Geri Dön
GündemKPSS-2021/2 tercihleri ne zaman başlayacak? Kılavuz yayımlandı mı?

KPSS-2021/2 tercihleri ne zaman başlayacak? Kılavuz yayımlandı mı?

KPSS-2021/2 tercihlerine çok az bir süre kaldı. Memur adaylarını heyecan sararken sıklıkla "KPSS-2021/2 tercihleri ne zaman başlayacak? Kılavuz yayımlandı mı?" diye soruyor.

KPSS-2021/2 tercihleri ne zaman başlayacak? Kılavuz yayımlandı mı?

KPSS-2021/2 tercihleri iple çekiliyor. Terichler için geri sayım başlarken net tarih araştırılıyor. Adaylar "KPSS-2021/2 tercihleri ne zaman başlayacak? Kılavuz yayımlandı mı?" sorusuna cevap aramaya başladı.

KPSS TERCİHLERİ NE ZAMAN?

2021 ÖSYM takvimine göre KPSS 2021/2 tercihleri 22 Aralık'ta başlayacak, 29 Aralık'ta son bulacak.

SONUÇLARIN DUYURULMASI

Adaylar, yerleştirme sonuçlarını T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile ÖSYM’nin internet sayfasından öğrenebileceklerdir. Yerleştirme bilgileri, yerleştirme sonuçları ÖSYM’nin internet sayfasından adaylara ve kamuoyuna açıklandıktan sonra ÖSYM tarafından ilgili kurumlara elektronik ortamda verilecektir.

Yerleştirme sonuçları ile ilgili olarak adaylara ve ilgili kurumlara postayla herhangi bir belge gönderilmeyecektir. Kamu kurum ve kuruluşları bu bilgileri, elektronik ortamda kendi şifreleriyle (ÖSYM’den edindikleri/edinecekleri kurum şifresiyle) edineceklerdir. Bir kadro veya pozisyona yerleşen adaylar atanmak üzere doğrudan yerleştirildikleri kamu kurum/kuruluşlarına başvuracaklar, atanmak için hangi evrakın gerekli olduğunu ve bu evrakın hangi tarihe kadar nereye teslim edilmesi gerektiğini bu kurum veya kuruluşlardan öğreneceklerdir.