Geri Dön
GündemKPSS 2016 önlisans sonuçları ne zaman açıklanacak?

KPSS 2016 önlisans sonuçları ne zaman açıklanacak?

KPSS önlisans sonuçları için heyecanlı bekleyiş devam ediyor. Binlerce adayın merak içinde beklediği KPSS önlisans sonuçları ile ilgili ÖSYM'den henüz bir açıklama yapılmadı. 16 Ekim tarihinde gerçekleştirilen KPSS önlisans sonuçları osym.gov.tr adresinden adaylara duyurulacak.

KPSS 2016 önlisans sonuçları ne zaman açıklanacak?

KPSS 2016 Ön lisans sonuçları için nefesler tutuldu. Adaylar heyecanla KPSS 2016 önlisans sonuçlarının açıklanmasını bekliyor. KPSS 2016 önlisans sınav sonuçlarının kısa sürede açıklanması bekleniyor. Sonuçlar resmi siteden açıklanacak.

Hayallerini gerçekleştirmek için KPSS sınavının sonuçlarını bekleyen adaylar için henüz resmi bir açıklama gelmedi. KPSS Ön Lisans sonuçları ÖSYM resmi internet sayfasından açıklanacaktır. Henüz KPSS Ön Lisans sonuçları açıklanmadı. ÖSYM sınav takvimine göre KPSS Ön Lisans sonuçları sınavdan sonra iki hafta içerisinde açıklanacağı yönündedir. Kasım ayının ilk haftası KPSS Ön Lisans sonuçlarının açıklanması bekleniyor.

KPSS SONUÇ SORGULAMALARI İÇİN TIKLAYINIZ!

Yukarıda verilen linkler bilgilendirme amaçlıdır.

KPSS Ön Lisans Sonuçları Nereden Açıklanacak?

KPSS Ön Lisans Sonuçları ÖSYM’nin resmi internet sayfası üzerinden açıklanacaktır. Sınav sonuçlarının açıklandığı gün adaylar ÖSYM internet sayfasına giriş yapıp, T.C. kimlik numaraları ve Şifre ile giriş yaptıktan sonra KPSS Ön Lisans sonuçlarını görüntüleyebilirler. Sınavın ne zaman açıklanacağı tam olarak belli olmadığı için bu sayfayı kontrol etmeniz gerekmektedir.

KPSS Ön Lisans Geçerli Sayılması İçin Gerekenler

Adayın;

· Sınava, atandığı salonda girmesi,

· Sınav başlamadan önce sınava giriş belgesini sınav görevlilerine teslim etmesi,

· Kopya çekme veya çekilmesine yardım etme girişiminde bulunmaması,

· Cevap kâğıdına T.C. Kimlik Numarasını ve soru kitapçığı numarasını doğru olarak yazıp kodlaması,

· Soru kitapçığı ile cevap kâğıdına yazması ve işaretlemesi gereken bilgilerinin doğru ve eksiksiz olması,

· Sınav sonunda soru kitapçığını (sayfaları eksiksiz olarak) ve cevap kâğıdını sınav görevlilerine

· Teslim etmesi,

· Salonda sınav kurallarına ve sınav görevlilerinin uyarılarına uyması ve diğer sınav kurallarına uyması zorunludur. Bu kurallara uymayan adayların sınavları iptal edilecektir.

KPSS Ön Lisans Değerlendirilmesi

Sınavda yer alan her ders kategorisi kendi içerisinde değerlendirilecektir. Doğru cevap sayısından yanlış sayısının dörtte biri çıkarılarak ham puanlar hesaplanacaktır. Bu puanlara etki eden standart sapma ve ortalama alınarak standart puanlar hesaplanacaktır. KPSS puanları hesaplanırken genel yetenek ve genel kültür bölümlerinden elde edilen standart puanlar kullanılacaktır. Genel yetenek ve genel kültür testlerinin KPSS puanları içerisindeki ağırlığı 0,5 olmaktadır. Bu testlerden elde edilen standart puanlar kullanılarak standart puanlar hesaplanacaktır. Ağırlıklı standart puanın hesaplanabilmesi için adayın söz konusu hesaplamasına giren testlerin her birinden standart puanı olması gerekir. Sınavdan sonra ÖSYM tarafından geçersiz sayılan bir soru olduğu takdirde tüm adaylar için bu soru doğru cevaplanmış kabul edilecektir. Sınava giren adayların ağırlıklı standart puanı kullanılarak KPSSP93 puanları hesaplanacaktır. B gurubu kadrolara yerleştirmeler ise ÖSYM tarafından KPSS puanları esas alınarak yapılmaktadır.

Sınavını tamamlamış olan adayların, cevap kağıdını ve soru kitapçığını salondaki görevlilere teslim etmesi gerekmektedir. Herhangi bir sebepten dolayı sıra üzerinde bırakılan evraklar geçersiz sayılacaktır. Bu durumdan adayın kendisi sorumlu tutulacaktır. Sınav giriş belgesi, cevap kağıdı ve soru kitapçığının sınav görevlisine teslim edilmesi tamamen adayın kendisine ait bir sorumluluktur.

altın fiyatları masaüstüaltın fiyatları mobil
Tahvil, Bono, Eurobond nedir?Devletin ya da özel sektörün finansman sağlamak amacıyla çıkardığı değerli kağıdın vadesi 1 yıldan kısa olduğunda bono olarak adlandırılırken, 1 yıldan uzun vadesi olan değerli kağıda ise tahvil denir. Bu değerli kağıdın yabancı para cinsinden türü de Eurobond olarak tanımlanır.Sponsorlu İçerik
bu haberleri kaçırma

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler