Geri Dön

LGS sonuçları ne zaman erişime açılıyor? 2020 LGS soru ve cevapları ile soru kitapçığı görüntüleme

LGS sınavı koronavirüs gölgesinde başarılı ve sorunsuz bir şekilde sona erdi. Geçen hafta sonu gerçekleşen sınav sonrası hemen soru ve cevaplar yayımlandı. Lise adayları harıl harıl kaç ne yaptıklarını kontrol etmeye başladı. Puan hesabına girişen öğrenciler artık net sonuçların ilan edilmesini istiyor. Peki, LGS sonuçları ne zaman açıklanacak?

LGS sonuçları ne zaman erişime açılıyor? 2020 LGS soru ve cevapları ile soru kitapçığı görüntüleme

Koronavirüs altında LGS sınavının nasıl gerçekleşeceği büyük merak konusuydu ve 20 Haziran'da LGS sınavı güvenle tamamlandı. Her sınav sonrası olduğu gibi adaylar soru ve cevapları beklemeye koyuldu. MEB süreyi uzatmayarak soru ve cevapları anında erişime açtı. Netlerini kontrol eden öğrenciler ardından puan hesaplamaya başladı. Fakat artık net sonuçlar bekleniyor bu nedenle de 'LGS sonuçları ne zaman açıklanacak?' sorusu bir hayli fazla soruluyor.

LGS SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

Sınav kitapçıkları 22 Haziran Pazartesi günü itibarıyla okullardan alınabilirken Sonuçlar ise 16 Temmuz'da duyurulacak.

LGS SORU VE CEVAPLARI: SÖZEL

LGS SORU VE CEVAPLARI: SAYISAL

 

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan dünyaya çok net Ayasofya mesajıSon dakika haberi... Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Botan Çayı Beğendik Köprüsü'nün açılışına video konferansla katıldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan törende yaptığı konuşmada Ayasofya'nın ibadete açılmasıyla ilgili, 'Haklı kararlılığımızın sonucu olarak ibadete açtık. Kimin ne dediğine değil milletimizin ne istediğine göre bu kararı aldık' dedi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber