Geri Dön

KYK yurt başvurusu nasıl yapılır? KYK burs başvuruları başladı mı?

2018 KYK yurt başvuruları bugün sona eriyor. Binlerce öğrenciyi yakından ilgilendiren KYK yurt başvuruları e-devlet üzerinden alınıyor. Peki KYK burs-kredi başvuruları ne zaman başlayacak?

KYK yurt başvurusu nasıl yapılır? KYK burs başvuruları başladı mı?

Kredi Yurtlar Kurumu yurt başvuruları için son gün bugün. Üniversite kayıtlarını tamamlayan öğrenciler yurt başvurusunda bulunuyorlar.


KYK BURS VE KREDİ BAŞVURULARI NE ZAMAN BAŞLAYACAK?

KYK burs ve kredi başvurularına ilişkin henüz net bir açıklama yapılmazken geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi bu yılda KYK burs ve kredi başvurularının Kasım ayı sonu ve Aralık ayının ilk haftaları arasında alınması planlanıyor.

KYK YURT BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

KYK yurt başvuruları E-devlet üzerinden alınmaya devam ediyor. Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından 3 Eylül tarihinde başlatılan KYK yurt başvuruları E-devlet şifresi girildikten sonra yapılabiliyor. Adayların başvuru yaparken dikkat etmesi gereken konuların başında ise eğitim bilgilerinin güncel olması büyük önem arz ediyor. Adaylar eğitim bilgilerini YÖK'ün resmi sayfası üzerinden güncelleyebiliyor.

YURT BAŞVURULARI İÇİN TIKLAYINIZ

Karabağ’ın en stratejik noktası! Giderken ağaçları bile kesmişler!Azerbaycan, 10 kasım gecesi Karabağ zaferini ilan etmiş, Ermeni askerleri bölgeden çekilmişti. Dağlık Karabağ’ın en stratejik noktası olan Laçin koridorunu CNN Türk ekibinden Fulya Öztürk ve Sercan Sever görüntüledi. Ermeni güçleri şehri terk ederken ağaçları bile kesmişler.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet