Geri Dön

Kurban Bayramı hangi günlere denk geliyor? 2019 Kurban Bayramı ne zaman?

Kurban Bayramı için artık kısa bir süre kaldı. En önemli iki dini bayramımızdan biri olan Kurban Bayramı öncesi vatandaşlar Kurban Bayramı ne zaman ve Kurban Bayramı hangi günlere denk geliyor sorularının cevaplarını arıyor. İşte 2019 Kurban Bayramı tarihleri...

Kurban Bayramı hangi günlere denk geliyor? 2019 Kurban Bayramı ne zaman?

İslam aleminde çok özel bir yere sahip olan Kurban Bayramı için geri sayım sürüyor. Kurban ibadetini yerine getirecek olan milyonlarca müslüman kesilen kurban etlerini ihtiyaç sahipleri ve yakın akrabaya dağıtacak. Bayramlarda yaşanan birliktelik mutlululuk ve paylaşma duyguları yeniden artacak. Kurban kesemeyenlere verilecek olan kurban etleri onların da bu bayramın çoşkusunu bereketini yaşamasına olanak sağlayacak. Peki Kurban Bayramı hangi tarihler arasında idrak edilecek?

Kurban Bayramı ne zaman idrak edilecek sorusu vatandaşlar tarafından araştırılmaya devam ediyor. 11-14 Ağustos tarihleri arasında idrak edilecek olan Kurban Bayramı 11 Ağustos Pazar günü başlayıp 14 Ağustos Çarşamba akşamı sona erecek. Kurban ibadetini yerine getimek isteyen müslümanlar Kurban Bayramının ilk üç gününe içerisinde bu ibadeti yerine getirebilecek.

KURBAN BAYRAMI NE ZAMAN?

Kurban Bayramı'nın 1. günü 11 Ağustos 2019 Pazar gününe denk geliyor.

10 Ağustos 2019 Cumartesi: Arefe
11 Ağustos 2019 Pazar: Kurban Bayramı 1. gün
12 Ağustos 2019 Pazartesi: Kurban Bayramı 2. gün
13 Ağustos 2019 Salı: Kurban Bayramı 3. gün
14 Ağustos 2019 Çarşamba: Kurban Bayramı 4. gün

Atmaca'ya yeni özellik! Yurt dışından büyük ilgi varRoketsan Genel Müdürü Murat İkinci, Türkiye'nin ilk deniz seyir füzesi olan ve yurt dışından da ilgi gören "Atmaca"nın teslimatlarına bu sene sonu itibarıyla başlanacağını aynı füzenin karadan karaya versiyonu için de çalışma yaptıklarını bildirdi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber