Geri Dön

2020 KPSS ortaöğretim ve önlisans başvuruları ne zaman başlıyor? Lisans başvuruları hangi gün bitecek?

KPSS lisans başvuruları için zaman daralıyor. Memur adayları harıl harıl kılavuzu incelerken bir yandan da herhangi bir aksilikle karşılaşmamak için KPSS lisans başvurularının ne zaman sona ereceğini sorguluyor. Öte yandan ortaöğretim ve önlisans mezunları da sıranın kendilerine gelmesini bekliyor.

2020 KPSS ortaöğretim ve önlisans başvuruları ne zaman başlıyor? Lisans başvuruları hangi gün bitecek?

KPSS binlerce kişi için devlet dairesinde iş anlamına geliyor. Geleceğini garantilemek isteyen adaylar her yıl başvuruda bulunuyor. KPSS lisans başvuruları 30 Haziran'da başlarken ortaöğretim ve önlisans mezunları bekleyiş içerisinde... Peki, KPSS lisans başvurusu ne zaman bitiyor? KPSS'de ortaöğretim ve önlisansn başvuruları ne zaman başlıyor?

KPSS ORTAÖĞRETİM VE ÖNLİSANS BAŞVURU TARİHLERİ

KPSS Ön Lisans başvuruları 21 Ağustos - 2 Eylül 2020 tarihleri arasında yapılacak.

KPSS Ortaöğretim başvuru işlemleri 15 - 30 Eylül 2020 tarihleri arasında alınacak.

KPSS Din Hizmetleri Alan Bilgisi (DHBT) başvuru işlemleri 6 - 16 Kasım 2020 tarihleri arasında alınacak.

KPSS LİSANS BAŞVURUSU VE ÜCRETİ HAKKINDAKİ BİLGİLER

Adaylar, başvurularını 13 Temmuz'a kadar elektronik ortamda ÖSYM Başvuru Merkezleri aracılığıyla veya bireysel olarak ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden yapabileceklerdir. https://www.osym.gov.tr/TR,19374/2020-kpss-lisansalanoabt-kilavuz-ve-basvuru-bilgileri.html adresinden kılavuzu inceleyebilirsiniz. KPSS Genel Yetenek-Genel Kültür Oturumu/Eğitim Bilimleri Oturumu (Her Bir Oturum İçin) : 80,00 TL, KPSS Alan Bilgisi Sınavları (Her Bir Oturum İçin) : 55,00 TL, ÖABT (Her Bir ÖABT Alanı İçin) : 80,00 TL

KPSS LİSANS BAŞVURUSU İÇİN TIKLAYINIZ

 

 

Büyükçekmece'deki yangına helikopterle müdahale edildiİstanbul Büyükçekmece'de otluk alanda yangın. Otluk alandaki yangın, yangın söndürme helikopterinin de müdahalesiyle kısa sürede söndürüldü.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber