GündemSon dakika... Meteoroloji haritayı güncelledi! Saat verildi: Çok kuvvetli geliyor

Son dakika... Meteoroloji haritayı güncelledi! Saat verildi: Çok kuvvetli geliyor

10.07.2024 - 17:35 | Son Güncellenme:

Meteoroloji son dakika olarak duyurdu. Bugün 18 yarın ise 6 kentte alarm verildi. İstanbul başta olmak üzere birçok kent için uyarılar peş peşe geldi. İşte tüm yurt için beklenen hava durumu detayları…

Son dakika... Meteoroloji haritayı güncelledi Saat verildi: Çok kuvvetli geliyor

Sıcak ve bunaltıcı hava etkisini sürdürürken Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden de (MGM), peş peşe yeni açıklamalar geliyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son tahminlere göre: Ülkemiz genelinin parçalı yer yer çok bulutlu, Marmara'nın doğusu, Ege ve Akdeniz’in iç kesimleri, İç Anadolu, Batı Karadeniz, Orta ve Doğu Karadeniz'in iç kesimleri, Doğu Anadolu'nun kuzey ve batısı ile Muş, Van ve Batman çevrelerinin yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; öğleden sonra ve akşam saatlerinde Batı ve Orta Karadeniz'in iç kesimleri, Eskişehir, Çankırı, Yozgat, Erzurum, Kars ve Ardahan çevreleri ile Ankara'nın kuzey ve batı ilçelerinde yerel kuvvetli olması bekleniyor.

HAVA SICAKLIĞI: Önemli bir değişiklik beklenmiyor. Hava Sıcaklıkların yurt genelinde mevsim normallerinin 2 ila 5 derece üzerinde seyretmesi bekleniyor.

RÜZGAR: Genellikle kuzeyli, Akdeniz kıyıları, Güneydoğu Anadolu ve Doğu Anadolu'nun doğusunda güneyli yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Marmara’nın güneybatısı ve Kuzey Ege kıyılarında kuzeyli yönlerden kuvvetli olarak (40-60 km/saat) esmesi bekleniyor.

UYARILAR

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Yağışların; öğleden sonra ve akşam saatlerinde Batı ve Orta Karadeniz'in iç kesimleri, Eskişehir, Çankırı, Yozgat, Erzurum, Kars ve Ardahan çevreleri ile Ankara'nın kuzey ve batı ilçelerinde yerel kuvvetli olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

KUVVETLİ RÜZGAR UYARISI: Rüzgarın; Marmara’nın güneybatısı ile Kuzey Ege kıyılarında kuzeyli yönlerden kuvvetli olarak (40-60 km/saat) esmesi beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

BUGÜN 18 KENTTE SARI ALARM

Artvin, Burdur, Çankırı, Çorum, Erzurum, Giresun, Isparta, Kars, Kastamonu, Ordu, Sinop, Sivas, Tokat, Yozgat, Bayburt, Bartın, Ardahan, Karabük

YARIN 6 KENTTE SARI ALARM

Ankara, Bolu, Çankırı, Çorum, Kastamonu, Kırıkkale

NEMİN BUNALTTIĞI KOCAELİ'DE SAĞANAK ETKİLİ OLDU

Hava sıcaklığının 29 derece ölçüldüğü, nem oranının ise yüzde 71'e ulaştığı Kocaeli'de, güneşli hava öğle saatlerinde yerini yağmura bıraktı. Sıcak ve bunaltıcı havayı kısa süreliğine unutturan yağış, cadde ve sokaklarda su birikintileri oluşturdu. Kartepe'deki bazı noktalarda ise rüzgar sebebiyle ağaçlar devrildi.

Sağanağın akşam saatlerine kadar etkili olması bekleniyor.

Haberin Devamı
SAĞANAK OLTU'DA SELE NEDEN OLDU

Erzurum ve ilçelerinde üç gündür etkili olan sağanak yağmur hayatı olumsuz yönde etkilemeye devam ediyor. Oltu ilçe merkezinde bugün öğle saatlerinde başlayan ve aralıklarla devam eden sağanak yağmur cadde ve sokaklarda su birikintilerine neden oldu. Tıkanan rögar kapakları nedeniyle caddelerde havuzlar oluşurken, ekili alanlarda büyük hasar oluştu.

Yazarlar