Geri Dön
GündemLGS tercih sonuçları nasıl sorgulanır? MEB açıkladı...

LGS tercih sonuçları nasıl sorgulanır? MEB açıkladı...

LGS tercih sonuçları az önce açıklandı. Milli Eğitim Bakanlığı resmi sayfası üzerinden duyurulan LGS tercih sonuçları E okul üzerinden de sorgulanıyor. Peki, nakil süreçleri ne zaman başlayacak?

LGS tercih sonuçları nasıl sorgulanır? MEB açıkladı...

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından bu sene ilk kez uygulanan LGS'nin tercih sonuçları için heyecanlı bekleyiş sona erdi. Milli Eğitim Bakanlığı resmi sitesi üzerinden erişime açılan tercih sonuçlarına göre öğrenciler okullara yerleşecek. Nakil süreçleri ise Ağustos ayında başlayacak.

2018 LGS TERCİH SONUÇLARI AÇIKLANDI

LGS tercih sonuçları nasıl sorgulanır MEB açıkladı...

TERCİH SONUÇLARINI SORGULAMA İÇİN TIKLAYINIZ

YERLEŞTİRME NASIL YAPILACAK?

Yerleştirmeye esas nakil tercihleri ortaöğretim kurumlarına tercih ve yerleştirme takvimi
doğrultusunda 4 (dört) dönem hâlinde alınacak ve yerleştirmeye esas nakil sonuçları her nakil döneminin sonunda, 13 Ağustos 2018, 19 Ağustos 2018, 03 Eylül 2018 ve 08 Eylül 2018
tarihlerinde ilan edilecektir.

Sınavla ve yerel yerleştirme ile öğrenci alan okullardan hiçbirine yerleşemeyen öğrenciler ile 2017/2018 eğitim-öğretim yılında sınıf tekrarına kalan 9’uncu sınıf öğrencileri, il/ilçe öğrenci yerleştirme ve nakil komisyonlarına başvurmaları halinde yerel yerleştirme ile öğrenci alan okullardan kontenjan durumları uygun olan okullara 10-14 Eylül 2018 tarihlerinde komisyonca yerleştirilecektir.

Yerleştirme işlemleri sonucunda öğrencilerin okullara kayıtları –açık liseler ile yetenek
sınavıyla öğrenci alan okullar hariç olmak üzere- sistem tarafından otomatik olarak yapılacaktır.

Öğrencilerin yerleştirme sonuçları https://e-okul.meb.gov.tr internet adresinden açıklanacak olup sonuç bilgilerinde kaydının yapıldığı okul bilgileri bulunacaktır. Ayrıca, SMS ile bilgilendirilmek isteyen velilere mobil bilgilendirme servisi aracılığı ile yerleştirme sonuçları bildirilecektir.

İlköğretim programını tamamlayan özel eğitim ihtiyacı olan öğrencilerden kaynaştırma yoluyla eğitim alacak öğrenciler, geçerli “Engelli Sağlık Kurulu Raporu” ve Ortaöğretim kademesine yönelik “Özel Eğitim Değerlendirme Kurulu Raporu” doğrultusunda ikamet adresleri, engel durumu ve özellikleri dikkate alınarak yerel yerleştirme ile öğrenci alan okullara ilgili mevzuat çerçevesinde her bir şubede iki öğrenciyi geçmeyecek şekilde 10-14 Eylül 2018 tarihlerinde il/ilçe öğrenci yerleştirme ve nakil komisyonu kararı ile yerleştirilecektir.

TERCİH VE YERLEŞTİRME TAKVİMİ

LGS tercih sonuçları nasıl sorgulanır MEB açıkladı...

TERCİH VE YERLEŞTİRME KILAVUZU İÇİN TIKLAYINIZ

altın fiyatları masaüstüaltın fiyatları mobil
Taksici ile yolcu arasında görülmemiş kavga! 'Haksızsam bir daha dövün'İstanbul Esenyurt’ta, bindiği taksinin şoförüyle tartışan kişi, aracın kontak anahtarını aldı. Arkadaşlarının çağrısıyla olay yerine gelen taksi şoförleri, yolcuyu dakikalarca dövdü. Yolcu, "Haksızsam bir daha dövün" derken, o anlar kameralara yansıdı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler