Geri Dön
GündemKonya ‘Oyunla Gelecek’ kampı ağustosta başlıyor

Konya ‘Oyunla Gelecek’ kampı ağustosta başlıyor

Bilişim Vadisi DIGIAGE ile oyun geliştirme kampları gerçekleştiren Dijital Türk Oyunları Platformu “DiTOP”, Konya Büyükşehir Belediyesi ile Beyşehir’de 16 Ağustos’ta yeni kamp düzenliyor.

Konya ‘Oyunla Gelecek’  kampı ağustosta başlıyor

Son dönemde dijital sanatların en önemli alanlarından biri olarak görülen ve milyarlarca dolarlık bütçelere ulaşan oyun sektörüne yeni girişimcilerin dahil edilmesi amacıyla düzenlenen “Oyunla Gelecek” kamplarına, oyun tasarlamak, dijital sanatların farklı alanlarında kendini geliştirmek isteyen yazılımcı ve tasarımcı gençler başvurabiliyor.

Kampta buluşacak olan 500’den fazla katılımcının yanı sıra online olarak da takip edilebilecek eğitimlere; gönüllü, akademisyen ve sektör ustaları da katkı sunmak adına kayıt yaptırabiliyor. Kamp sonunda dijital oyun sektörüne yatırım yapmak isteyen yerli yabancı yatırımcılarla, genç girişimcilerin buluşabileceği bir Oyun Ekosistemi Buluşması da gerçekleştirilecek. Geçtiğimiz mart ayında düzenlenen ekonomi reform paketi programında, Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından ülkemizin kalkınmasını hızlandıracak başlıklar arasında Dijital Ekonomiye ve alt kırınımlarında oyun ekosistemine özel vurgu yapılmıştı. “DiTOP” Kurucu Başkanı Okan Özbay;  “Birçok üniversitede Dijital Oyun Tasarım bölümlerimiz var ve sayıları artıyor. Disiplinli, becerikli ve tasarıma ilgi duyan, farklı alanlardan arkadaşlarımızı da bu kamplarımıza bekliyoruz. 16-29 Ağustos’ta dördüncüsünü yapacağımız kampta, önceki kamplarda deneyim ve başarı kazanan birçok arkadaşımız hikayeleriyle ustalık yapacak” dedi.

Başvurular başladı

16-29 Ağustos tarihleri arasında Beyşehir kamp alanında gerçekleştirilecek etkinliğin başvuruları www.oyunlagelecek.com web sitesinden alınıyor. Katılım koşulları ve birçok detay da web sitesinde. Katılımcılar, @oyunlagelecek sosyal medya adresinden gelişmeleri takip ederek soruları yetkililere iletebilecek.

 

altın fiyatları masaüstüaltın fiyatları mobil
Eğirdir Gölü'nden alınan numune sonuçları temiz çıktıIsparta Çevre ve Şehircilik Müdürlüğü, Eğirdir Gölü'ne lağım suyu karıştığı iddialarına ilişkin gölden alınan numune sonuçlarının temiz çıktığını duyurdu.
bu haberleri kaçırma

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet
akıllı banner