Geri Dön

KPSS ortaöğretim geç başvuru ücreti ne kadar, kaç TL, hangi bankalara yatırılacak 2020? KPSS ortaöğretim geç başvurusu ne zaman bitecek?

KPSS ortaöğretim geç başvuru tarihleri ile ilgili araştırmalar adayların gündeminde yer alıyor. 15-30 Eylül tarihleri arasında KPSS ortaöğretim başvuruları gerçekleştirilmişti. Başvuru tarihini kaçırılanlar geç başvuru tarihini bekliyorlar. Peki KPSS ortaöğretim geç başvuru tarihi ne zaman, başvuru ücreti ne kadar 2020?

KPSS ortaöğretim geç başvuru ücreti ne kadar, kaç TL, hangi bankalara yatırılacak 2020? KPSS ortaöğretim geç başvurusu ne zaman bitecek?

KPSS geç başvurusu bugün başladı. Başvuruları kaçıran adaylar KPSS ortaöğretim geç başvuru tarihi ile ilgili detayları merak ediyorlar. KPSS ortaöğretim geç başvuru tarihi ücreti ve yatırılacak bankalar ise merak konusu. KPSS ortaöğretim geç başvuru ücreti ne kadar, hangi banaklara yatırılacak?

KPSS ORTAÖĞRETİM GEÇ BAŞVURU ÜCRETİ NE KADAR ?

KPSS geç başvuru ücreti ise yüzde 50 artırımlı olarak ödeniyor. KPSS geç başvuru ücreti 120 TL oluyor. KPSS geç başvuru ücreti 8-9 Ekim 2020 tarihlerinde ödenecek.

KPSS ORTAÖĞRETİM GEÇ BAŞVURU TARİHİ NE ZAMAN 2020?

KPSS ortaöğretim geç başvuruları 8-9 Ekim tarihlerinde gerçekleştirilecek.

KPSS ORTAÖĞRETİM BAŞVURU ÜCRETLERİNİN YATIRILACAĞI BANKLAR HANGİLERİ?

Bankalar, hizmet binasında veya azami 50 metre uzağında para yatırmalı ATM cihazı bulunan şubelerde gişe tahsilatı yapmayıp bu şubeye gelen adayı para yatırmalı ATM’lere yönlendirebileceklerdir. Şubelerden sınav ücreti yatırmak isteyen adaylar, Covid-19 pandemisi nedeniyle şubelerin
açık olma durumlarını göz önünde bulundurmalıdır.

Akbank’ın tüm şubeleri, ATM ve internet bankacılığı (KKTC’den başvuracak adaylar hariç)

Albaraka Türk Katılım Bankasının tüm şubeleri, ATM ve internet bankacılığı (KKTC’den
başvuracak adaylar hariç)

Finansbank’ın tüm şubeleri, ATM ve internet bankacılığı (KKTC’den başvuracak adaylar hariç)

Kuveyt Türk Katılım Bankası’nın tüm şubeleri, ATM ve internet bankacılığı (KKTC’den başvuracak adaylar hariç)

Halkbank ATM, internet bankacılığı ve şubeler

ING Bank’ın tüm şubeleri ve internet bankacılığı (KKTC’den başvuracak adaylar hariç)

Vakıf Katılım Bankası’nın tüm şubeleri ve ATM (KKTC’den başvuracak adaylar hariç)

Ziraat Bankası sadece internet bankacılığı ve mobil bankacılık (Şubelerden ve ATM’den ücret yatırılmaz.)

Sınav ücreti, ÖSYM’nin internet sayfasında e-İŞLEMLER’de yer alan “ÖDEMELER” alanından kredi kartı/banka kartı ile de yatırılabilecektir.

Adayların sınav ücretini yatırırken banka görevlisine; T.C. Kimlik Numarası, adı ve soyadı ile birlikte oturum sayısına bağlı olarak ne kadar ücret yatıracağını söylemeleri gerekmektedir. Adaylar, isterlerse banka şubelerine gitmeden internet aracılığıyla da bankaya ücret yatırabilirler. Sınav
ücretini yatıran adayların banka şubesinden ayrılmadan önce, kendilerine verilen banka dekontunu dikkatle incelemeleri, bilgilerinde yanlışlık yoksa bankadan ayrılmaları, yanlışlık varsa mutlaka düzelttirerek bankadan ayrılmaları gerekmektedir. Banka şubesinden ödeme yapacak adaylar, Bankaların çalışma saatlerini göz önünde bulundurmalıdır.

Yurt dışından sınava başvuran adaylar, sınav ücretini ÖSYM’nin internet sayfasında eİŞLEMLER’de yer alan “ÖDEMELER” alanından kredi kartı/banka kartı ile TL olarak yatıracaklardır.

Sınavdan sonra yapılan ilk yerleştirmede adaydan yerleştirme ücreti alınmaz ancak bu sınav sonucuna bağlı daha sonra yapılacak tüm yerleştirme işlemlerinde adaydan yerleştirme ücreti
alınır.

Tartıştığı kız arkadaşını sokak ortasında bıçakladıAydın'ın Nazilli ilçesinde, Ümit D. (25), tartıştığı kız arkadaşı Rüya Yılmaz'ı (23) sokak ortasında bacağından bıçaklayarak yaraladı. Polis ekiplerince gözaltına alınan Ümit D.'nin sosyal medya hesabında yaptığı paylaşımda, "Ben gururluyum, yapmayın etmeyin memleketten gidin dedim bıçakladım" ifadelerine yer verdiği görüldü.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet