Geri Dön
GündemKorku dolu anlar! Demir kapıyı merdiven yaparak kurtuldular

Korku dolu anlar! Demir kapıyı merdiven yaparak kurtuldular

Antalya'da bir apartmanın giriş katında Ganalı üniversite öğrencisi Mübarek Osman'ın kaldığı dairede çıkan yangın, diğer dairelere sıçramadan söndürüldü. Osman'a, yangını duyup gelen kız arkadaşı, sarılarak teselli verdi.

Yangın, saat 16.00 sıralarında, Kepez ilçesi Yenidoğan Mahallesi 3068 Sokak'taki 3 katlı apartmanın giriş katında meydana geldi. Antalya Bilim Üniversitesi öğrencisi olduğu belirtilen Ganalı Mübarek Osman'ın kiracı olarak kaldığı daireden alevler çıktığını görenler itfaiyeye haber verdi. Antalya Büyükşehir Belediyesi'ne ait itfaiye ekiplerinin kısa sürede müdahalesi ile diğer dairelere sıçramadan yangın söndürüldü.

Binada oturanlar, apartmanı saran dumandan etkilendi. Tedbir amaçlı yangın yerine sevk edilen sağlık ekibi, dumandan etkilenenlere oksijen tedavisiyle müdahale etti.

DEMİR KAPIYI MERDİVEN OLARAK KULLANDILAR

Arkadaşının evinin yandığını duyan sınıf arkadaşı Havva Kavuri de olay yerine geldi. Mübarek Osman'a sarılarak onu teselli etmeye çalışan Kavuri, arkadaşının yüzündeki duman lekelerini temizledi. Yan binada oturduğunu söyleyen Uğur Yıldırım, alevleri gördükten sonra söktükleri demir kapıyı merdiven olarak kullanıp binada oturanları tahliye ettiklerini söyledi.

Yangınla ilgili polis soruşturma başlattı.

14 yaşındaki 2 çocuktan haber alınamıyorAksaray'ın Ortaköy ilçesinde, akşam saatlerinde gezmek için evlerinden çıkan Muhammet Sevim (14) ile aynı yaştaki arkadaşı Ahmet Bektik'ten haber alınamıyor. Çocukların bisikleti ve kıyafetlerinin Bozkır Baraj Göleti kenarında bulunması üzerine AFAD'a bağlı dalgıçlar su altında, jandarma ve köylüler de barajın çevresindeki arazide iki çocuğun bulunması için arama çalışması başlattı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet