Geri Dön
GündemKurban Bayramı ne zaman, kaç gün tatil? Bayramda sokağa çıkma yasağı geldi mi?

Kurban Bayramı ne zaman, kaç gün tatil? Bayramda sokağa çıkma yasağı geldi mi?

Kurban Bayramı için tarih yaklaşıyor. En önemli konulardan biri bayramda sokağa çıkma yasağı olup olmayacağı... Bugün Cumhurbaşkanı Erdoğan konuya ilişkin açıklamalarda bulunurken Kurban Bayramı ne zaman, kaç gün tatil? sorusu sıklıkla yöneltiliyor.

Kurban Bayramı ne zaman, kaç gün tatil? Bayramda sokağa çıkma yasağı geldi mi?

Kurban Bayramı İslam alemi tarafından sabırsızlıkla bekleniyor. Müslümanlar kurban kesim itiyaç sahiplerine dağıtıp sevap kazanmak için heyecanlanırken bu en hayırlı ibadetin zamanı mühim önem taşıyor. Öte yandan bayramda sokağa çıkma yasağı olup olmayacağı hala kafalarda soru işareti bırakıyor.

KURBAN BAYRAMI NE ZAMAN?

2020 Kurban Bayramı'nın ilk günü 31 Temmuz Cuma gününe denk gelirken son günü ise 3 Ağustos... Bayramın ilk gününün cuma gününe denk gelmesi nedeniyle 9 gün tatil beklenmiyor.

KURBAN BAYRAMI'NDA YASAK OLACAK MI?

Kurban Bayramı'nda Kovid-19 nedeniyle sokağa çıkma kısıtlaması yapılıp yapılmayacağının sorulması üzerine Erdoğan, "Kurban Bayramı için böyle bir adım atmak biraz zor ama değerlendirmesini Bilim Kurulu yapacağı gibi biz de Bilim Kurulu ile bunu tabii paylaşabiliriz." diye konuştu.

Kurban Bayramı'nın özellikleri ve hususiyetinin çok farklı olduğunu belirten Erdoğan, "Tabii o gün kurbanlar kesilecek. Kurbanları kesmenin yanında tabii herkes özellikle birbirini ziyaret ki bu sadece bayramda oluyor. Ama şu an için gündemimizde böyle bir durum (kısıtlama) yok." ifadelerini kullandı.

Muğla'da şüphelileri takip eden ekibe silahlı saldırıda 1 polis şehit olduMuğla'nın Bodrum ilçesinde şüpheli şahısları takip eden ekibe silahla ateş edilmesi sonucu 1 polis şehit oldu, 1 polis ağır yaralandı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet