Geri Dön
GündemKPSS A grubu nedir? KPSS A grubu meslekleri neler?

KPSS A grubu nedir? KPSS A grubu meslekleri neler?

KPSS A grubu meslekleri ile ilgili detaylar gündemde yer alıyor.KPSS A Grubu ve Öğretmenlik sınavı 1 Ağustos 2021 Pazar günü saat 10.15'te başlayacak. Peki KPSS A grubu meslekleri neler?

KPSS A grubu nedir? KPSS A grubu meslekleri neler?

KPSS A Grubu ve Öğretmenlik (Genel Yetenek - Genel Kültür, Eğitim Bilimleri) sınavı için geri sayılıyor.KPSS sınavına girecek olan adaylar KPSS A grubu meslekleri ise araştırılan konular arasında bulunuyor. Peki KPSS A grubu nedir?

KPSS A GRUBU NEDİR?

A Grubu Kadrolar; Bakanlıklar, bunların başkanlık ve bağımsız genel müdürlük düzeyindeki bağlı ve ilgili kuruluşları ile bağlı ortaklıklarındaki, özel yarışma sınavına tabi tutulmak suretiyle girilen ve belirli bir yetişme programı sonrası yeterlik sınavına tabi tutulan mesleklere ilişkin kadro ve görevler ile il özel idareleri ve belediyelerin teftiş kurullarına, atama yapılacak kadro ve görevlere atanacaklar içindir.

KPSS A GRUBU MESLEKLERİ

Vergi Müfettiş Yardımcılığı

Kalkınma Bankası Uzman Yardımcılığı

Devlet Gelir Uzman Yardımcılığı

Maliye Bakanlığı Gelirler Genel Müdürlüğü

Stajyer Hazine Kontrolörü

PTT Müfettiş Yardımcılığı

altın fiyatları masaüstüaltın fiyatları mobil
PKK’nın talimatlarını, kız kardeşiyle cezaevine sokmak istemişAdana ve Siirt’te terör örgütü PKK/KCK’ya yönelik operasyonda gözaltına alınan 9 kişiden 2’si, ev hapsi cezasına çarptırılırken, diğer şüpheliler ise adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. Siirt’te gözaltına alınan E.Ö.’nün, PKK’nın pelur kağıda yazılı talimatlarını, pantolonun etiket kısmına yapıştırarak kız kardeşi Z.Ö. ile birlikte Kürkçüler F Tipi Cezaevi’nde terör suçundan hükümlü oğlu D.Ö.’ye gönderdiği belirlendi.
bu haberleri kaçırma

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler