Geri Dön
GündemManavgat'ta yardım götüren 4 esnaf, alevlerin arasında kaldı

Manavgat'ta yardım götüren 4 esnaf, alevlerin arasında kaldı

Antalya'nın Manavgat ilçesinde meydana gelen orman yangınından etkilenen Tilkiler köyünde oturanlara yardım götüren 4 esnafın aracı, yolu kaplayan alevlerin ortasında kaldı. Son anda geri dönerek ölümden dönen 4 arkadaşın yaşadığı panik cep telefonu kamerasına yansıdı.

Antalya'da esnaf Uğur Polat, dün akşam arkadaşları Mahmut Aktan, Murat Kurt ve Ali Oğuz ile birlikte Manavgat'ta çıkan yangından etkilenen Tilkiler köyü sakinlerine pide, ayran, su gibi gıda malzemelerini götürmek için yola çıktı. Uğur Polat'ın kullandığı 34 CVN 425 plakalı hafif ticari araç, köye 500 metre kala yolun her iki tarafındaki ormanlık alanı saran alevlerin arasında kaldı.

Alevlere rağmen bir süre ilerleyen 4 arkadaş, yolun tamamen kapanmasıyla büyük panik yaşadı. Uğur Polat, aracı durdurup, geri giderek alevlerden uzaklaşmaya çalıştı. Bu sırada ormanlık alandan sıçrayan kıvılcımlar ve yanan ağaç parçaları aracın üzerine düştü. Büyük tehlike atlatan 4 esnaf, geri dönüp hızla bölgeden uzaklaşarak ölümden dönerken, yaşadıkları panik cep telefonu kamerasına yansıdı.

HAYVANLARINDAN GERİ 2 İNEK, 1 KOYUN VE 2 KUZU KALDI

Antalya Manavgat'ta 3 gündür devam eden orman yangınlarına ekipler tarafından müdahale devam ediyor. Karaöz Mahallesi'nde ailesiyle beraber yaşayan, 3 çocuk babası Ahmet Kılınç'ın ahırı ve evinin bir kısmı da yangında kullanılamaz hale geldi. Yangında 7 aylık çocuğunu ve ailesini alarak, güvenli noktaya giden Kılınç, arkasında ise hayvanlarını bırakmak zorunda kaldı.

Manavgatta yardım götüren 4 esnaf, alevlerin arasında kaldı

Çocuklarını almadan önce ahırına giderek, kapısını açan ve bağlı olan düvesini serbest bırakan Kılınç, daha sonra evine gitmek istese de bölgedeki jandarma ekiplerinden alanın güvenli olmaması nedeniyle izin alamadı. Bölgede yangının söndürülmesinin ardından evine giden Kılınç, ahırında ve evinin alanında bulunan 30'a yakın küçükbaş ile büyükbaşından sadece 2 inek, 1 koyun ve 2 kuzunun kaldığını görünce büyük üzüntü yaşadı.

'7 AYLIK BEBEĞİMİ ALARAK UZAKLAŞTIM'

Evinin bulunduğu bölgeye yangının geldiğini görünce 7 aylık bebeğini ve ailesini alarak alandan uzaklaştığını anlatan Ahmet Kılınç, "Yangının geldiğini görünce koşarak önce ahırda bulunan 2 ineği çözdüm. Düve vardı onu da saldım ama içeriden çıkamayınca orada yandı. Koyun ve oğlaklarımız vardı, hepsi yanıp kül oldu. Yangın esnasında dumandan etkilendim. Yolun başındaki akaryakıt istasyonunun oraya gittim. Sonrasında jandarma yukarıya gelmemize izin vermedi. Hayvanlarımızı kurtaramadık" dedi.

Manavgatta yardım götüren 4 esnaf, alevlerin arasında kaldı

'ÇOK ZOR DURUMDAYIZ'

Yangın sonrası sadece 1 koyun ve 2 kuzusu ile 2 ineğinin kaldığını belirten Kılınç, "Diğerleri hep yandı. 4 keçi, 7 oğlak, 1 düve ve 4 koyunun yanında 3 de kuzum yandı. Devletimiz bize yardım eder. Çok zor durumdayız" diye konuştu.

 

altın fiyatları masaüstüaltın fiyatları mobil
Sürücü hesaplamadı! Kamyonet köprü altında sıkıştıFatih Aksaray'da çelik kapı taşıyan kamyonet sürücüsü hızla girdiği köprü altında sıkıştı.
bu haberleri kaçırma

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler