Geri Dön

LGS Mart ayı örnek soru kitapçığı MEB tarafından yayımlandı! LGS birinci dönem müfredatı örnek soruları

LGS Mart ayı örnek soru kitapçığı Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yayımlandı. Her MEB tarafından yayımlanan LGS soru kitapçığını görüntülemek isteyen adaylar MEB'in resmi sitesi üzerinden sınav soru kitapçıklarına erişim sağlayabiliyor. İşte 2020 LGS Mart ayı örnek soruları...

LGS Mart ayı örnek soru kitapçığı MEB tarafından yayımlandı! LGS birinci dönem müfredatı örnek soruları

LGS Mart ayı örnek soru kitapçığı MEB tarafından yayımlandı. LGS soru kitapçığını görüntülemek isteyen adaylar Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yayımlandı. Yayımlanan örnek soru kitapçıkları her ay Milli Eğitim Bakanlığı tarafından adayların erişimine sunuluyor. Adaylar Sayısal ve Sözel soru kitapçıklarını MEB üzerinden görüntüleyebilecek.

Milli Eğitim Bakanlığınca (MEB), Liselere Geçiş Sistemi (LGS) kapsamındaki merkezi sınavın sadece birinci dönem müfredatı ve kazanımlarını kapsayan örnek soru kitapçığı yayımlandı.

LGS kapsamındaki merkezi sınavın sadece birinci dönem müfredatı ve kazanımlarını kapsayacağını açıklayan MEB, bu kapsamda hazırlanan ilk soru kitapçığını erişime açtı.

LGS'ye giren öğrenciler için her ay hazırladığı örnek soru kitapçıklarını internet sitesinden erişime açan Bakanlık, bundan sonra örnek soru kitapçıklarını birinci dönem müfredatı ve kazanımları doğrultusunda hazırlamaya devam edecek. LGS kapsamında 7 Haziran'da gerçekleştirilecek merkezi sınava yönelik örnek soru kitapçığına "http://odsgm.meb.gov.tr" adresinden erişilebilecek. Kitapçıkta, sayısal ve sözel testlerdeki soru sayısının yarısı kadar örnek soruya yer verildi.

ÖRNEK SORU KİTAPÇIKLARI İÇİN TIKLAYINIZ

Evlerinde çıkan yangından etkilenen 2 kişiyi komşuları kurtardıDiyarbakır'da, evlerinde çıkan yangında dumandan etkilenen 2 kişi, komşuları tarafından kurtarıldı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber