Geri Dön

KPSS ortaöğretim başvuru ücreti ne kadar, kaç TL 2020? KPSS ortaöğretim ücreti hangi bankalara yatırılacak?

KPSS ortaöğretim başvuru ücreti ve bu ücretin yatırılacağı bankalar sınava başvuru yapacak olan adayların gündeminde yer alıyor. KPSS ortaöğretim başvuruları 15-30 Eylül tarihleri arasında yapılacak. Peki KPSS ortaöğretim başvuru ücreti ne kadar ve hangi bankalara yatırılacak 2020?

KPSS ortaöğretim başvuru ücreti ne kadar, kaç TL 2020? KPSS ortaöğretim ücreti hangi bankalara yatırılacak?

KPSS ortaöğretim başvuruları 15 Eylül tarihinde başladı. 30 Eylül tarihine kadar ise KPSS ortaöğretim başvuruları yapılacak. KPSS başvuru ücretinin yatılacağı bankalar ise merak edilen konular arasında yer alıyor. Peki 2020 KPSS ortaöğretim başvuru ücreti hangi banklara yatırılacak? KPSS ortaöğretim başvuru ücreti ne kadar?

2020 KPSS ORTAÖĞRETİM BAŞVURU ÜCRETİ NE KADAR?

KPSS 2020 ortaöğretim başvuru ücreti: 80 TL

KPSS ORTAÖĞRETİM BAŞVURU ÜCRETLERİ HANGİ BANKALARA YATIRILACAK?

Bankalar, hizmet binasında veya azami 50 metre uzağında para yatırmalı ATM cihazı bulunan şubelerde gişe tahsilatı yapmayıp bu şubeye gelen adayı para yatırmalı ATM’lere yönlendirebileceklerdir. Şubelerden sınav ücreti yatırmak isteyen adaylar, Covid-19 pandemisi nedeniyle şubelerin
açık olma durumlarını göz önünde bulundurmalıdır.

Akbank’ın tüm şubeleri, ATM ve internet bankacılığı (KKTC’den başvuracak adaylar hariç)

Albaraka Türk Katılım Bankasının tüm şubeleri, ATM ve internet bankacılığı (KKTC’den
başvuracak adaylar hariç)

Finansbank’ın tüm şubeleri, ATM ve internet bankacılığı (KKTC’den başvuracak adaylar hariç)

Kuveyt Türk Katılım Bankası’nın tüm şubeleri, ATM ve internet bankacılığı (KKTC’den başvuracak adaylar hariç)

Halkbank ATM, internet bankacılığı ve şubeler

ING Bank’ın tüm şubeleri ve internet bankacılığı (KKTC’den başvuracak adaylar hariç)

Vakıf Katılım Bankası’nın tüm şubeleri ve ATM (KKTC’den başvuracak adaylar hariç)

Ziraat Bankası sadece internet bankacılığı ve mobil bankacılık (Şubelerden ve ATM’den ücret yatırılmaz.)

Sınav ücreti, ÖSYM’nin internet sayfasında e-İŞLEMLER’de yer alan “ÖDEMELER” alanından kredi kartı/banka kartı ile de yatırılabilecektir.

Adayların sınav ücretini yatırırken banka görevlisine; T.C. Kimlik Numarası, adı ve soyadı ile birlikte oturum sayısına bağlı olarak ne kadar ücret yatıracağını söylemeleri gerekmektedir. Adaylar, isterlerse banka şubelerine gitmeden internet aracılığıyla da bankaya ücret yatırabilirler. Sınav
ücretini yatıran adayların banka şubesinden ayrılmadan önce, kendilerine verilen banka dekontunu dikkatle incelemeleri, bilgilerinde yanlışlık yoksa bankadan ayrılmaları, yanlışlık varsa mutlaka düzelttirerek bankadan ayrılmaları gerekmektedir. Banka şubesinden ödeme yapacak adaylar, Bankaların çalışma saatlerini göz önünde bulundurmalıdır.

Yurt dışından sınava başvuran adaylar, sınav ücretini ÖSYM’nin internet sayfasında eİŞLEMLER’de yer alan “ÖDEMELER” alanından kredi kartı/banka kartı ile TL olarak yatıracaklardır.

Sınavdan sonra yapılan ilk yerleştirmede adaydan yerleştirme ücreti alınmaz ancak bu sınav sonucuna bağlı daha sonra yapılacak tüm yerleştirme işlemlerinde adaydan yerleştirme ücreti alınır.

Sağlık Bakanlığı 81 il valiliğine gönderdi! Sağlıkçılara istifa yasağıSağlık Bakanı Fahrettin Koca imzasıyla 81 il valiliğine "Personel İşlemleri" hakkında genelge gönderildi. Sağlık Bakanlığı, sağlık personelinin istifa talebinin kabul edilmeyeceğini açıkladı. Ayrıca mazeret izinleri hariç yıllık izinler durduruldu.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber