Geri Dön

KYK burs ve kredi başvuruları ne zaman alınacak? Tarih belli oldu mu?

KYK yedek yurt başvuru sonuçları açıklanmaya devam ederken bir taraftan da adaylar tarafından merak edilen bir diğer konu başlığı ise burs ve kredi başvuru tarihleri. Üniversite öğrencileri için büyük önem arz eden KYK burs ve kredi başvurularının ne zaman alınacağı öğrenciler tarafından araştırılmaya devam ediyor. Peki KYK kredi ve burs başvuruları ne zaman alınacak?

KYK burs ve kredi başvuruları ne zaman alınacak? Tarih belli oldu mu?

 KYK burs ve kredi başvuruları için öğrencilerin arayışları sürüyor. Kredi Yurtlar Kurumu tarafından alınan burs ve kredi için başvurların hangi tarihte alınacağı en çok merak edilen konu başlıkları arasında yer alıyor. Üniversitede eğitim alacak olan yüz binlerce aday için önemli bir gelir kalemi olan burs ve kredi için başvuruların alınacağı tarihe ilişkin henüz net bir açıklama yapılmadı. Geçtiğimiz yıllar içerisinde alınan burs ve kredi başvuruları incelendiğinde başvuruların Ekim ayı ortalarından itibaren alınması bekleniyor.

KYK BURS VE KREDİ BAŞVURULARI NE ZAMAN ALINACAK?

KYK burs ve kredi başvurularının ne zaman alınacağı henüz açıklanmadı. Başvuruların Ekim ayı ortasında alınmaya başlanması bekleniyor.

Türkiye'nin günlük koronavirüs tablosu ( 29 Ekim 2020 )Sağlık Bakanı Fahrettin Koca Koronavirüs'te son durumu paylaştı. Türkiye'de son 24 saatte 134 bin 416 Kovid-19 testi yapıldı, 2 bin 319 kişiye hastalık tanısı konuldu, 72 kişi hayatını kaybetti.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber