Geri Dön
GündemMagandalar veterineri komalık etti

Magandalar veterineri komalık etti

Bahçeşehir’de veteriner hekim Arda Erdabak, dün gece trafikte saldırıya uğradı. Beyin kanaması geçiren Erdabak’ın hayatı tehlikesinin devam ettiğini belirten eşi Ezgi Erdabak, “Eşim şehir magandaları yüzünden yoğun bakımda ve uyutuluyor” dedi...

Magandalar veterineri komalık etti

Çiğdem Yılmaz - İstanbul’da Bahçeşehir’de oturan 30 yaşındaki veteriner hekim Arda Erdabak dün gece trafikte tartıştığı kimliği belirsiz kişilerin saldırısına uğradı. Başına aldığı darbelerle ağır yaralanan Erdabak, hastanede tedavi altında. Yeğeni Erdabak’a yönelik saldırıyı Twitter hesabında paylaşan eski milletvekili Ufuk Uras, “Yeğenim veteriner hekim Arda Erdabak, bir hasta köpeği kurtarmak için gece aracıyla giderken trafik magandaları ‘Niye önüme geçtin’ diye saldırıyor, beyin kanamasıyla hayatı tehlikesi sürüyor. 81 ABM ya da ADM 911, siyah transporter, umarım yakalanırlar. Nasıl bir dünya bu böyle. Karınca incitmez Arda, bir köpeğin canını kurtarmak isterken canından olmak üzere, lütfen yakalayın bu canileri” ifadelerine yer verdi.

Yoğun bakımda

Erdabak’ın eşi Ezgi Erdabak ise saldırıya ilişkin şunları anlattı: “Bir tanığımız köpeği rahatsızlanınca, klinikte açık olmayınca alıp evimize geldi. Eşim köpeğe gerekli müdahaleleri yaptı. Tedavi için köpeği getiren kadın arkadaşımızla birlikte biraz oturduk. Saat geç olduğu için eşim arkadaşımızı ve köpeği eve bırakmak istedi. Gece evden çıktıktan 5 dakika sonra yanındaki kadın arkadaşımız beni aradı ve hemen olay yerine gittim. Eşim kanlar içinde yerde yatıyordu, kadın arkadaşımız olayın şokunda çıkmamıştı. Olay nasıl olduğunu sorduğumda da, siyah transporter eşimin kullandığı aracı sıkıştırmaya kalkmış ve aracın içinde bulunanlar pencereciyi açıp küfür etmiş. Eşim araçtakilere ne olduğunu sorduğunda da, sırf sordu diye iki kişi eşimi araçtan indirip darp ediyor. Aldığı darbeler sonucu burnu kırılmış, dudağı patlamış ve beyin kanaması geçirdi. Yoğun bakımda, uyutuluyor ve hayati tehlikesi devam ediyor.”   

 Saldırganlar gözaltında

Olay yerinde tanıkların söylediği plakalardan adresleri tespit eden polis ekipleri saldırganları yakaladı. Deniz Gülmez ve Ahmetcan Gülersöyler gözaltına alınarak polis merkezine götürüldü. Emniyetteki işlemleri tamamlanan saldırganlar adliyeye sevk edildi.

Milliyet'te Gündem (15 Haziran 2021)İşte Türkiye'de ve dünyada gündemin öne çıkan haber başlıkları;

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet