Geri Dön
GündemKPSS 2016 önlisans sınav sonuçları ne zaman açıklanacak?

KPSS 2016 önlisans sınav sonuçları ne zaman açıklanacak?

KPSS 2016 önlisans sınav sonuçları için adaylar sabırsızlanıyor. Binlerce adayın devlet dairesinde çalışmak için girdiği KPSS 2016 önlisans sınavının sonuçları için tüm gözler ÖSYM'nin üzerinde. Sonuçlar resmi siteden açıklanacak. ÖSYM'den KPSS 2016 önlisans sınav sonuçları için henüz bir açıklama gelmedi.

KPSS 2016 önlisans sınav sonuçları ne zaman açıklanacak?

KPSS önlisans sınav sonuçları için heyecanlı bekleyiş devam ediyor. 16 Ekim'de yapılan KPSS önlisans sınav sonuçlarının bu hafta açıklanması bekleniyor. Sonuçlar açıklandığında ÖSYM'nin resmi internet sitesi üzerinden sorgulanabilecek.

Binlerce aday sınav sonuçlarını beklemeye başladı. ÖSYM resmi internet sayfasından henüz bir açıklama yapılmadı. 2016-KPSS Ön Lisans Sınavı açıklandığı zaman ÖSYM internet sayfasından görüntüleyebilirsiniz.


KPSS SONUÇLARI İÇİN TIKLAYINIZ!

Yukarıda verilen linkler bilgilendirme amaçlıdır.

KPSS Ön Lisans Sınavı açıklandığı tarihte, ÖSYM resmi internet sayfasına giriş yapınız. Ana sayfada bulunan Haberler ve Duyurular bölümünde 2016-KPSS Ön Lisans Sınavı sonuç ekranı bağlantısını görebilirsiniz. Bağlantıya tıkladıktan sonra ÖSYM şifresi ve T.C. Kimlik No ile KPSS Ön Lisans Sınavı sonucunuzu görüntüleyebilirsiniz.

2016-KPSS Ön Lisans Düzeyi Temel Soru Kitapçığı ve Cevap Anahtarı ÖSYM resmi internet sayfasından yayımlanmıştır. ÖSYM resmi internet sayfasına giriş yapınız. Sayfada bulunan Sınavlar menüsünden KPSS’yi seçiniz. Açılan sayfanın hemen sağ kısmında oluşan menüden Sınav Soru ve Cevapları bağlantısına tıklayınız. Bağlantıya tıkladıktan sonra tüm KPSS sınavlarının Temel Soru Kitapçığı ve Cevap anahtarını bu sayfadan görüntüleyebilirsiniz.
2016-KPSS Ön Lisans Sınavı henüz açıklanmadı fakat önümüzdeki günlerde açıklanması muhtemel görülmektedir. Adayların sınav sonuçlarını düzenli olarak ÖSYM resmi internet sayfasından takip etmeleri gerekiyor.

KPSS Ön Lisans Sınavının Geçerli Sayılması İçin Gerekenler

• Adayın öncelikle sınavdan önce belli olan atandığı salonda sınava girmesi,
• KPSS Ön Lisans sınavı sırasında bizzat kopya çekme veya kopya çekilmesine yardım etmemesi,
• Sınav başlamadan hemen önce sınavdan önce çıkarılan sınav giriş belgesini sınav görevlilerine teslim etmesi,
• Sınavda dağıtılan cevap kâğıdındaki gerekli boşlukları doğru olarak doldurup kodlaması,
• Sınav cevap kâğıdında bulunan T.C. Kimlik numarası doğru yazması ve kodlaması,
• Sınav sona erdikten sonra kontrol etmiş olduğu soru kitapçığını ve beraberinde cevap kâğıdını sınav görevlilerine teslim etmesi,
• Sınav sırasında sınav salonunda sınav görevlileri tarafından belirtilen uyarılara uyması,
Bunların haricinde sınav görevlileri ve sınav kâğıdında bulunan kurallara adayın uyması zorunludur. Bu kuralların herhangi birisine uymayan adayın sınavı kesinlikle iptal edilecektir.

Sınav İtirazları

KPSS Ön Lisans Sınavı sonuçları açıklandıktan sonra sınavlarının incelenmesini isteyen tüm adaylar, sonuçlar ÖSYM internet sayfasında açıklandıktan sonra on gün içerisinde itirazda bulunabilirler. İtirazlar ÖSYM internet sayfasında bulunan Genel Amaçlı Dilekçe örneği kullanılarak yapılmalıdır. İncelemenin haricinde sınav sorularıyla ilgili itirazlar ise sınav tarihinden itibaren üç iş günü içerisinde yapılmaktadır. Sorulara itirazda da Genel Amaçlı Dilekçe örneği kullanılmalıdır. İtirazda bulunan adayın dava hakkı gözetilerek on günlük süreçte zaman aşımı süresi durdurulmaz. Adaylar inceleme için itiraz masrafı ödemeleri gerekmektedir. İtiraz masrafları ÖSYM'nin T.C. Ziraat Bankası Ankara Kamu Girişimci Şubesi banka hesabına yatırılmalıdır. Masrafı ödedikten sonra dekont almanız gerekmektedir. Aldığınız dekontu dilekçeniz ile beraber Sınav Hizmetleri Daire Başkanlığı 06800 Bilkent/Ankara adresine gönderiniz. Verilen tarihler dışında yapılan itirazlar kesinlikle kabul edilmeyecektir.

altın fiyatları masaüstüaltın fiyatları mobil
Siirt'te ceza uygulanan sürücü motosikletini yaktıSiirt'te, eksik evrakları nedeniyle ceza yazılan sürücü, bağlanacağını öğrendiği motosikletini ateşe verdi.
bu haberleri kaçırma

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler