Geri Dön
GündemLibya’daki TSK personeline özel arma

Libya’daki TSK personeline özel arma

Libya’da Halife Hafter güçlerine karşı Ulusal Mutabakat Hükümeti’ne (UMH) eğitim ve danışmanlık hizmeti veren Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) personeli için özel bir arma tasarlandı.

Libya’daki TSK personeline özel arma

TSK, Libya’da BM tarafından tanınan UMH Ordusuna, yıl başından bu yana danışmanlık hizmeti veriyor. TSK’nın verdiği insansız hava araçları eğitimleri sayesinde darbeci general Halife Hafter güçleri, son dönemde özellikle Libya’nın batısında büyük bir gerileme yaşadı. Milli Savunma Bakanı Akar da son yaptığı açıklamada, TSK’nın sahadaki etkisine dikkat çekerek, “TSK unsurlarının hizmetlerine başlamasından sonra Libya’da dengeler önemli oranda değişti. UMH büyük başarı sağladı” dedi.

UMH’nin bu başarısında büyük pay sahibi olan Türk askerleri için, özel bir peç (patch) tasarlandı. Tasarımcı Ömer Erkmen tarafından, “Libya İnsansız Hava Araçları Sistemleri (İHAS) Görev Komutanlığı” için hazırlanan peçin arka fonunda Türk ve Libya bayrakları yan yana resmedildi. Bayraktar TB2 SİHA ve çöl tilkisinin yer aldığı armada, “Barış, Huzur, Falaka” notu düşüldü.

 

İstanbul'da bir kadın boğazından bıçaklanarak öldürüldüİstanbul Esenler'de akşam saatlerinde bir kadın, Mahmutbey Yolu üzerinde bulunan yeşillik alanda boğazından bıçaklandı. Aldığı bıçak darbesiyle ağır yaralanan kadın yere yığılırken, olayı gerçekleştiren kişi ya da kişiler ise olay yerinden kaçtı. Kendi imkanlarınla cadde kenarına kadar gelerek yardım isteyen kadın kaldırıldığı hastanede yapılan tüm müdahalelere rağmen hayatını kaybetti. Polis ekipleri olayı gerçekleştirenleri yakalamak için geniş çaplı araştırma başlattı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet