Geri Dön
GündemLGS ertelendi mi? Liseye Geçiş Sınavı (LGS 2020) ne zaman, hangi konular sorulacak?

LGS ertelendi mi? Liseye Geçiş Sınavı (LGS 2020) ne zaman, hangi konular sorulacak?

LGS ne zaman? LGS 2020 ertelendi mi? soruları peş peşe araştırılıyor. 8. Sınıfların katılım sağlayacağı Liseye Geçiş Sınavı (LGS) bu yıl ne zaman uygulanacak? Başvuruların merkezi olarak Bakanlık tarafından yapılan LGS başvuru işlemleri sonrasında sınav günü merak ediliyor. Liseye geçme heyecanı yaşayan öğrenciler, LGS hakkında bilgi almak istiyor. LGS 2020 kılavuzu yayımlandı ve tüm detayları haberimizde topladık. Aynı zamanda Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'un da 'LGS ertelenecek mi' sorusuna verdiği cevaba haberimizde yer verdik. İşte LGS 2020 hakkında bilinmesi gerekenler...

LGS ertelendi mi? Liseye Geçiş Sınavı (LGS 2020) ne zaman, hangi konular sorulacak?

Liseye Geçiş Sınavı (LGS) için hazırlığını sürdüren 8. sınıf öğrencileri, LGS'nin ne zaman uygulanacağını, LGS 2020'nin ertelenip ertelenmeyeceğini öğrenmek istiyor. Aynı zamanda LGS kılavuzunda yer alan LGS sınav tarihine az bir süre kala, LGS sınav giriş yerlerinin ne zaman açıklanacağı da merak konusu. Peki LGS ne zaman? LGS sınav girşi yerleri ne zaman açıklanacak? İşte LGS kılavuzunda yer alan o tarihler...

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk LGS ERTELENİR Mİ? sorusunu yanıtladı

"LGS'ye girerken sağlık tedbirleri nasıl alınacak?" sorusu üzerine Bakan Selçuk, okulların temizliği konusunda büyük bir hassasiyet gösterdiklerini, okullar açılmadan ve sınav yapılmadan önce kapsamlı çalışma gerçekleştirileceğini kaydetti. Bakan Selçuk, "LGS ertelenir mi?" sorusuna da, "Bu tümüyle sağlık durumunuzun gidişatına bağlı" yanıtını verdi.

LGS NE ZAMAN?

Mili Eğitim Bakanlığı tarafından yayımlanan LGS kılavuzuna göre, LGS 7 Haziran 2020 tarihinde uygulanacak.

LGS SINAV GİRİŞ YERLERİ NE ZAMAN BELLİ OLACAK?

Liseye Geçiş Sınavı (LGS) giriş belgeleri Milli Eğitim Bakanlığı'nın yayımladığı kılavuzu göre, 28 Mayıs 2020 tarihinde yayımlanacak.

LGS KONULARI İÇİN TIKLAYINIZ

LGS KILAVUZU İÇİN TIKLAYINIZ

 

 

 

Kanser ve Beslenme | Sağlık Sohbetleri - Cnnturk.comCnnturk.com'da yepyeni bir sağlık programı başladı. Moderatörlüğünü Elif Tümen'in yaptığı Sağlık Sohbetleri programında bu haftanın özel konusu "Kanser ve Beslenme". Tıbbi Onkoloji Uzmanı Prof. Dr. Erdem Göker ve Tıbbi Onkoloji Uzmanı Prof. Dr. Şuayib Yalçın kanser ve besleme ilişkisinin yanı sıra kanser hastalarının tedavisinde beslenmenin önemini, klinik beslenmenin tedavi başarısına etkisi ve kanserli hastaların hayat kalitesi üzerindeki etkisini anlatıyor. (Sponsorlu İçerik)

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet