Geri Dön

KPSS 2020 55, 60, 65, 70, 75, 80 puanla nerelere girilir? KPSS taban puanları ve kadroları nedir?

KPSS Ortaöğretim sınav sonuçları bugün açıklandı. Binlerce kişi umutlu bir şekilde ÖSYM'den gelecek haberi bekliyordu ki müjdeli haber geldi. Bu sırada yapılan aramalardan bazıları ise şu şekilde: KPSS 55, 60, 65, 70 puanla nerelere girilir? KPSS taban puanları ve kadroları nedir?

KPSS 2020 55, 60, 65, 70, 75, 80 puanla nerelere girilir? KPSS taban puanları ve kadroları nedir?

22 Kasım'da gerçekleşen KPSS Ortaöğretim sınavının sonuçları bugün açıklandı. Adaylar sürekli olarak ÖSYM'nin resmi sitesini kontrol ediyordu. Sosyal medya hesapları da inceleniyordu. Puanlar açıklanır açıklanmaz yoğun bir şekilde KPSS 55, 60, 65, 70, 75, 80 puanla nerelere girilir? soruları sorulmaya başlandı. İşte KPSS taban puanları ve kadroları

KPSS 2020 TABAN PUANLARI VE KADROLARI

KPSS-2020/2: Bazı Kurum ve Kuruluşların Kadro ve Pozisyonlarına 2. Yerleştirme için tercihler 30 Aralık - 7 Ocak tarihlerinde yapılacak. Kılavuzun 31 Aralık'ta yayımlanması bekleniyor.

KPSS A VE KPSS B NEDİR?

– A Grubu Kadrolar; Başbakanlık, Bakanlıklar, bunların müsteşarlık, başkanlık ve bağımsız genel müdürlük düzeyindeki bağlı ve ilgili kuruluşları ile bağlı ortaklıklarındaki, özel yarışma sınavına tabi tutulmak suretiyle girilen ve belirli bir yetişme programı sonrası yeterlik sınavına tabi tutulan mesleklere ilişkin kadro ve görevler ile il özel idareleri ve belediyelerin teftiş kurullarına,

– B Grubu Kadrolar; kadroları 190 sayılı Kanun Hükmünde Kararname'nin eki listelerde yer alan, genel ve özel bütçeli kurumlarla bunlara bağlı döner sermayeli kuruluşlar, kanunlar ile kurulan fonlar ve kefalet sandıkları, il özel idareleri ve belediyeler, il özel idareleri ve belediyelerin kurdukları birlikler ile bunlara bağlı döner sermayeli kuruluşlar ve diğer kamu kurum ve kuruluşlarında yukarıda (a) bendinde belirtilmiş olan meslekler dışında, ilk defa kamu hizmeti ve görevlerine atama yapılacak kadro ve görevlere atanacaklar içindir.

Koronavirüs kurallarını ihlal eden gece kulübüne baskınKonak ilçesinde devriye görevi sırasında bir gece kulübünden ses geldiğini tespit eden ekipler, 23 kişiye sosyal mesafe ve sokağa çıkma yasağını ihlalden 144 bin 900 lira ceza kesti.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet