Geri Dön
GündemLGS 2022 TARİHİ NE ZAMAN? LGS SINAV GİRİŞ BELGESİ NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

LGS 2022 TARİHİ NE ZAMAN? LGS SINAV GİRİŞ BELGESİ NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından 8. sınıflara uygulanacak olan LGS ile ilgili detaylar belli oldu. LGS sınavının hangi tarihte uygulanacağı ve LGS sınav giriş belgelerinin ne zaman alınacağı açıklandı. Öğrenciler ise LGS ne zaman, LGS sınav giriş belgesi 2022 ne zaman yayımlanacak sorularına cevap aramaya başladı. İşte MEB'den LGS bilgileri...

LGS 2022 TARİHİ NE ZAMAN? LGS SINAV GİRİŞ BELGESİ NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

2021-2022 Eğitim Yılının LGS sınavı için heyecan artmaya başladı. Sınav günü yaklaştıkça sabırsızlanan adaylar, LGS ne zaman sorusunu araştırıyor. Aynı zamanda sınava nerede katılacağını öğrenmek isteyenler ise LGS sınav giriş belgesi hakkında bilgi almak istiyor. MEB, 2022 LGS kılavuzunda hem LGS tarihine hem de LGS sınav girşi belgesi tarihine yer verdi.

LGS NE ZAMAN?

Merkezî Sınav, 05 Haziran 2022 Pazar günü yurt içi ve yurt dışı tüm sınav merkezlerinde Türkiye saati ile birinci oturum 09.30’da, ikinci oturum 11.30’da başlayacaktır.

Sözel alanda 50 sorudan oluşan birinci oturum 75 dakika, sayısal alanda 40 sorudan oluşan ikinci oturum 80 dakika olarak uygulanacaktır.

LGS SINAV GİRİŞ BELGESİ NE ZAMAN YAYIMLANIR?

LGS ısnav giriş belgesi 27 Mayıs 2022 Cuma günü e okul sistemi üzerinden erişime açılacak.

LGS SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

Merkezî Sınav sonuçları 30 Haziran 2022 tarihinde https://www.meb.gov.tr internet adresinde ilan edilecektir.

Öğrencilere sınav sonuç belgesi posta yoluyla gönderilmeyecektir.