Geri Dön

Kurban Bayramı ne zaman? 2018 Kurban Bayramı tatili kaç gün olacak?

Kurban Bayramı için geri sayım başladı. Ramazan Bayramı'nda uzun tatil yapamayan vatandaşlar Kurban Bayramı tatilinin haftasonları ile birleşmesini umuyor. Peki 2018 Kurban Bayramı tatili ne zamana denk geliyor? Bayram tatili kaç gün olacak?

Kurban Bayramı ne zaman? 2018 Kurban Bayramı tatili kaç gün olacak?

Kurban Bayramı ne zaman, tatil kaç gün olacak? Vatandaşlar bayram tatilini büyük bir heyecanla bekliyor. Arefe günü ile birlikte 4,5 gün sayılan Kurban Bayramı tatili hafta sonları ile birleşecek mi?

KURBAN BAYRAMI TATİLİ KAÇ GÜN OLACAK?

Kurban Bayramı Arefesi Pazartesi gününe denk geldiğinden arefenin tatil edilmemesi durumunda 6 günlük bir tatil söz konusu olacak. Fakat arefeninde tatil edilmesiyle çalışanlar 18 Ağustos 2018 Cumartesi gününden itibaren 24 Ağustos 2018 günü dahil olmak üzere toplamda 9 gün tatil yapmış olacaklar. Arefe gününün özellikle Kamu Kuruluşu çalışanları için tam gün mü yoksa yalnızca öğleden sonra mı tatil edileceği hakkında henüz bir açıklama gelmedi.

KURBAN BAYRAMI NE ZAMAN?

Kurban Bayramı Arefesi 20 Ağustos 2018 Pazartesi

Kurban Bayramı Birinci Günü 21 Ağustos 2018 Salı

Kurban Bayramı İkinci Günü 22 Ağustos 2018 Çarşamba

Kurban Bayramı Üçüncü Günü 23 Ağustos 2018 Perşembe

Kurban Bayramı Dördüncü Günü 22 Ağustos 2018 Cuma günü olacak.

Çin'de 8 ay sonra koronavirüsten ilk ölümSalgının merkez üssü olan Çin'de, Mayıs ayından bu yana ilk kez koronavirüs nedeniyle ölüm kayıtlara geçti. Öte yandan ülkede geçtiğimiz Mart ayından beri en yüksek yeni vaka sayısı gerçekleşti.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet