Geri Dön
GündemKöpeğe tecavüz davasında sanığın fotoğrafları çekildi!

Köpeğe tecavüz davasında sanığın fotoğrafları çekildi!

Kağıthane’de, “Nilayım” adlı köpeğe tecavüz ettiği iddiasıyla yargılanan sanık Hamdi Y. Yargıtay’ın bozma kararının ardından yeniden savunma yaptı. Olay anına ilişkin görüntülerdeki kişinin kendisi olmadığını söyleyen Hamdi Y. suçlamaları reddetti. Sanığın mahkeme salonunda fotoğraflarının çekilmesi talimatını veren mahkeme, fotoğrafların Emniyet Genel Müdürlüğü Kriminal Daire Başkanlığı’na gönderilerek görüntülerdeki kişiyle aynı olup olmadığının sorulmasına karar verdi.

Köpeğe tecavüz davasında sanığın fotoğrafları çekildi!

Damla GÜLER / İSTANBUL - İstanbul Kağıthane’de 2014 yılında meydana gelen olayda iddiaya göre 38 yaşındaki Hamdi Y., komşusunun “Nilayım” isimli köpeğine tecavüz etti. Diğer komşuların durumu fark edip kamera kaydına almasıyla ortaya çıkan olay sonrası Hamdi Y. hakkında, “hayasızca hareket etme” ve “sahipli bir köpeğe zarar vererek değerini düşürme” suçlarından 4 yıla kadar hapis istemiyle dava açıldı. Yapılan yargılama sonrasında Hamdi Y. beraat etti. Ancak Yargıtay 2. Ceza Dairesi, eksik inceleme yapıldığı gerekçesiyle kararı bozdu.

“KESİNLİKLE BEN DEĞİLİM”

Bozma kararının ardından İstanbul 8. Asliye Ceza Mahkemesi’nde bugün görülen davanın ikinci duruşmasına sanık Hamdi Y. ile “Nilayım” isimli köpeğin sahibi Gazi Güven avukatlarıyla birlikte katıldı. Duruşmada savunma yapan Hamdi G., “Görüntülerdeki kişi kesinlikle ben değilim. Suçlamaları kabul etmiyorum. Emniyette bana başka bir şekilde yanıltmalı bir soru sordular. O yüzden görüntülerdeki kişi benim dedim. ‘Bu sen değil miydin?’ Ben de ne dedilerse tamam dedim” dedi.

FOTOĞRAFLARI ÇEKİLDİ

Müşteki Gazi Güven’in avukatları ise olan anına ilişkin görüntülerin mahkemede izlenmesini talep ederek, sanığın baskı altında suçlamayı kabul ettiği iddiasının gerçeği yansıtmadığını söylediler. Alınan savunma ve beyanların ardından sanık Hamdi Y.’nin duruşma salonunda çeşitli fotoğrafları çekildi. Çekilen fotoğrafların Emniyet Genel Müdürlüğü Kriminal Daire Başkanlığı’na gönderilmesine karar veren mahkeme, olay anına ilişkin görüntülerdeki kişinin sanık olup olmadığının ve köpeğe yönelik eylemin cinsel saldırı mı yoksa sevme amaçlı mı olduğunun rapor edilmesini istedi.