Geri Dön
GündemLouvre Müzesi online ziyaret nasıl yapılır? Mona Lisa Louvre Müzesi online ziyaret yapma ekranı...

Louvre Müzesi online ziyaret nasıl yapılır? Mona Lisa Louvre Müzesi online ziyaret yapma ekranı...

Louvre Müzesi online ziyaret ile ilgili detaylar merak ediliyor. Fransa2nın başkenti Paris'te yer alan Louvre Müzesi, online erişime açıldı. Hermes Heykeli ve Mona Lisa gibi çeşitli eserler Louvre Müzesi'nde yer alıyor. Peki Louvre Müzesi online ziyaret nasıl yapılır?

Louvre Müzesi online ziyaret nasıl yapılır? Mona Lisa Louvre Müzesi online ziyaret yapma ekranı...

Louvre Müzesi online ziyaret nasıl olur? sorusunun cevabı merak ediliyor. Louvre Müzesi, 480 bin parçalık koleksiyonu internete ekledi. Louvre Müzesi'nin online erişme açılmasıyla birlikte ayrıntılar ise merak edilmeye başlandı. Peki Louvre Müzesi nasıl online gezilir?

LOUVRE MÜZESİ ONLİNE ZİYARET NASIL YAPILIR?

Louvre Müzesi eserleri, "collections.louvre.fr" adlı internet sitesi üzerinden görülebiklecek.

Daily Mail’de yer alan habere göre yılda 10 milyon ziyaretçisi olan ve kuyruklarıyla ünlü müze, pandemi sebebiyle alınan önlemler kapsamında geçen yıl 30 Ekim tarihinde geçici olarak kapatılmıştı. İzleyiciler, collections.louvre.fr adlı internet sitesi üzerinden müzenin 8 bölümünü ve normalde görüntülenemeyen depodaki sanat eserlerini görebilecek.

Louvre Müzesi’nin yöneticisi Jean-Luc Martinez, “Louvre, en az bilinen eserlerinin bile tozunu alıyor. İlk kez herkes bilgisayarından ya da telefonundan Louvre’un koleksiyonuna ücretsiz bir şekilde erişebilecek” dedi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet