Hayat Eve Sığar uygulamasında 30 Nisan tarihinde büyük bölümü çok yüksek riskli ifade eden kırmızı renkte olan yoğunluk haritası, yerini maviye bıraktı.

Kocaeli'de vaka sayılarındaki düşüş risk haritasına yansıdı!

Kentte, koronavirüs tedbirleri kapsamında uygulanan tam kapanmayla birlikte vaka sayıları düştü. Sağlık Bakanlığı’nın açıkladığı risk haritasında 24-30 Nisan tarihlerinde 100 bin kişide 437,65 olan vaka sayısı, 1- 7 Mayıs tarihlerinde 297,76’ya geriledi. Vaka sayılarındaki düşüş HES uygulamasındaki yoğunluk haritasına da yansıdı.

30 Nisan tarihinde büyük bölümü çok yüksek riski ifade eden kırmızı renkte olan yoğunluk haritası, yerini maviye bıraktı.

 

Rusya'dan ilk turist kafilesi Antalya'ya geldiRusya'nın 2 aydır uyguladığı uçuş kısıtlamasının ardından ilk turist kafilesi, bugün "turizmin başkenti" Antalya'ya geldi.Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) nedeniyle Rusya tarafından Türkiye'ye yönelik 15 Nisan'da başlatılan uçuş kısıtlaması, 22 Haziran itibarıyla sona erdi. 2 aylık bir aradan sonra Rus turistler yeniden Türkiye'ye ve Antalya'ya gelmeye başladı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet