Geri Dön
Gündem2020 KYK yurt ve burs başvuru tarihleri açıklandı mı? GSB'den yurt ve burs başvuru tarihi açıklaması...

2020 KYK yurt ve burs başvuru tarihleri açıklandı mı? GSB'den yurt ve burs başvuru tarihi açıklaması...

KYK 2020 yurt ve burs başvuru tarihleri vatandaşlar tarafından araştırma konusu olmaya devam ediyor. YKS tercih sonuçlarının açıklanması ile herhangi bir Yükseköğrenim Kurumuna yerleşmeye hak kazanan adaylar için en önemli gider kalemlerinden biri olan barınma ihtiyacından ilk tercihler arasında yer alan KYK yurt başvuru tarihleri hakkında GSB'den açıklama geldi. Peki KYK yurt başvuru tarihleri belli oldu mu? İşte o açıklama...

2020 KYK yurt ve burs başvuru tarihleri açıklandı mı? GSB'den yurt ve burs başvuru tarihi açıklaması...

KYK yurt ve burs başvuru tarihleri belli oldu mu sorusu adaylar tarafından araştırma konusu olmaya devam ediyor. Binlerce öğrenci ve ailesini yakından ilgilendiren KYK yurt ve burs başvuru tarihleri konusunda araştırmalar tüm hızıyla devam ederken Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından konuya dair ilk açıklama da geldi. Barınma ihtiyacı konusunda öğrencilerin ilk tercihleri arasında yer alan KYK yurtları uygun koşul ve fiyatları nedeniyle öğrenciler ve veliler tarafından ilk tercih sebebi oluyor. Peki KYK yurt ve burs başvuruları hangi tarihler arasında alınacak?

KYK YURT BAŞVURULARI NE ZAMAN ALINACAK?

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada KYK yurt başvurularının Yükseköğretim Kurulu tarafından açıklanacak olan akademik takvimin ardından belli olacağını açıkladı. Geçtiğimiz yıl Ağustos ayı içerisinde alınan KYK yurt başvurularının Yükseköğretim Kurulu tarafından açıklanacak olan akademik takvimin ardından duyurulması bekleniyor

KYK BURS BAŞVURULARI NE ZAMAN ALINACAK?

Geçtiğimiz yıl Ekim ayı içerisinde e-Devlet üzerinden alınan KYK burs ve kredi başvuruları bu yıl Yükseköğretim Kurulu akademik takviminin yayımlanmasının ardından belirlenecek. Üniversitelerde yüz yüze eğitimin yapılıp yapılmayacağı henüz net olarak bilinmiyor.

 

Uydudan izleniyor! 3 günde 30 kilometre gittiMuğla'da tedavisi tamamlandıktan sonra uydu takip cihazı takılan ve "Talay" ismi verilen nesli tükenme tehlikesi altındaki yeşil deniz kaplumbağası, 3 günde yaklaşık 30 kilometre yol katetti.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet