Geri Dön
GündemKPSS ortaöğretim sınav sonuçları açıklandı mı?

KPSS ortaöğretim sınav sonuçları açıklandı mı?

20 Kasım'da yapılan KPSS ortaöğretim sınavı sonuçları için heyecanlı bekleyiş sürüyor. ÖSYM'den henüz resmi bir açıklama yapılmadı. 3.5 milyon adayın katıldığı KPSS ortaöğretim sınavının sonuçları internetten duyurulacak.

KPSS ortaöğretim sınav sonuçları açıklandı mı?

KPSS Sonuçları için adaylar gün saymakta. Ancak bu sürenin biraz daha uzun olacağını söyleyebiliriz. KPSS Sonuçları için tahmin edilen tarih ise 5 Aralık-15 Aralık olarak belirlenmektedir. Üç buçuk milyondan fazla adayın girdiği KPSS Sonuçları için resmi ÖSYM web sayfasını ziyaret etmeniz yeterli olacaktır.

Ülkemizde sigorta koşulları ve maaşının yanı sıra güvencesinin en iyi olduğu kurum devlet kurumlarıdır. Bu nedenden dolayı herkes devlet kadrolarına yerleşmeyi hedef alırlar. Hatta üniversite mezunları bile bu devlet kadrolarına girebilmek için ayrıca bir eğitim görmektedir. Ülkemizde bu devlet kontenjanlarına dahi olmak isteyen ve buna başvuruda bulunan oldukça fazla sayıda vatandaş bulunmaktadır. Gün geçtikçe özel sektörün çalışma standartları kalitesizleşmektedir. Ve insanlarda geleceklerini garantiye alabilme içgüdüleri sebebi ile geleceklerini düşünüp iş kriterlerini buna göre değiştirmektedir. Durum böyle olunca en iyi seçenek devlet kadroları olarak benimsenmektedir devlet kadrolarına talipler çok fazla olunca devlet seçici olabilmek ve buraya hak eden kişilerin kadrolara alabilmek adına bir sınav düzenlemektedir.

KPSS SONUÇLARI İÇİN TIKLAYINIZ!

Yukarıda verilen linkler bilgilendirme amaçlıdır.

  • Bu sınavın açılımı ise kamu personeli seçme sınavı olan KPSS’dir. KPSS iki şekildedir. Lisans eğitimi almış olanlar yani iki yıllık ya da dört yıllık üniversite bitirenlerin gireceği KPSS sınavı KPSS Lisans sınavıdır En az lise mezunu olan kişiler ise KPSS orta öğretim sınavına dahil edilmektedir. Her yıl KPSS ye girecek olan adayların sayısı artmaktadır ve her yıl bu sınav başvuruları ÖSYM tarafından tarihleri ayarlanarak bir sınav takvimi oluşturulmaktadır.
  • Bu sınav takvimine göre ÖSYM KPSS orta öğretim sınavını bu yıl 15 Kasım tarihinde gerçekleştirilmesine karar verdi: 15 Kasım tarihinde gerçekleşen KPSS Orta öğretim sınavına giren adaylar bu yıl oldukça zorlu bir sınav geçirdi. Her yıl soruların konuları aşağı yukarı aynı olmaktaydı. Ancak bu yıl oldukça güncel konular soru olarak adaylara soruldu.
  • Bu yıl ülkece yaşanan talihsiz olayların can alıcı noktalarının sorulduğu sınavda herkes ne kadar duyarlı olduğunubu sorulara genel olarak doğru cevap vererek gösterdi. Ancak adayların bu yıl kafasını karıştıran zorlayan apartman sorusu tartışmalara sebep oldu. Oldukça zorlu ve düşünülmesi gereken bu soruya adaylar bir dakikadan fazla zaman harcadılar. Toplamda 120 soru için 120 dakika ayrılan bu sınava giren ve sınavın bitmesi ile çıkan adayları meraklı bir bekleyiş beklemektedir.
  • KPSS Sınav sonuçlarının açıklanması için adaylar gün saymaktadır. Ancak üç buçuk milyondan fazlaadayın girdiği bu sınavda adayların sayısı fazla olduğu için optiklerin okunması için biraz zamana ihtiyaç olduğu tahmin edilmektedir. Normalde diğer yılları baz alacak olursak iki hafta sonra okunan ve açıklanan KPS Sonuçları için bu yıl sınavdan üç hafta sonra açıklanması beklenmektedir.
  • KPSS Sınav Sonuçlarını artık adaylar online olarak öğrenebilecekler. Adaylar KPSS Sınav Sonuçlarını resmi ÖSYM web sayfasına girip gerekli olan bilgileri uygun boşluğa yazdıktan sonra sisteme giriş yapabilecekler ve sınav sonuçlarını öğrenebileceklerdir.
altın fiyatları masaüstüaltın fiyatları mobil
Xiaomi Redmi Note 10 5G Telefon İncelemesiPerformans yarışçısı Xiaomi Redmi Note 10 5G akıllı telefon, Milliyet.tv teknoloji editörünün kadrajı altında! Nilay Kamu, Türkiye'de MediaTek Dimensity 700 işlemcisine sahip ilk akıllı telefon Redmi Note 10 5G'yi inceledi. Çok daha yüksek performansı ve enerji verimliliği ile segmentinde öne çıkan telefon hem oyun hem de çoklu görev performansı ile sınırları zorluyor, enerji tüketimi konusunda dikkat çekiyor. Sosyal medyada veya oyun başında geçirilen saatleriniz için göz dolduran bir pil ömrüne sahip olan Redmi Note 5G, 5000mAh'lik pili ve 18W hızlı şarj özelliği ise tam olarak telefonu elinden bırakamayanlar için yaratılmış! Akıllı telefon 5G’yi de desteklediği için, 5G kullanılan bölgelerde çok daha yüksek bir İnternet hızına sahip oluyorsunuz. Tüm bunların yanı sıra, Redmi Note 10 5G’nin ön ve arka kamera özellikleri, farklı çekim modları, ekran yenileme hızı, oyunlar sırasındaki performansı gibi pek çok konuda daha fazla detay öğrenmek, kullanıcı deneyimi hakkında çok daha fazla bilgi almak için Milliyet Teknoloji Editörü Nilay Kamu'nun videosunu izleyebilirsiniz! #işbirliği
bu haberleri kaçırma

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler