Louvre Müzesi

Louvre Müzesi

Son dakika Louvre Müzesi haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Louvre Müzesi gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Louvre Müzesi haber sayfamızda...

Louvre Müzesi

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 492 louvre muzesi haberi bulunmuştur.
Avrupa rotaları hakkında ilginç bilgiler
Avrupa rotaları hakkında ilginç bilgilerAvrupa'da en çok turist çeken yer neresi? Louvre Müzesi'ni kaç günde gezebilirsiniz? Sir unvanına sahip penguen nerede yaşıyor? Fransa'da hangi yazarın adı her kentteki bir sokakta yer alıyor? Sineklerin hiç bulunmadığı yer neresi? Tüm bu soruların cevabı haberde.
6.05.2021Tatil
Milliyet Arkeoloji Dergisi ile “Nefes Alın”
Milliyet Arkeoloji Dergisi ile “Nefes Alın”Arkeoloji dünyasına farklı bir pencere açarak arkeolojiye dair konuların daha özel bir anlatımla işleneceği Milliyet Arkeoloji Dergisi, yayın hayatına hazırlanıyor. Aylık olarak yayınlanacak Arkeoloji Dergisi’nin ilk sayısı 18 Nisan Pazar günü Milliyet Gazetesi ile birlikte okurlarıyla buluşacak.
16.04.2021Vitrin
‘Salvator Mundi’ neden sergiye eklenmedi?
‘Salvator Mundi’ neden sergiye eklenmedi?Paris’teki Louvre Müzesi’nin 2019 yılındaki Leonardo da Vinci sergisine “Salvator Mundi” tablosunu neden dahil etmediğine dair yeni iddialar ortaya atıldı.
14.04.2021Kültür Sanat
Da Vinci’nin değil atölyesinin eseri
Da Vinci’nin değil atölyesinin eseriGeçen hafta NFT’ye çevrilmesiyle de yeniden gündeme gelen Leonardo Da Vinci’nin 450 milyona satılan Salvator Mundi adlı tablonun ünlü ressama ait olmama ihtimali tartışılıyor.
Louvre Müzesi online ziyaret nasıl yapılır? Mona Lisa Louvre Müzesi online ziyaret yapma ekranı...
Louvre Müzesi online ziyaret nasıl yapılır? Mona Lisa Louvre Müzesi online ziyaret yapma ekranı...Louvre Müzesi online ziyaret ile ilgili detaylar merak ediliyor. Fransa2nın başkenti Paris'te yer alan Louvre Müzesi, online erişime açıldı. Hermes Heykeli ve Mona Lisa gibi çeşitli eserler Louvre Müzesi'nde yer alıyor. Peki Louvre Müzesi online ziyaret nasıl yapılır?
31.03.2021Gündem
Louvre tüm koleksiyonuyla evlere ücretsiz konuk oluyor
Louvre tüm koleksiyonuyla evlere ücretsiz konuk oluyorParis’teki Louvre Müzesi, 480 bin parçalık koleksiyonun tamamını internete koydu.
30.03.2021Kültür Sanat
Türkiye’de sadece 10 adet satılacak!
Türkiye’de sadece 10 adet satılacak!Range Rover Fifty Edition, göz alıcı renk seçenekleriyle ülkemizde yollara çıktı. Üretimine başlanan yıla ithafen yalnızca 1970 adet üretilen Range Rover Fifty Edition, 2.0 litre 404 BG Plug-in Hybrid motor seçeneğiyle Türkiye’de sadece 10 adet satılacak.
9.03.2021Otomobil
Louvre, çalınan zırhını geri alıyor
Louvre, çalınan zırhını geri alıyorFransa’nın başkenti Louvre Müzesi, dün yaptığı açıklamada çalındıktan yaklaşık 40 yıl sonra bir dizi altın ve gümüş kaplı Rönesans dönemi zırhını geri alacağını açıkladı. Art Daily’de yer alan habere göre bir antika uzmanı, geçen ay Bordeaux’daki bir mirasla ilgili tavsiye vermesi için çağrıldıktan sonra ailenin koleksiyonundaki bir zırh ve miğferin şüphe uyandırdığını bildirmişti.
Louvre Müzesi’nde  çello sesleri
Louvre Müzesi’nde çello sesleriParis’te çello sanatçısı Camille Thomas, pandemi sebebiyle ziyarete kapalı olan Louvre Müzesi’nde performans gerçekleştirdi.
28.02.2021Kültür Sanat
Louvre’a tahribat suçlaması
Louvre’a tahribat suçlamasıThe Cy Twombly Vakfı, Paris’teki Louvre Müzesi’nin restorasyon çalışmaları sırasında Amerikalı sanatçının anıtsal bir tavan resminin ‘ciddi hasar’ gördüğünü iddia etti.
21.02.2021Kültür Sanat
Louvre’da sele karşı önlem
Louvre’da sele karşı önlemParis’teki Louvre Müzesi, geçen yıl çeyrek milyon sanat eserini ülkenin 193 km ötesindeki modern bir depolama alanına taşımayı amaçlayan 5 yıllık bir proje başlattığını duyurdu.
16.02.2021Kültür Sanat
Salvator Mundi’nin eli sonradan mı eklendi?
Salvator Mundi’nin eli sonradan mı eklendi?Leonardo da Vinci’ye ait olup olmadığı hâlâ tartışılan ve 2017’de müzayedede 450 milyon dolara satılan “Salvator Mundi” tablosuyla ilgili yeni iddialar ortaya çıktı.
Louvre’un ziyaretçi sayısında düşüş
Louvre’un ziyaretçi sayısında düşüşAralarında “Mona Lisa”nın da olduğu dünyaca ünlü sanat eserlerine ev sahipliği yapan Paris’teki Louvre Müzesi’nin koronavirüs salgını sebebiyle 2020 yılında 2019’a kıyasla ziyaretçi sayısında yüzde 72’lik bir düşüş yaşandı.
2020’nin kültür sanat karnesi
2020’nin kültür sanat karnesiTarih kitaplarındaki sayfaların çoğunu kaplayacak 2020’de kültür sanatın karnesi de pek iyi değildi... Kültür sanat dünyası önemli kayıplar verdi; müzeler kapandı, sanat alanında üretenler işsiz kaldı... İşte geride bıraktığımız 2020’de kültür sanatın payına düşenler...
31.12.2020Kültür Sanat
Sömürge eylemine 5 bin euro ceza
Sömürge eylemine 5 bin euro cezaKongolu aktivist Mwazulu Diyabanza, geçen aylarda Paris’teki Louvre Müzesi’ndeki siyasi bir eylem yapmak amacıyla müzenin vitrininden çaldığı bir figür sebebiyle para cezasına ve ertelenmiş hapis cezasına çarptırıldı. Ayrıca Artnet’te yer alan habere göre Diyabanza, karar sonucunda müzenin imajını bozduğu için ve eylemini uluslararası medyada duyurulduğu için 5 bin euro ödeyecek.
22.12.2020Kültür Sanat
Anadolu’dan kaçırılan tarihi eserlerimiz
Anadolu’dan kaçırılan tarihi eserlerimizAnadolu’dan yurt dışına kaçırılan kültür varlıkları, dünyanın dört bir yanında sergilenmeye devam ediyor. Türkiye, eserlerin iade çalışmaları için uzun yıllardır mücadele verirken son olarak bolluğun ve bereketin sembolü Kybele Heykeli, 50 yıl aradan sonra bugün ülkeye geri getirildi. Ancak doğduğu topraklara kavuşmayı bekleyen yüzlerce eserimiz daha var
13.12.2020Gündem
Michelangelo 16. yüzyılın Banksy’si miydi?
Michelangelo 16. yüzyılın Banksy’si miydi? ABD’de William & Mary Koleji’ndeki Muscarelle Sanat Müzesi’nde küratör ve tarihçi olan Andriano Marinazzo, İtalya’nın Floransa kentindeki belediye binasının duvarında yer alan kıvırcık saçlı adam resminin ünlü İtalyan sanatçı Michelangelo’ya ait olabileceğini öne sürdü.
15.11.2020Kültür Sanat
Louvre’da ‘sömürge’ eylemi
Louvre’da ‘sömürge’ eylemiParis’teki Louvre Müzesi’nde geçen perşembe günü Afrikalı bir aktivist, Fransa’nın sömürgeci tutumuna karşı bir eylem gerçekleştirdi.
28.10.2020Kültür Sanat
Gedik  Sanat’tan ‘Dönüşüm’
Gedik Sanat’tan ‘Dönüşüm’The Metamorphosis (Dönüşüm) Projesi’yle iki Türk bestecisine beşli ensemble için sipariş veren Gedik Sanat görsel sanatlar alanında başlattığı çalışmalar doğrultusunda da aynı proje içerisinde bir de metal heykel siparişi gerçekleştirdi.
16.09.2020Kültür Sanat
Gregor Samsa üzerine bir dönüşüm
Gregor Samsa üzerine bir dönüşümDönüşüm “ The Metamorphosis” projesiyle iki türk bestecisine beşli ensemble için sipariş veren Gedik Sanat; görsel sanatlar alanında başlattığı çalışmalar doğrultusunda da aynı proje içerisinde bir de metal heykel siparişi gerçekleştirmiştir. Dönüşüm romanının kahramanı Gregor Samsa’nın başkalaşım hikayesini anlatacak olan performans; müzik ile heykelin eş zamanlı sunumuna sahne olacak. Besteciler Didem Coşkunseven ve Mehmet Ali Uzunselvi tarafından yaratılan müziklere performans sanatçısı ve heykeltıraş Asaf Erdemli dans ve heykel performanslarıyla hayat verecek. “Birleştirir, Sanat için” mottosuyla farklı disiplinleri bir araya getirerek projeler üreten Gedik Sanat, bu projeyle edebiyat, felsefe, müzik ve heykel alanlarını birleştirmeyi hedeflemektedir. Gedik Sanat ayrıca gelecekte bilinçli bir sanatsever kitle yaratabilmek için bu türlü projelerin öneminin altını çizmektedir.
Beyrut’a 5 milyon dolarlık destek
Beyrut’a 5 milyon dolarlık destekUluslararası müzeler ve kültürel miras kuruluşları koalisyonu, bu ayın başında meydana gelen patlamanın ardından Beyrut’un kültürel mirasının yeniden inşa edilmesine yardımcı olmak için 5 milyon dolarlık bir proje başlattı.
26.08.2020Kültür Sanat
Louvre’a ilk gününde 7 bin ziyaretçi
Louvre’a ilk gününde 7 bin ziyaretçiPandemi sebebiyle yaklaşık üç aydır kapalı olan Paris’teki Louvre Müzesi geçen hafta pazartesi günü kapılarını ziyaretçilerine açtı.
12.07.2020Kültür Sanat
Louvre Müzesi kapılarını yeniden açtı
Louvre Müzesi kapılarını yeniden açtıFransa'nın başkenti Paris'te, yeni tip corona virüs (Covid-19) salgını tedbirleri kapsamında kapatılan Louvre Müzesi 3,5 ay aradan sonra yeniden açıldı.
7.07.2020Tatil
'Virüs havadan da bulaşıyor, kabul edin'
'Virüs havadan da bulaşıyor, kabul edin'32 ülkeden 239 bilim insanı, 11.6 milyon kişiye bulaşan, yarım milyondan fazla kişinin ölümüne neden olan Kovid-19’a yol açan virüsün havadan bulaştığını duyurdu. Dünya Sağlık Örgütü’ne açık mektup yazan bilim insanları, Kovid-19’un havada asılı kalarak sanılandan çok daha uzaktaki kişilere bulaşabileceğini iddia etti.
7.07.2020Dünya
Louvre Müzesi 3,5 ay aradan sonra yeniden açıldı
Louvre Müzesi 3,5 ay aradan sonra yeniden açıldıFransa'nın başkenti Paris'te, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını tedbirleri kapsamında kapatılan Louvre Müzesi 3,5 ay aradan sonra yeniden açıldı.

Benzer Haber Etiketleri

parismüzeLouvre Müzesicorona virüsmona lisa

Louvre Müzesi ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.