Geri Dön
GündemKPSS sonuçları ne zaman, hangi gün açıklanacak? 2019 KPSS sonuçları...

KPSS sonuçları ne zaman, hangi gün açıklanacak? 2019 KPSS sonuçları...

Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) 2019 ile ilgili müjdeli haber geldi. Yurt genelinde sınavda ter döken binlerce kişiyi yakından ilgilendiren KPSS sınav sonuçları için beklenen zaman geldi çattı. Peki merakla araştırılan 2019 KPSS sonuçları ne zaman, hangi gün açıklanacak?

KPSS sonuçları ne zaman, hangi gün açıklanacak? 2019 KPSS sonuçları...

KPSS sınav sonuçları için geri sayım sürüyor. Binlerce öğretmen ve memur adayını yakından ilgilendiren KPSS sınav sonuçlarının açıklanacağı tarihi ÖSYM adaylara duyurmuştu. 14 Temmuz tarihinde başlayan KPSS maratonu bilindiği üzere 28 Temmuz tarihinde gerçekleşitiriken Öğretmenlik Alan Bilgisi Testi ile sona ermiş ve adaylar bekleyişe geçmişti. Peki sonuçlar ne zaman açıklanacak? İşte ÖSYM tarafından duyurulan o tarih....P

KPSS SINAV SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

KPSS sınav sonuçları 29 Ağustos 2019 tarihinde adayların erişimine açılacak.

KPSS SINAV SONUÇLARI NEREDEN ÖĞRENİLİR?

Adaylar sınav sonuçlarını, T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile ÖSYM’nin https://sonuc.osym.gov.tr internet adresinden ve mobil uygulamalarından öğrenebileceklerdir. Sınav sonuç belgesi basılmayacak ve adayların adreslerine gönderilmeyecektir. Sonuç bilgilerinde adayların testlere verdikleri doğru ve yanlış cevap sayıları ve KPSS puanları yer alacaktır. İnternet sayfasında ilan edilen sonuç bilgileri adaylara tebliğ hükmündedir.

ÖSYM Aday İşlemleri Sisteminde kayıtlı kimlik bilgilerinde değişiklik olan adayların, daha önce almış oldukları sınav/yerleştirme sonuçları, değişen kimlik bilgilerine göre yeniden düzenlenmez. ÖSYM, adaylara yönelik sınav sonuç belgelerinin doğrulanmasını sağlamak üzere “Sonuç Belgesi Kontrol Sistemi” işlemini hizmete sunmuştur. Bu amaçla kullanılmak üzere Sınav Sonuç Belgelerinin en alt kısmına, sistem tarafından rastgele üretilmiş bir “Sonuç Belgesi Kontrol Kodu” basılmaktadır. Söz konusu işleme https://sonuc.osym.gov.tr üzerinde Sonuç Belgesi Kontrol Sistemi sayfasından ulaşılmaktadır.

 

altın fiyatları masaüstüaltın fiyatları mobil
Türkiye'nin günlük koronavirüs tablosu ( 19 Eylül 2021 )Türkiye'nin günlük koronavirüs tablosu açıklandı. Türkiye'de son 24 saatte 338 bin 873 Kovid-19 testi yapıldı, 26 bin 398 kişinin testi pozitif çıktı, 213 kişi yaşamını yitirdi.
bu haberleri kaçırma

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet
akıllı banner