Gündem AK Parti'nin ilçe ilçe, belde belde yerel seçimdeki belediye başkan adayları belli oldu

AK Parti'nin ilçe ilçe, belde belde yerel seçimdeki belediye başkan adayları belli oldu

10.02.2024 - 12:04 | Son Güncellenme:

AK Parti, 31 Mart 2024 Mahalli ve İdari Seçimler için hazırlıklarını tamamladı. Düzenlenen programlarda AK Parti ve Cumhur İttifakı'nın ilçe ilçe, belde belde adayları da tanıtıldı. İşte AK Parti'nin ilçe ve beldelerdeki başkan başkan adayları...

AK Partinin ilçe ilçe, belde belde yerel seçimdeki belediye başkan adayları belli oldu
AFYONKARAHİSAR

Afyonkarahisar Hüseyin Ceylan Uluçay
Başmakçı Tuncer Kerpiç
Bayat Halil İbrahim Bodur
Bolvadin Fatih Kayacan
Çay Hüseyin Atlı
Çobanlar Ali Altuntaş
Dazkırı Fatih Çiçek
Dinar Nihat Sarı (Cumhur İttifakı)
Emirdağ Serkan Koyuncu
Evciler Ali Dede Savaş
Hocalar Ali Arslan
İhsaniye Emine Gökçe
İscehisar Seyhan Kılınççarslan
Sandıklı Adnan Öztaş
Sinanpaşa Erdal Karaman
Sultandağı Mehmet Aldırmaz
Şuhut İbrahim Eroğlu
Kızılören Hüseyin Korkmaz

ÇANKIRI

Atkaracalar: Harun Oflaz
Bayramören: Raşit Güngör
Çerkeş: Hasan Sopacı
Eldivan: Mustafa Lafcı
Ilgaz: Mehmed Öztürk
Kızılırmak: Mehmet Bulut
Korgun: Ali Özen
Kurşunlu: Şakir Kaymak
Orta: Ferhat Danacı
Şabanözü: Faik Özcan
Yapraklı: İhsan Haydar
Çardaklı Beldesi: İlyas Ertürk
Saçak Beldesi: Ramazan Yarım
Dodurga Beldesi: Hasan Hüseyin Kaşıkçı
Kalfat Beldesi: Salim Doğan
Yaylakent Beldesi: Kadir Dede

ÇANAKKALE

Çanakkale Belediye Başkan adayını Jülide İskenderoğlu
Ayvacık'ta Ersan Sezer
Bayramiç'te Saadettin Arslan
Biga'da Bülent Erdoğan
Bozcaada'da Mustafa Mutay
Çan'da Ersin Çetin
Eceabat'ta Serkan Gündüz
Ezine'de Güray Yüksel
Gelibolu'da Kamil Soyuak
Gökçeada'da Yıldıray Ölçek
Lapseki'de Eyüp Yılmaz
Yenice'de Veysel Acar
Küçükkuyu'da Halil Zahit Mert
Gümüşçay'da Adnan Pastırmacı
Karabiga'da Ahmet Elbi
Terzialan'da Tuncay Göymen
Geyikli'de Mevlüt Oruçoğlu
Evreşe'de Hakkı Uysal
Kavakköy'de Mert Nizamoğlu
Çardak'ta Recep Sezgin
Umurbey'de İlker Uzunçakır
Kepez'de Cüneyt Aksu
Kalkım İbrahim Taşkın


Haberin Devamı
ZONGULDAK

Alaplı: Recep Ocak
Çaycuma: Bünyamin Bostancı
Devrek: Özcan Ulupınar
Ereğli: İbrahim Sezer
Gökçebey: Erkan Soner Kodaman
Kilimli: Kamil Altun
Kozlu: Ali Bektaş

ARTVİN

Artvin merkez: Mehmet Kocatepe

Arhavi: Turgay Ataselim

Ardanuç: Emrah Yılmaz

Borçka: Ahmet Erdem

Hopa: Ati Utku Cihan

Kemalpaşa: Harun Altınsoy

Murgul: Hasan Çavuş

Şavşat: Durmuş Aydın

Yusufeli: Mustafa Demirkıran

MARDİN

AK Parti Büyükşehir Belediye Başkan Adayı: Abdullah Erin

Artuklu: Mehmet Tatlıdede

Dargeçit: Mehmet Cüneyt Aksoy

Derik: Faruk Necimoğlu

Kızıltepe: Ali Ertaş

Mazıdağı: İlhameddin Belek

Midyat: Veysi Şahin

Nusaybin: Mehmet Çelik

Ömerli: Hüsamettin Altındağ

Savur: Engin Uğur Hamidi

Yeşilli: Hayrettin Demir

Haberin Devamı
KARS


Kars’ta AK Parti’nin 31 Mart 2024 tarihinde yapılacak olan mahalli idareler seçimleri öncesinde ilçe belediye başkan adaylarını belirledi.

Kars Merkez’de Cumhur İttifakı Adayı Prof. Dr. Ötüken Senger’e destek veren AK Parti, 7 Akyaka Ergüder Toptaş, Arpaçay Zeki Elma, Digor Nebi Kerenciler, Kağızman Nuri Turan, Sarıkamış Medeni Çetinkaya , Selim Coşkun Altun Susuz Murat Uray Digor Dağpınar Beldesi’nde Ömer Vargün ile seçime girecek.

AK Parti’nin Kars’ta 7 ilçe ve 1 belde de adaylarının belirlemesi sonrasında adaylar da seçim çalışmalarına başladı.

KÜTAHYA

Kütahya'da AK Parti'nin ilçe belediye başkan adayları açıklandı.

Açıklamaya göre, Altıntaş Murat Koyak, Aslanapa Necati Kulik, Çavdarhisar Bekir Kocaman, Domaniç Ahmet Özoğul, Dumlupınar Ali Bursa, Emet Ali Ceyhan, Gediz Muharrem Akçadurak, Hisarcık Fatih Çalışkan, Pazarlar Bilal Demirci Simav Ahmet Kulat, Şaphane Hasan Basri Mete ve Tavşanlı Ali Özden.

DÜZCE

AK Parti Düzce il Belediye Başkan Adayı Dr. Faruk Özlü

Akçakoca: Osman Cumhur

Cumayeri: Recep Tuna

Gölyaka: Yakup Demircan

Kaynaşlı: Ahmet Türkmen

Çilimli: Yılmaz Yıldız

Gümüşova: Kenan Sübekçi

Yığılca: Selami Savaş

Beyköy beldesi: Osman Kılıç

Boğaziçi beldesi: İbrahim Ercan

Haberin Devamı
NİĞDE

İlçeler;

Bor: Serkan Baran

Çiftlik: Serkan Güzel

Ulukışla: Ali Uğurlu

Altunhisar: Neşet Doygun

Çamardı: Ali Pınar

AK Parti’nin belde ise şu şekilde;

Altunhisar / Karakapı - Kamil Demiralp

Altunhisar / Keçikalesi - Şamma Öztürk

Bor / Bahçeli - Serdal Altunkaynak

Bor / Çukurkuyu - Ali Soyluğan

Bor / Kemerhisar - Yusuf Kurt

Çiftlik / Azatlı - Muhterem Demir

Çiftlik / Bozköy - Ümit Soylu

Çiftlik / Divarlı - Rüstem Cullaz

Merkez / Aktaş - Okan Çamur

Merkez / Alay - Sefa Erol

Merkez / Bağlama - Fazlı Battal

Merkez / Değirmenli - Yıldıray Tok

Merkez / Dündarlı - Mustafa Kamar

Merkez / Edikli - Ercan Şahan

Merkez / Gümüşler - Bayram Uzan

Merkez / Hacıabdullah - Babaoğlan Altun

Merkez / Karaatlı - Emin Yılmaz

Merkez/ Kiledere - İsmail Tereci

Merkez / Konaklı - Ünal Topal

Merkez / Orhanlı - Şükrü Özdemir

Merkez / Sazlıca - Müsa Günay

Merkez / Yeşilgölcük - Nurettin Yurtsever

Merkez / Yıldıztepe - Hüseyin Alp

KİLİS

Musabeyli: Ayhan Yılmaz

Polateli: Metin Polat

Elbeyli: İsmail Kördeve

BURDUR

Burdur’da 31 Mart Yerel Seçimlerinde mücadele verecek AK Parti ilçe belediye başkan adayları, AK Parti İl Başkanlığı tarafından açıklandı. Açıklanan listede mevcut 5 ilçenin belediye başkanı tekrar aday gösterildi.

AK Parti Burdur İl Başkanlığı tarafından açıklanan listeye göre; Ağlasun mevcut Belediye Başkanı Ali Ulusoy, Altınyayla mevcut Belediye Başkanı Ahmet Serttaş, Bucak mevcut Belediye Başkanı Emrullah Ünal, Karamanlı mevcut Belediye Başkanı Fatih Selimoğlu, Gölhisar mevcut Belediye Başkanı İbrahim Sertbaş tekrar aday olarak gösterildi. Kemer ilçesi mevcut Belediye Başkanı Ömer Aktürk ise aday adayı olmadığı için yerine İsmail Asan aday olarak gösterildi.

Diğer ilçelerde;

Çavdır: Adem Göçer

Çeltikçi: Ahmet Ali Akyel

Tefenni: Onur Çelik

Yeşilova: Nuri Özbek

Burdur’da bulunan beldeler için;

Kızılkaya Beldesi: Abdurrahman Karaboğa

Kocaaliler Beldesi: İlyas Delen

Söğüt Beldesi: Yusuf Akkaya

Yusufça Beldesi: Ali Coşkun

Haberin Devamı
KASTAMONU

AK Parti'nin Kastamonu’nun 19 ilçesindeki belediye başkanı adayları şu şekilde:

Abana: Seda Oyar

Ağlı: Bülent Ergin

Araç: Süleyman Yazkan

Azdavay: Faik Keşçi

Bozkurt: Ekrem Acar

Cide: Sadullah Serdar Ketenci

Çatalzeytin: Musa İhsan Uğuz

Daday: Mehmet Apaydın

Devrekani: Engin Altıkulaç

Doğanyurt: Ahmet Kaya

Hanönü: Serkan Uçar

İhsangazi: Ufuk Ayvacı

İnebolu: Mustafa Huner Ozay

Küre: Salih Turan

Pınarbaşı: Serkan Arı

Şeydiler: Vural Arslan

Şenpazar: Cem Çınar

Taşköprü: Hüseyin Arslan

Tosya: Kazım Şahin.

UŞAK

Uşak Belediye Başkanlığı için mevcut Başkan Mehmet Çakın, Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından aday gösterildiği açıklanmıştı. Bugün ise ilçe ve belde belediye başkan adayları;

Banaz: Mehmet Cevizci

Eşme: Hacı Mustafa Çetin

Karahallı: Ali Topçu

Sivaslı: Bahri Azatçam

Ulubey: Veli Koçlu

Beldelerde ise;

Kızılcasöğüt: Güngör Oral

Pınarbaşı: Mehmet İncekara

Selçikler: Osman Bulut

Tatar: Zafer Gün

Yeleğen: Oktay Çetin

 

AMASYA

AK Parti Amasya’da 31 Mart yerel seçimleri için il merkezi, 6 ilçe ve bir beldede gösterdiği belediye başkan adaylarının tanıtımını yaptı.

Amasya için Mehmet Uyanık’ı daha önce açıklayan AK Parti, Suluova'da mevcut başkan Fatih Üçok’u, Taşova'da mevcut başkan Bayram Öztürk’ü, Göynücek'te Kemal Şahin, Gümüşhacıköy'de Cüneyt Karadeniz, Hamamözü'nde Cihan Demir, Merzifon'da Fatih Sütçü ve Ziyaret beldesinde Ahmet Kemal Dayıoğlu’nu aday gösterdi.

Haberin Devamı
AKSARAY


İlçeler;

Ağaçören: Kemal Salman

Eskil: Mustafa Zavlak

Ortaköy: İzzet Demiryürek

Sultanhanı: Fahri Solak

Güzelyurt: Ünal Demircioğlu

Gülağaç: Ahmet Us

Sarıyahşi: Fatih Ünsal.

Beldeler;

Bağlıkaya: Hüseyin Cansu

Demirci: İsmail Kav

Gülpınar: Mustafa Baymışlıoğlu

Helvadere: Hasan Hüseyin Akyol

Ihlara: Ali Köksal

Sağlık: Mehmet Yiğit

Saratlı: Aziz Aslan

Taşpınar: Metin Dağ

Selime: Levent Çevik

Topakkaya: Adem Baylan

Yenikent: Ali Altınsoy

Yeşilova: Şeref Gürlek

Eşmekaya: İsmail Hakkı Güneş

Yeşiltepe: Ömer Ok.

BOLU

Kıbrıscık: Kemal Aktaş

Seben: Fatih Kavak

Dörtdivan: Hamza Efe

Yeniçağa: Recayi Çağlar

Mengen: Vural Turan

Göynük: Mehmet Demiröz

Mudurnu: Hüseyin Yağın

Gerede: Mustafa Allar

Gökçesu Beldesi: İskender Çökelez

Taşkesti Beldesi: Turgay Arıkan

Karacasu Beldesi:Sedat Bozoğlu

ISPARTA

AK Parti Isparta İl Başkanlığı tarafından açıklanan listeye göre; Aksu mevcut Belediye Başkanı Veli Kahraman, Gelendost mevcut Belediye Başkanı Mehmet Sezgin, Keçiborlu mevcut Belediye Başkanı Yusuf Murat Parlak, Sütçüler mevcut Belediye Başkanı İsmail Yurdabak, Senirkent mevcut Belediye Başkanı Kadir Heybeli, Şarkikaraağaç mevcut Belediye Başkanı İsa Çarkacı ve Yenişarbademli ilçesinde mevcut Belediye Başkanı Mehmet Özata olarak açıklandı.

Diğer ilçelerde ise AK Parti’den aday gösterilen isimler;

Atabey: Serdar Pehlivan

Eğirdir: Mustafa Özer

Gönen: Mustafa Kaya

Uluborlu: Ahmet Oğuz Bakır

Yalvaç: Sürmeli Yağcı

Senir Beldesi: Ömür Yorulmaz

Sarıidris Beldesi: Osman Özdemir

Büyükkabaca Beldesi: Hasan Arıkan

Çarıksaraylar Beldesi: Özcan Turhan

Çiçekpınar Beldesi: Metin Akbulut

Hüyüklü Beldesi: Ahmet Kelek

Kuleönü Beldesi: Nuri Erdoğan

Sav Beldesi: Yahya Öztürk

Güneykent Beldesi: Metin Kutsal

ERZİNCAN

Erzincan İlçe ve belde adayları şu şekilde;

Çayırlı: Atınç Bahadır

İliç: Mustafa Gürbüz

Kemah: Recep İlter

Kemaliye: Erdem Atmaca

Otlukbeli: Vahdet Ercan

Refahiye: Çakmak Paçacı

Tercan: Alper Murat Müftüoğlu

Üzümlü: Kenan Tat

Çağlayan Beldesi: Musa Zengin

Mollaköy Beldesi: Kadir Akar

Çadırkaya Beldesi: Emrullah Selçuk

Kargın Beldesi: Zafer Kaya

Mercan Beldesi: Enver Akyıldız

Altınbaşak Beldesi: Onur Bilen

Yazarlar