Geri Dön

LYS tercih sonuçları bu hafta içerisinde açıklanır mı? Üniversite tercih sonuçları

LYS tercih sonuçları için meraklı bekleyiş sürüyor. Yüz binlerce aday hayal ettiği Üniversite'de eğitim alabilmek için 18-26 Temmuz tarihleri arasında tercih işlemelerini gerçekleştirdi. Peki LYS tercih sonuçları ÖSYM tarafından ne zaman açıklanacak?

LYS tercih sonuçları bu hafta içerisinde açıklanır mı? Üniversite tercih sonuçları

Üniversite hayali kuran yüz binlerce aday 2017 LYS tercih işlemlerini 18-26 Temmuz tarihleri arasında gerçekleştirdi. Hayalindeki Üniversiteye girebilmek için bir yılı aşkın süredir sınav maratonunda olan adaylar Temmuz ayı içerisinde gerçekleştirilen LYS tercih işlemlerinin ardından ÖSYM tarafından duyurulacak olan tercih sonuçlarının açıklanacağı tarihi merak ediyor. ÖSYM tarafından Üniversite tercih sonuçlarının açıklanmasına ilişkin henüz net bir açıklama yapılmazken sonuçların Ağustos ayının ilk iki haftası içerisinde açıklanması bekleniyor.

2017 LYS TERCİH SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

Yüz binlerce öğrencinin hayal ettiği Üniversiteye kavuşabilemek için gerçekleştirdiği 2017 LYS Üniversite tercih işlemleri sona erdi. 18-26 Temmuz tarihleri arasında alınan Üniversite tercih işlemlerinin sona ermesinin ardından adaylar LYS tercih sonuçlarının ne zaman açıklanacağını merak etmeye başladı. Sonuçların iki hafta içerisinde ÖSYM tarafından adaylara duyurulması bekleniyor.

LYS SONUÇLARI NASIL DUYURULACAK?

Adaylar LYS sonuçlarını, T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile ÖSYM’nin https://sonuc.osym.gov.tr internet adresinden, sms ve mobil uygulamalarından öğrenebilecekler. Adaylara sınav sonuç belgesi gönderilmeyecek.

Sonuçlarda;

LYS testlerindeki doğru ve yanlış cevap sayısı

YGS puanları ve başarı sıraları

LYS puanları ve başarı sıraları

Ortaöğretim Başarı Puanı (OBP)

Yerleştirme puanları ve başarı sıraları
bilgileri yer alır.

Sahibinden kaçan at trafikte dört nala koştuBursa'da bir at arabasının, sahibi olmadan trafikte 4 nala ilerlemesi güvenlik kameralarına takıldı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet