Geri Dön

LYS tercih sonuçları bugün açıklanıyor mu? Üniversite tercih sonuçları...

LYS tercih sonuçları için heyecanlı bekleyiş... 18-26 Temmuz tarihlerinde alınan Üniversite tercih işlemlerinin ardından adaylar sonuçların açıklanacağı tarihi merak ediyor. Üniversite tercih sonuçlarının bu hafta içerisinde açıklanması bekleniyor. Tüm gözler ÖSYM'de...

LYS tercih sonuçları bugün açıklanıyor mu? Üniversite tercih sonuçları...

Üniversite tercih sonuçları bekleniyor. 18-26 Temmuz tarihleri arasında yapılan tercihler için gözler ÖSYM'de... Hayalindeki Üniversiteye girebilmek için bir yılı aşkın süredir sınav maratonunda olan adaylar Temmuz ayı içerisinde gerçekleştirilen LYS tercih işlemlerinin ardından ÖSYM tarafından duyurulacak olan tercih sonuçlarının açıklanacağı tarihi merak ediyor. ÖSYM tarafından Üniversite tercih sonuçlarının açıklanmasına ilişkin henüz net bir açıklama yapılmazken sonuçların Ağustos ayının ilk iki haftası içerisinde açıklanması bekleniyor.

2017 LYS TERCİH SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

Yüz binlerce öğrencinin hayal ettiği Üniversiteye kavuşabilemek için gerçekleştirdiği 2017 LYS Üniversite tercih işlemleri sona erdi. 18-26 Temmuz tarihleri arasında alınan Üniversite tercih işlemlerinin sona ermesinin ardından adaylar LYS tercih sonuçlarının ne zaman açıklanacağını merak etmeye başladı. ÖSYM'den henüz resmi bir açıklama gelmedi. Kesin kayıt işlemlerinin 14-18 Ağustos tarihleri arasında yapılacak olması nedeniyle adaylar üniversite tercih sonuçlarının kısa bir süre içerisinde açıklanmasını bekliyor.

LYS SONUÇLARI NASIL DUYURULACAK?

Adaylar LYS sonuçlarını, T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile ÖSYM’nin https://sonuc.osym.gov.tr internet adresinden, sms ve mobil uygulamalarından öğrenebilecekler. Adaylara sınav sonuç belgesi gönderilmeyecek.

Sonuçlarda;

LYS testlerindeki doğru ve yanlış cevap sayısı

YGS puanları ve başarı sıraları

LYS puanları ve başarı sıraları

Ortaöğretim Başarı Puanı (OBP)

Yerleştirme puanları ve başarı sıraları
bilgileri yer alır.

Tramvayda sosyal mesafesiz yolcu yoğunluğuİstanbul’da Kabataş-Bağcılar tramvay hattında sosyal mesafe kurallarına uyulmadığı görüldü.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet